Krchova branka zajistila Plzni výhru a postup do semifinále!

Jediný gól stačil mečounům k výhře ve třetím utkání série na hřišti ústecké Elby a zajistil jej v 24. minutě Martin Krch. Domácí hokejbalisté sice měli několik velkých šancí, v nich ale selhali a v závěru doplatili na vlastní nedisciplinovanost.

ČF3 | sobota 2. 5. 2015 | 16:00

Elba DDM Ústí nad Labem

0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Krch (Pejchar, Polívka).
Rozhodčí: Pečený, Danylec
Vyloučení: 9:5 (navíc UNL 1x 5+OK; PLZ 1x 10min). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 25:26.
Banda (Brhel) – Zákon, Růžička, Kváš, Poláček, Kučera, Adam – Hubený (C), Langthaler, Horáček, prášek, Štěpánek, Bím, Faigl, Šilínek, Soukup, Baxa
Kráčina (Kukrál) – Edl (C), O. Benedikt, Slanec, Kejř, Hanuš, Zeman – Malý, J. Benedikt, J. Kejř, Pejchar, Krch, Polívka, Švarc, Krásný, Vít, Gřonka, Pauer, Kolařík

Hned v první minutě měli Ústečtí dobrou šanci, Horáček ale z bezprostřední blízkosti přestřelil. Hrálo se poměrně ostře, čemuž napovídá a vysoký počet vyloučení. Marek Švarc tento fakt odnesl v první třetině vyraženým dechem.

Na jedinou a nakonec i rozhodující branku se ale čekalo až do druhé třetiny. Nejprve hned zkraje opět zahrozili domácí, jmenovitě Soukup, nyní však Plzeň zachránila branková konstrukce, od které se míček odrazil zpět do hry.

Bezgólové drama tak narušil až Martin Krch, jehož nahození od modré propadlo až za Bandova záda.

Hned vzápětí mohli mečouni navýšit svůj náskok, když ústecký Langthaler vyfasoval pětiminutové vyloučení a trest do konce utkání za úder do hlavy a krku. Plzeňští se ale nechali během své přesilovky sami dvakrát vyloučit, a o výhodu tak z větší části přišli. Ondřej Benedikt navíc dostal za vražení zezadu i osobní trest.

Ve třetí části už se toho moc neudálo. Domácí se snažili stáhnout jednobrankové manko, to se jim ale nepodařilo a v poslední minutě navíc místo očekávaného tlaku putovali po dvou trestech za hrubost do tří.

Plzeň je tedy v semifinále! Elbu porazila jednoznačne 3:0 na zápasy, byť dva z nich skončily rozdílem o jediný gól.

Trenér Josef Kadaně: před sérií jsem říkal, že je důležitá momentální forma nikoli statistiky. V semifinále jsme po právu. Tým měl jediné zakolísání, a to v nástupu do druhého zápasu. Jinak to byl koncentrovaný a kompaktní výkon. V Ústí zahráli dobře všichni naši hráči. Mrzí mne unfair zákrok na Marka Švarce dvacet vteřin před koncem. Pro Marka díky tomu skončila sezóna.