Mečouni odjeli z Palmovky s čistým kontem a výhrou si zajistili třetí místo

V neděli odehrálo plzeňské Áčko odložený zápas na půdě pražského Kova. Z něj nakonec odcházeli šťastnější hosté, kteří měli po většinu zápasu více ze hry. Klíčem k úspěchu byli čtyři góly a Petr Kráčina, který zavřel svoji klec. I ve druhém vzájemném duelu tak mečouni udrželi čistý štít.

16. kolo | neděle 24. 3. 2019 | 16:00

TJ Kovo Praha

0:4 0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Kavalír (Pejchar, Malý) PP, 22. Kastner, 38. Kunzmann (Švarc, Vobruba), 45. Valenta (Kavalír) EN.
Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 11:29. Průběh utkání: 0:4.
Gerlich (Lain) - Nýdl, Bydžovský, Zahálka, Plecitý, Votýpka, Kyclt - Zeman, Adam, Winter, Bravenec, Franěk, Kočka, Wurdák, Ruda, Krištof, Šimon, Pátek.
Kráčina (Kojzar) - Benedikt O., Polívka, Vodrážka, Kastner, Hanuš, Kavalír, Pavlečka, Šmucer - Roušal, Benedikt J., Malý, Kunzmann, Švarc, Vobruba, Hurt, Pejchar, Valenta, Forejt, Majer, Lang.

Plzeňané na Palmovce začali aktivně. Brzy se jim naskytla početní výhoda, kterou střelou od modré využil Jiří Kavalír. Ještě chvilku pokračovali mečouni v nastaveném trendu, Kovo se ale postupně zvedalo a vystrkovalo růžky. Domácí hrozili zejména výpady po křídlech. Kráčina se měl rovněž co ohánět při oslabení, kde domácí zkusili překvapivý signál. Plzeňané přesto do konce třetiny obětavou hrou udrželi těsný náskok.

Na začátku druhé části rozhodčím neušla vysoká hůl jednoho z pražských hokejbalistů. Vyloučení bylo pro krev ve Švarcově tváři ve formátu 2+2 minuty. Většinu dlouhé přesilovky sehráli Plzeňané nastěhovaní v útočné třetině. Žádná ze střel ani dorážek se ale neujala. Smutnit hosté ale dlouho nemuseli. Stanislav Kastner totiž nedlouho poté vyvezl míček z obranného pásma a vypálil zpoza modré. Míček zaplul přesně k tyči, přesto se dá mluvit o tom, že si gólman Gerlich vybral slabší chvilku.

Dvoubrankové vedení dodalo týmu Plzně na klidu. Mečouni soupeře nepouštěli do šancí tak snadno, jako v předchozí třetině. Naopak sami mohli vedení navýšit při několika závarech, když balonek skákal brankovištěm. Velkou šanci měl po krásné diagonální přihrávce Polívky Adam Roušal, o kousek však minul.

Ve třetí třetině se zprvu hrál bojovný hokejbal plný osobních soubojů. Plzeňané nicméně měli hru pod kontrolou a častokrát nachytali Kovo při špatné rozehrávce. Na góly se čekalo až do výměny stran v polovině třetí patnáctiminutovky. Hned v prvním střídání po "půlení" Švarc hezkou přihrávkou skrz brankoviště oslovil Martina Kunzmanna, který prázdnou branku neodmítl a na jaře se trefil už popáté.

Pasáž do konce zápasu byla ze strany hostujícího celku nejvíce dominantní. Míček se v obranném pásmu Plzně objevoval jen sporadicky, rušno bylo naopak před Gerlichem. Hráči s mečounem na hrudi rotovali v útočném pásmu a vytvářeli si střelecké příležitosti. V samotném závěru Kovo zkusilo power-play. Kráčina byl během ní opět stoprocentní a veškeré naděje Kova utnul Stanislav Valenta, který unikl po pravé straně a zamířil do prázdné klece. Mečouni si tříbodovým vítězstvím zajistili třetí místo po základní části CROSSDOCK extraligy.