Mečouni přetlačili ústeckou Elbu v prodloužení

Důležité vítězství v neděli dopoledne získali plzeňští hokejbalisté. Západočeši v druhém čtvrtfinálovém zápase přetlačili Ústí nad Labem v prodloužení a ujali se v sérii vedení 2:0. K postupu jim stačí nyní již jedna výhra. Další měření sil mezi oběma týmy proběhne příští víkend na severu Čech.

ČF2 | neděle 26. 4. 2015 | 10:30

2:1pr 0:1, 1:0, 0:0 - 1:0

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 22. Malý (J. Benedikt), 50. Švarc – 4. Prášek (Kváš, Bím).
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 24:15. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Kráčina (Kukrál) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Vágner, Zeman, Krpal, Hanuš – Malý, J. Benedikt, J. Kejř, Pejchar, Krásný, Krch, Švarc, Polívka, Pauer, Gřonka, Kolařík, Vít
Banda (Brhel) – Růžička, Zákon, Kváš, Poláček, Kučera, Adam, Obdržálek – Hubený, Langthaler, Horáček, Prášek, Štěpánek, Bím, Gottfried, Šilínek, Soukup, Smolík

Úvodní minuty duelu patřily jednoznačně Ústeckým, kteří ze své aktivity vytěžili úvodní branku. Po skrumáži před brankou se míček odrazil k volnému Danielu Práškovi, jehož střela zapadla přesně do horního růžku Kráčinovy branky.

Plzeň se dostávala do zápasu hodně pozvolným tempem. Obě mužstva navíc do sebe hned od začátku tvrdě šla a nebyla proto nouze o potyčky, při kterých rozdali rozhodčí hned tři tresty do konce utkání.

Mečounům se naskytla šance na srovnání na konci první části, kdy dostala po tvrdém krosčeku Lukáše Soukupa k dispozici pětiminutovou přesilovku. Domácí ale velkou část početní výhody promrhali a prakticky zahrozili až s blížícím se návratem hostujícího hráče.

Krchova střela se od mantinelu odrazila k volnému Jiřímu Benediktovi, který z voleje trefil pouze boční tyčku poloprázdné ústecké branky.

Hra Západočechů ale měla zlepšující se tendenci. Vyvrcholením celé snahy domácího týmu bylo vyrovnání, jehož docílil v přesilovce Ondřej Malý po pěkné přihrávce Jiřího Benedikta.

Po vyrovnání začali více šlapat do útoku opět Ústečtí, kteří na několik minut přitlačili svého soupeře. Plzeň ale v ošemetných chvílích podržel Kráčina svými jistými zákroky.

Mečounům ale patřil závěr druhé části, při kterém se gólman Banda několikrát pořádně zapotil. Pěknou střelu Krpala hned po vhazování ale zneškodnil svoji lapačkou. Při bombě Jiřího Benedikta mu naopak pomohlo potřebné štěstí, kdy míček jen o centimetry minul jeho klec.

Třetí část přinesla houževnatou obranu obou týmů. Plzeňští přesto působili aktivnějším dojmem a zvláště ke konci několikrát slušně zahrozili. Dělovky Vágnera a Pejchara ale zlikvidoval brankář Banda, jenž působil ve své brance velmi klidným dojmem.

Plzeňští pokračovali v útočné hře i v následném prodloužení, při němž se dočkali vítězné branky. Obrana Ústí odevzdala míček pouze volnému Markovi Švarcovi, jehož dělovka zpoza modré zapadla přesně do horního rohu branky.

Plzeň se tedy mohla radovat z cenného vítězství, jímž zvýšila své vedení v sérii na 2:0.