Dobrá první třetina k bodům proti Pardubicím nevedla

Hokejbalisté Plzně začali zápas proti Pardubicím velmi dobře, jenže z úvodního tlaku nevytěžili žádný gól a s Pardubicemi nakonec prohráli 0:3. Hosté o svém vítězství rozhodli především dvěma góly v závěrečné části během jedné minuty.

4. kolo | sobota 24. 9. 2016 | 16:00

0:3 0:0, 0:1, 0:2

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 23. Krejčí (Filip, Březina), 36. Novotný (Merta), 37. Filip (Krejčí, Kubeš).
Rozhodčí: P. Škrobák, Záhora. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 21:21. Průběh utkání: 0:3.
Kráčina (Návara) – O. benedikt, Hanuš, Vodrážka, Kavalír, J. Benedikt, Pokorný, Davídek – Průcha, Švarc, Malý – Krch, Pejchar, Pauer, Valenta, Gřonka, Krásný – Kunzmann, Kastner, Matějka.
Stárek (Chmelík) – Vlasák, Kosina, Filip, Novotný, Mokříž, Urban, Krejčí – Forstl, Bílý, Gabriel, Česák, Kubeš, Březina, Skřivánek, Kasal, Merta, Staněk.

Mečouni začali šlágr extraligového kola proti Pardubicím dobře. Už od úvodních vteřin zápasu se domácí začali dostávat do příležitostí, jenže Průcha i další plzeňští hráči troskotali na brankáři Stárkovi. Úvod navíc pro domácí přinesl i smutný moment, když kvůli zranění odstoupil ze hry Krch. Velká příležitost ujmout se vedení v utkání přišla v sedmé minutě, kdy šel Průcha sám na branku, ale neuspěl. Sudí však vzápětí ukázal signalizaci pro trestné střílení a čelen širšího kádru reprezentace dostal šanci na reparát, který se mu však nepodařil podle představ. Pardubice se prvních devět minut nemohli dostat ke kloudnému zakončení, to se změnilo až ve dvanácté minutě, kdy Kráčinovu pozornost prověřil Förstl a za minutu v obrovské šanci neuspěl Bílý.

Do začátku druhé části si hosté nesli krátkou přesilovku, kterou nedokázali využít. Ani domácím se v přesilové hře nevedlo a Stárkovu branku vůbec neohrozili. Pardubice ve druhé části zlepšily svůj herní projev a ve 23. minutě šli Východočeši dokonce do vedení, když za Kráčinova záda prošla střela Romana Krejčího – 0:1 . Hosté měli i další příležitosti, které ale nedokázali zužitkovat. Plzni to po inkasované brance příliš nevycházelo a v zakončení míček končil většinou mimo branku.

Za nepříznivého stavu se snažili domácí hráči něco změnit, ale hned v úvodu třetí části se museli bránit při vyloučení Švarce. To sice mečouni zvládli, jenže Pardubice o několik desítek vteřin poté přidali druhou branku v utkání, když Novotného nahození od červené tečoval před Kráčinou vlastní hráč a domácímu gólmanovi ještě přeběhl před brankovištěm jeden z hostujících útočníků – 0:2. Uběhla přesně minuta a hosté se radovali znovu, tentokráte z dálky překonal domácího brankáře Petr Filip – 0:3. Na Plzni i za nepříznivého stavu byla vidět snaha, chvílemi už však přecházela spíše v křeč. Nakonec už se skóre nezměnilo a Pardubice si odváží ze západu Čech tři body.

Michal Edl, trenér HBC Plzeň: „Zápas jsme si prohráli první třetinou, kdy jsme byli lepším týmem, ale neproměnili jsme naše šance a nepřetavili to v gól. Pardubice se postupem času zlepšovaly a přizpůsobily se. Snažili jsme se s utkáním něco udělat, ale v závěru jsme to nezvládli. Martin Krch i Ondra Malý jsou pro nás velké ztráty, ale ostatní je musí umět nahradit a i bez nich jsme mohli Pardubice porazit.“