Kolaps v závěru utkání stál mečouny možné vítězství

V souboji dvou sousedů z horních pater tabulky sahali Plzeňští po možné výhře, když vstupovali do poslední třetiny s vedením o jednu branku. Závěrečná část ale mečounům vůbec nevyšla a z dobrého výsledku nakonec nic nezbylo.

16. kolo | sobota 14. 3. 2015 | 16:00

HBC Pardubice

6:3 2:1, 0:2, 4:0

Branky a nahrávky: 1. Merta (Vlasák), 12. Bílý (Vlasák), 38. Filip (Krejčí), 38. Filip (Kubeš), 41. Bílý (Merta), 45. Bílý – 11. Krch (Kejř, Slanec), 25. Hanus (Pejchar), 27. Slanec (Pejchar).
Rozhodčí: Vokurka – Horský. Vyloučení: 8:6 (5+OK Krejčí [PCE]). Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.
Smékal (Stárek) – Vlasák, Krejčí, Mokříž, Tajovský, Kamaryt, Pecina, Merta, Bílý, Urbanec, Gabriel, Kubeš, Česák, Skřivánek, Urban, Kasal
Kráčina (Kukrál) – Edl, O. Benedikt, Hanuš, Vágner, Krpal, Pokorný – J. Benedikt, Malý, J. Kejř, Krch, Krásný, Švarc, Gřonka, Pauer, Vít, O. Kejř, Pejchar, Kolařík

Domácí hráči zahájili utkání ve velkém stylu a jen 11 sekund jim stačilo ke vstřelení úvodní branky. Lukáš Vlasák našel mezi kruhy volného Jakuba Mertu, který už si proti nejlepšímu gólmanovi soutěže poradil.

Mečouni potřebovali trochu času, aby se z prvotního šoku na kluzkém povrchu vzpamatovali a k tomu jim dopomohla přesilová hra po faulu Mokříže, který si odpykal po hře vysokou holí čtyři minuty na trestné lavici. Plzeň sice tuto šanci ještě nevyužila, při další početní výhodě už ale docílila vyrovnání. Martin Krch se trefil tvrdou střelou od modré.

Pardubičtí se ale po minutě a půl vrátili zpět do vedení. Vlasák další asistencí odčinil přechozí vyloučení, které hosté zužitkovali k vyrovnání. Tentokráte přihrával na gól Janu Bílému.

Druhou třetinu sice začali mečouni v oslabení, po jeho ubránění se ale do soupeře zakousli a získali herní převahu. Z toho také vyplynuly hned 4 vyloučení pro domácí hráče, přičemž jednou se jednalo o vyšší trest na 5 minut a do konce utkání pro Krejčího. Plzeňští právě této dlouhé přesilové hry plně využili a dvěma slepenými brankami otočili výsledek ve svůj prospěch. Nejprve se trefil z mezikruží Lukáš Hanuš a poté přidal další přesný zásah i obránce Michal Slanec.

Plzeň dlouho držel na bodech spolehlivý Kráčina, deset minut před koncem už ale ani on na soupeře nestačil, když mu jeho spoluhráči nabídli pro vývoj utkání osudovou početní převahu 5 na 3. Tu soupeř využil v poslední vteřině díky brance Petra Filipa. Stejný hráč se trefil hned po půlminutě ještě jednou, a výsledek tak opět převážil na stranu Východočechů. Když pět minut před koncem zápasu navyšoval z rychlého přečíslení Jan Bílý na 5:3, zdálo se být o dělbě bodů rozhodnuto. Do opuštěné brány Plzně pak výsledek pět vteřin před koncem právě Jan Bílý ještě potvrdil, a završil tak kromě zmaru soupeře i svůj hattrick.