Mečouni se na domácí půdě radují z těsného vítězství nad Kovem

Na úvod restartované sezóny se plzeňští hokejbalisté utkali s pražským Kovem. V domácím prostředí svedli s Pražany dramatickou bitvu a o první výhru v sezóně museli bojovat až do konce. Těsný náskok Plzně dvakrát soupeř smazal, vítězným gólem se stala až třetí trefa Tomáše Ulče, který využil přesilovou hru.

10. kolo | sobota 8. 5. 2021 | 16:00

3:2 2:1, 0:1, 1:0

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky: 5. Hanuš (Benedikt), 9. Slanec (Lokajíček), 33. T. Ulč (Lokajíček, Slanec) - 8. Wurdák (Fluxa, Pekárek), 18. Šmerha (Nýdl).
Rozhodčí: Cícha, Pečený. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Kráčina (Návara) – Chramosta, Hanuš (A), Pokorný, Šilhán, Slanec (C), Štípek, T. Ulč, Zeman – Benedikt (A), Galla, Gřonka, Hurt, Hýbl, Kejř, Lokajíček, Malý, Poláček, Sus, Svoboda, Vobruba
Humlíček (Lain) – Bureš, Nýdl (C), Pekárek, Ruda, Vršecký, Winter, Wolf – Adam, Bydžovský, Drobník, Fluxa, Kern, Kočka, Kriegler, Kupf, Pátek, Šmerha, Terč, Wurdák

Po sedmi měsících dlouhé pauzy vyběhli mečouni k extraligové utkání. Oproti zápasům z podzimu nastoupili ve zkušenější a početnější sestavě. Po dvou letech se k týmu vrátili Petr Gřonka a Ondřej Malý, extraligový debut si odbyli Tomáš Hýbl a Adam Šilhán. Zajímavé jméno se objevilo i na soupisce Kova. Pražané přijeli s Tomášem Šmerhou, hokejistou pražské Sparty a Slavie.

Úvod souboje lépe vyšel domácím, kteří v páté minutě otevřeli skóre utkání. Jiří Benedikt nahrál na modrou čáru Lukáši Hanušovi, na jehož ránu gólman Kova dobře nezareagoval. Poté mohl navýšit náskok mečounů Vobruba, ale tentokrát byl Humlíček pozorný. Naopak to byli hosté, kdo udeřil. Kovo se přiřítilo na Kráčinu z protiútoku, první střelu plzeňský brankář vyrazil betonem, na další rychlou už byl krátký a Jakub Wurdák vyrovnal.

Uběhlo ale jen 36 vteřin a plzeňští hokejbalisté si vzali vedení zpět. Michal Slanec dostal nabito na modrou od Lokajíčka a propálil vše, co mu stálo v cestě. Krátce poté usedl kapitán domácích na trestnou lavici, ovšem Kovo početní výhodu nevyužilo. V závěru první části hry se ještě v šancích objevili hráči ze západočeské metropole, ale nikdo už míček za brankovou čáru nedopravil.

Hned po začátku druhé patnáctiminutovky se před strážcem hostující svatyně zjevili Benedikt s Malým, ale ani jeden z plzeňských útočníků skórem nepohnul. O pár sekund později ještě operoval před soupeřovou brankou Malý, ale hosté si na něj dali pozor. V 18. minutě se Pražané znovu dotáhli na Plzeň. Tomáš Šmerha utekl plzeňské obraně a zblízka nasměroval balonek za Kráčinova záda. Poté nastala pasáž hry bez výrazných šancí a za nerozhodného stavu se odcházelo i do kabin.

Ve třetí části tak ještě oba týmy měly o co hrát. Do třetiny měli lepší nástup mečouni, po vhazování se míčku ujal Vobruba, ale trefil jen hostujícího gólmana. Plzeň si při své aktivitě vybojovala i početní výhodu, kterou využila. Proti Lokajíčkovu pokusu z levého kruhu gólman Kova zasáhl, následná pohotová střela Tomáše Ulče už v bráně skončila. Tempo hry se pak zrychlilo, na druhé straně úřadoval Šmerha, s jeho dorážkami si ale Kráčina poradil. Minutu před koncem základní hrací doby měli hosté možnost srovnat v přesilové hře, odvolali ještě brankáře a hráli v šesti. Domácí se ale dokázali ubránit a zapsali si první vítězství v sezóně.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér HBC Plzeň): Zápas, alespoň z naší strany, nesl znaky skutečnosti, že ta pauza byla opravdu dlouhá. Byla znát nerozehranost a málo herních tréninků. Po trochu neurovnaném úvodu jsme dokázali skórovat a hra se začala zlepšovat. Nicméně, ve druhé třetině nastal herní útlum, který nezastavil ani time out. Asi nám pomohla druhá přestávka, po ní se výkon týmu zlepšil a odměnou nám všem byla třetí branka, která se nakonec stala tou vítěznou. Je to cenné vítězství a bylo důležité hned z několika důvodů. Máme před sebou hodně práce, abychom byli na odpovídající úrovni a našim představám.