Domácí rozlučka se základní částí za tři body! Mečouni přehráli ústeckou Elbu

V zápase 19. kola na Košutku přijelo mužstvo Ústí nad Labem. Utkání bylo dlouho plné nepřesností a po dvou třetinách tabule ukazovala nerozhodný stav 1:1. Mečouni ale zabrali díky třem gólům v poslední patnáctiminutovce docílili vítězství. Rozdílovou branku měl na svědomí Lukáš Hanuš.

17. kolo | sobota 18. 3. 2017 | 16:00

4:1 1:1, 0:0, 3:0

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 12. Benedikt J. (Pejchar), 35. Hanuš (Vágner, Gřonka), 38. Malý (Průcha, Benedikt O.), 45. Pejchar (Benedikt J., Malý) – 13. Pilař (Horáček, Bím). .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 27:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Návara (Kráčina) – Benedikt J. (C), Pokorný, Vágner, Hanuš, Benedikt O., Vodrážka – Forejt, Pejchar, Pauer, Průcha, Gřonka, Krásný, Krch, Malý, Kunzmann, Kolařík
Brhel (Banda) – Kváš, Poláček, Švanda, Kučera, Růžička, Sedláček – Hubený (C), Pilař, Horáček, Bím, Štěpánek, Červinka, Gottfried, Macek, Baxa

První minuty měl více ze hry soupeř. Ústí se usídlilo před Návarou, ale diváci žádnou nebezpečnou situaci neviděli. Plzeň dostala na koně početní výhoda. V ní nebezpečně vypálil Jiří Benedikt, brankář Brhel ale jeho puklici zastavil svoji lapačkou. Poté ale plzeňská aktivita ustala a diváci sledovali vcelku mrtvou pasáž hry. Kdy se ani jeden z týmů neudržel dlouho v útočném pásmu a hra neměla žádný spád.

Tento obraz rozsekl až kapitán Jiří Benedikt, který se ve 12. minutě prosadil střelou pod břevno ihned po vyhranné buly. Elba ale vzápětí vyrovnala. Na odražený míček od plexiskla nejrychleji zareagoval Karel Pilař, který se štěstím dostal míček za Návarova záda. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhou třetinu otevřela přesilovka hostí po faulu Pejchara. Plzeňská obrana ale všechny soupeřovy pokusy pohlídala. Poté co se plzeňská třináctka vrátila do hry, měl dobrou šanci dorážející Kolařík, Brhel se ovšem natáhl na brankové čáře a udržel skóre na podobě 1:1. Plzeň byla sice aktivnější, vytvářela si střelecké pozice, poctivě napadala, ale hře chyběla potřebná lehkost.

Ústecký brankář Brhel ve druhé třetině držel svůj tým a měl i potřebné štěstí, když Vorážka v další přesilovce trefil tyč nebo když Pejchar v oslabení dostal skvělou přihrávku od Pauera, ale z mezikruží vůbec netrefil branku. Na konci druhé části si zahrály přesilovku oba týmy. Elba se k míčku ve své početní výhodě téměř nedostala. Plzeň sice ano, ale svěřenci trenéra Edla si nevypracovali řádnou příležitost.

Rozhodnout tak musela poslední patnáctiminutovka. Mečouni začali aktivně a nastěhovali se do útočného pásma. Domácí tlak řešili hosté často jen zakázaným uvolněním. Plzeň šla do vedení po nahození Lukáše Hanuše od půlící čáry, což překvapilo všechny přítomné. Brhel si při téhle situaci vybral slabší chvilku.

Minutu nato byl vyloučen ústecký Růžička. Plzeňanům se dlouho nedařilo ani v této přesilovce. Až v poslední minutě vypálil ze svého místa na levé straně Průcha, Brhel neudržel míček mezi svými betony a Ondřej Malý měl tak při dorážce lehkou práci. Poté byl ale vyloučen Krásný a soupeř měl dobrou šanci na korekci stavu. Plzeň ale podržel jistý brankář Návara, na kterém si z bezprostřední blízkosti vylámal zuby David Bím.

Ústeckým nezbývalo nic jiného, než zkusil brzkou power-play. Hokejbalistům Elby se ale nedařilo usídlit se v útočném pásmu a přes značně rezignovanou obranu pak dostal balonek do odkryté klece Daniel Pejchar. Mečouni tak zvítězili v posledním domácím zápase v základní části a v neděli vyrážejí na hřiště Kertu.