Mečouni na úvod ligy sestřelili Hradec a připsali si první výhru

První kolo CCM Extraligy hokejbalu už mají Plzeňané za sebou. V sobotním zápase přivítali soupeře z Hradce Králové, kterého také vyprovodili výsledkem 6:2. První branku za A-tým si navíc připsali Pauer s Vítem.

1. kolo | sobota 6. 9. 2014 | 17:00

6:2 1:1, 2:0, 3:1

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 14. Benedikt (Krch), 25. Benedikt, 28. Vágner (Švarc), 36. Pauer, 38. Vít (O. Kejř, Slanec), 42. J. Kejř – 6. Hrabica (Jiřík), 45. Hrabica (Jiřík, Pekárek).
Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.
Kráčina (Návara) – Edl, Krch, Vágner, Slanec, Krpal, Hanuš – J. Benedikt, Malý, O. Benedikt, O. Kejř, Švarc, Pauer, Gřonka, J. Kejř, Krásný, Tymr, Vít
Humlíček (Brykner) – Jiřík, L. Fišer, Černý, Hrabica, Mlázovský – Jobák, J. Fišer, Ježek, Hrubý, Petr, Fiala, Bacovský, Pekárek, Šimek, Pazourek

Hradečtí se dostali do vedení v šesté minutě, když napřáhl jen metr za červenou čarou Jan Hrabica a precizně umístěnou střelou překonal Kráčinu. Chvíli nato šel navíc na trestnou lavici domácí Slanec a v přesilovce byl právě Hrabica blízko k druhé brance, namísto radosti ale jen zazvonila tyčka.

Mečouni se trochu otrkali a při vlastní přesilové hře dvě minuty před sirénou dokázali vyrovnat. Z podobné vzdálenosti jako předtím Hrabica se trefil Jiří Benedikt po přihrávce od Krcha.

Na začátku druhé třetiny si Plzeňané prošli menší krizí, když museli hrát asi minutu ve třech proti pěti, náročnou situaci ale ustáli a okamžitě převzali iniciativu. Z většího tlaku nakonec rezultovala druhá branka Jiřího Benedikta v 25. minutě. Hradec mohl rychle odpovědět, po rychlém brejku ale opět zachránila Kráčinu od inkasovaného gólu branková konstrukce.

Plzeň ale pokračovala v nastoleném tempu a brzy navýšila svůj náskok. Od modré se trefil o tyčku obránce Adam Vágner, a když Kráčina výborným zákrokem překazil sólový únik Bacovskému, vypadalo to s mečouny velmi dobře.

Do třetí třetiny navíc nastoupili domácí v početní výhodě, protože jejich soupeř příliš otálel s příchodem na hrací plochu. V prvních minutách tedy Plzeň získala kontrolu nad hrou, kterou pak držela až do konce. Postupně přidali další góly Jaroslav Pauer a Dominik Vít. Druhý jmenovaný se trefil poměrně nevídaně bekhendem od modré čáry. Zmar Hradce a brankáře Humlíčka pak dokonal další brankou Jaroslav Kejř, který spíš jen tak nahazoval z rohu hřiště na branku, míček ale brankáři hostů nešťastně propadl.

Čtyři vteřiny před koncem pak ještě graficky upravil konečný výsledek druhou brankou Jan Hrabica.

Tomáš Semera (trenér, Plzeň): „Neměli jsme těch přátelských utkání tolik, abychom mohli říct, že jdeme stoprocentně připravení na první zápas, ale věděli jsme, co chceme hrát. První třetina sice ještě nebyla ideální, postupně se to ale zlepšovalo a už to více odpovídalo našim představám. Možná rozhodlo i to, že soupeř nehrál v plném složení a my jsme měli tři kompletní pětky plus ještě dva další hráče. Ty fyzické síly na naší straně se nakonec projevily.“

Jan Bacovský (kapitán, Hradec Králové): „Jde o to, že v letní přípravě nás chodilo na trénink méně než patnáct, a to se pak extraliga hrát nedá, navíc hned proti Plzni první zápas. Plzeň byla fyzicky výborně připravená a nám postupně odcházely síly. Oni si to už pak pohlídali. Na dvě a půl lajny se nedá hrát pětačtyřicet minut, byli jsme pod velkým tlakem a oni těch střel měli opravdu hodně.“