Domácí neporazitelnost trvá. Plzeň porazila Sudoměřice

Třetí kolo zaválo na západ Čech nováčka ze Sudoměřic, na kterého mají mečouni dobré vzpomínky. Ve finálové sérii právě s tímto celkem získali v sezóně 04/05 svůj zatím poslední titul a radovali se i tentokrát. Při výhře 2:0 navíc vychytal své první čisté konto v extralize brankář Kráčina.

3. kolo | sobota 20. 9. 2014 | 17:00

2:0 0:0, 0:0, 2:0

SK Sudoměřice

Branky a nahrávky: 35. Vágner (Slanec), 38. Slanec (Benedikt).
Rozhodčí: Michailidis, Pečený. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68.
Kráčina (Větrovský) – Edl, Krch, Slanec, Vágner, Krpal, Hanuš – Malý. J. Benedikt, Kolařík, O. Kejř, Švarc, Pauer, Gřonka, J. Kejř, Krásný, Vít.
Terna (Krýsa) – Jankovič, Zetocha, Kudláč, Rzesetto, Stratil, Gajda – Kaluža, Hujsa, Mišík, Skýba, Macháček, Helešic, Rapant, Chovanec, Kosík, Navrátil, Tóth.

První třetina byla poměrně opatrná z obou stran. Oba týmy sice dostali několikrát výhodu početní převahy, žádnou větší šanci si ale v úvodních patnácti minutách vytvořit nedokázali. Plzeň sice na začátku šesté minuty vstřelila branku, bylo to ale po evidentní vysoké holi, a ta tak nebyla bez sebemenších protestů uznána.

Ve zmíněných přesilovkách se sice oba týmy tlačily do zakončení a dokázaly si vytvářet i souvislejší tlak před brankou soupeře, brankáři Kráčina s Ternou ale zůstali stoprocentní.

I po přestávce mohli diváci, kteří na utkání dorazili, sledovat totožný obrázek hry. Nejprve se dostala do tlaku Plzeň při přesilové hře po faulu Gajdy, po chvíli měli stejnou výhodu zase hosté. Těm utekl domácí Ondřej Kejř, v úniku si ale neporadil a Ternu nepřekonal.

Celá druhá třetina pak skončila obrovským tlakem domácích a několika vyloženými šancemi. V samotné koncovce například střílel z mezikruží dvakrát Pauer, jako by zázrakem ale hosté i tento úsek přestáli bez úhony.

Ve třetí třetině začali aktivněji hosté a dostávali se více do zakončení, Kráčina ale svému týmu několika zákroky pomohl a v pětatřicáté minutě se konečně měnilo i skóre. Domácí hráči měli k dispozici další přesilovku, kterou dokázali sehrát do gólu přes Adama Vágnera, jehož pumelice téměř z poloviny hrací plochy skončila až v síti za Ternou.

O dvě a půl minuty později navíc skóroval také Michal Slanec, kterému se otevřel prostor ke střele po dobré přihrávce z pravé strany. Slanec rychle vypálil a přesouvajícího se Ternu prostřelil. V polovině závěrečné patnáctiminutovky šlo pro hosty o tvrdou ránu, z níž už se vzpamatovat nedokázali. Tím spíše, že nevyužili ani další přesilovou hru ihned po inkasované brance.

Tomáš Semera (trenér, HBC Plzeň): „Už i utkání v Letohradu bylo hodně podobné jako utkání se Sudoměřicemi, ve kterém jsme bohužel navázali na to trápení v koncovce. Dvě třetiny jsme trefovali hráče nebo gólmana, který sice chytal dobře, do velké míry to ale byla jen naše nemohoucnost. Po gólu Adama Vágnera z nás ten tlak opadl a bylo to už o dost jednodušší.“

Jan Kaluža st. (trenér, SK Sudoměřice): „Chtěli jsme bod, nemáme nic. Bylo těžké si po dlouhé cestě zvyknout na povrch, který je tady hodně specifický. Domácí jsou na to navyklí a my jsme dneska nedokázali ani pořádně založit útok. Chtěli jsme sice bod, ale bez gólu se na něj moc nedá pomýšlet.“