Mise splněna. Na Kovu za tři body

Po delší době se hokejbalisté A-týmu radovali z tříbodové výhry. Na hřišti beznadějně posledního Kova nedopustili žádné překvapení. Výsledek 1:4 zajistila mužstvu boje v play-off. V posledním kole se bude bojovat o lepší postavení.

19. kolo | sobota 14. 4. 2018 | 13:00

TJ Kovo Praha

1:4 0:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 43. Svoboda (Krejčí, Bydžovský) – 14. Pejchar (Polívka), 19. Kavalír (Valenta, Krch), 25. Pauer (Holý), 43. Malý (Polívka, Krch).
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:3 + Valenta (PLZ) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:22. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Lain (Majerníček) – Zahálka (C), Bydžovský, Kyclt, Zeman Ma., Drak, Malý – Valenta, Svoboda, Bravenec, Kočka, Adam, Wurdák, Šmerha, Winter, Řebík, Krejčí.
Kráčina (Návara) – Kavalír, Vodrážka, Holý, Šmucer, Pokorný, Kastner – Polívka, Pejchar, Malý (C), Votípka, Benedikt J., Pauer, Forejt, Švarc, Kunzmann, Krch, Gřonka, Valenta.

Premiéru v A-týmu si dnes užil 17-letý Matěj Votípka. Na začátku zápasu byli mečouni aktivní. Nicméně Kovo vyrukovalo s pevnou obranou. Stejně to po chvilce vypadalo na druhé straně. V první třetině byla k vidění spousta zblokovaných střel. Hostům se po aktivním úvodu přestala dařit založení útoku, které postupem času museli změnit. I tak se bylo, na co dívat. Vzruch přinesla ukrytá střela Bydžovského, který trefil také tyč. Plzeňané zahrozili unikajícím Valentou, kterému v rozhodující chvíli uskočil míček z hole nebo střelou Švarce z hranice kruhů.

Prosadil se až Daniel Pejchar, kterému to na jaře pálí. Hráč s číslem 13 měl na brankovišti spoustu času a překonal Laina. Mečouni poté ustáli oslabení. Kovo sáhlo k napadání, které způsobilo skulinky v obraně. Toho využil například Vodrážka, který pronikl podél mantinelu a nadvakrát dorážel. V 19. minutě se radoval Jiří Kavalír, jehož „citovka“ od modré zaplula až do branky. Hostům pomohla další přesilovka, po Malého faulu. Kráčinu protáhla zejména tečovaná střela po bloku plzeňské obrany. Kovo poté přidalo a to dělalo hostům problémy.

Vše ale utlo vyloučení za špatné střídání. Vedení mečounů totiž v přesilovce navýšil Jaroslav Pauer, který využil rychlých nohou a prosadil se z brejku. Mohlo být ještě veseleji, jenže Gřonkovu střelu do růžku nešťastně zablokoval jeden z jeho spoluhráčů. Ke konci druhé třetiny měla hra pěkný spád.

Z počátku třetí části útočily oba týmy, ani jeden si nedokázal vytvořit souvislejší tlak. Výrazným zásahem do utkání bylo vyloučení Stanislava Valenty z konce 34. minuty, když mu rozhodčí přišli na bodnutí koncem hole. Plzeň tak čekalo dlouhé oslabení. Kovo se v její první polovině trápilo. Nebezpečí přišlo až potom. Krejčího dorážka do poloprázdné klece ale snížení nepřinesla, jelikož domácí hráč přestřelil. Horké chvíle hosté zažili, když byl navíc vyloučen Vodrážka. Kovo hrálo téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Mečouni ale skvěle blokovali střely a eliminovali domácí snahu. Výsledkem toho byl například zásah míčkem do obličeje Kastnera.

Jak využít početní výhodu ukázala Plzeň ve 43. minutě. Krch vybídl ke skórování Gřonku, jeho šance gólem sice neskončila, ale vše napravil dorážející Ondřej Malý. Vzápětí se radoval z čestného zásahu domácí Martin Svoboda. Ze strany Kova to bylo ale vše. Plzeňané mohli v poslední minutě navýšit své vedení. Jenže Šmucerův pokus zastavila spojnice.