Plzeň odjíždí z Letohradu s prázdnou

Pohledné utkání rozhodla efektivita v zakončení. Letohrad vedl na začátku druhé třetiny o tři branky a následně už dovedl utkání do do vítězného konce, přestože mečouni rozhodně nešetřili střelami. Jedinou branku Plzně vsítil obránce Hanuš.

8. kolo | sobota 28. 10. 2017 | 16:00

SK Hokejbal Letohrad

4:1 1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Vychytil (Věchet), 17. Lajčiak (Košťál), 17. Cvejn, 45. Cvejn – 42. Hanuš.
Rozhodčí: Havelka, Laczko. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Šimara (Manučarjan) – Krejsa, Vychytil, Adamec, Lajčiak, Anýž – Cvejn, Věchet, Halbrštát (C), Běloušek, Hejtmánek D., Bogdány, Košťál, Lux O., Lux J., Macháček.
Kráčina (17. Návara) – Benedikt J., Kavalír, Vodrážka, Pokorný, Hanuš, Kastner, Kovářík – Pauer, Gřonka, Valenta, Benedikt O., Švarc, Kunzmann, Lokajíček, Ulč, Vobruba.

Výborný start do zápasu prožili hokejbalisté Letohradu. Uplynuly tři minuty hry a domácí tým se už mohl radovat z vedení. Petr Vychytil to na levé straně vzal na sebe a po pěkné individuální akci se prodral až před Kráčinu, mezi jehož výstrojí dokázal propasovat míček do sítě. Úvodní mírný tlak Východočechů ještě umocnila přesilová hra, v níž se ale Plzeňané ubránili.

Následně naopak začali dopředu v hojném počtu chodit mečouni a gólman Šimara se měl co otáčet, aby udržel čisté konto. Činit se musel především při početní výhodě Plzně, v níž hosté vytvořili před letohradskou brankou pořádný závar, který nakonec neskončil k překvapení všech brankou.

O to větší šok přišel na začátku druhé třetiny. Domácí tým během jedné minuty vsítil dvě branky a rázem odskočil na třígólový náskok. Po vyhraném vhazování Košťála v útočném pásmu zápěstím bleskově vystřelil Lukáš Lajčiak, jehož pokus skončil až za zády gólmana Kráčiny. Ještě větší sprchu ale dostal plzeňský brankář o chvilku později, když ho prakticky z nulového úhlu překonal Jakub Cvejn.

To byl poslední okamžik pro Kráčinu, jehož nahradil v brance Návara. Čelit musel nový strážce plzeňské svatyně dvěma přesilovkám, ale společně se svojí obranou odolal. Na druhé straně naopak pálil tvrdě Ulč, nicméně i Šimara se vyšvihl pěkným semaforem. Plzeňané nadále zasypávali letohradského brankáře, který ovšem stále odolával. Případně mu ve třetí části pomohla branková konstrukce.

Dlouhé čekání na branku ukončil až Lukáš Hanuš, který využil zcela nepřesnou přihrávku Cvejna, a prostřelil domácího gólmana. Do konce zápasu v té chvíli zbývaly ale už jen tři minuty. Letohradští si proto svůj náskok již pohlídali a navrch ještě přidali čtvrtou trefu do prázdné brány, kterou zařídil Jakub Cvejn. Všechny body proto zůstaly na východě Čech.