Plzeň zvládla drama s Ústím a rozhodne pátý duel

Plzeňští hokejbalisté dokázali zvládnout úspěšně čtvrtý duel čtvrtfinálové série proti Ústí nad Labem a odvrátili konec sezóny. Po dramatické výhře 3:2 bude muset o postupujícím rozhodnout pátý zápas ve středu v Ústí.

ČF4 | neděle 9. 4. 2017 | 11:00

3:2 1:0, 0:1, 2:1

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 8. Hanuš (Gřonka), 32. Krch (Vágner, Benedikt), 35. Benedikt (Vágner) – 30. Kváš (Banda), 41. Růžička (Štěpánek).
Rozhodčí: Pečený, Danylec. Vyloučení: 6:9, navíc Kubát (UNL) 10 OT + OK, Gottfried (UNL) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 109. Střely na branku: .
Kráčina (Návara) – Benedikt J., Pokorný, Vodrážka, Vágner, Hanuš, Kastner, Kavalír – Průcha, Švarc, Malý, Krch, Kejř, Kolařík, Polívka, Gřonka, Krásný, Forejt, Pejchar, Kunzmann.
Banda (Brhel) – Kváš, Poláček, Švanda, Kubát, Růžička, Kučera, Bím – Peschout, Štěpánek, Macek, Červinka, Gottfried, Soukup, Šilínek, Langthaler, Pilař, Baxa.

Odvrátit konec sezóny, to byl jednoznačný cíl plzeňských hokejbalistů před čtvrtým čtvrtfinále. Utkání začalo lépe pro domácí mečouny, kteří byli v úvodních minutách aktivnější a okupovali prostor před brankářem Bandou, kterého však nezaměstnávali podle svých představ. Hosté o sobě začali dávat vědět v páté minutě, kdy se do střely opřel Kubát, ale Kráčina jeho ránu zastavil. V polovině první části se povedlo domácím vytvořit závar před brankářem Bandou a po následném vhazování se trefil přesně od modré čáry Lukáš Hanuš - 1:0. Hosté se pokoušeli kontrovat, ale většina jejich střel mířila z uctivé vzdálenosti a Kráčina si s nimi věděl rady. Zřejmě nejzajímavější pokus měl ústecký Štěpánek, domácího brankáře však trefil jen do ramene. V závěru první části měli Západočeši možnost odskočit v přesilové hře, ta se jim však herně příliš nepovedla.

Do druhé třetiny opět vstoupili aktivněji domácí hokejbalisté, ale nebezpečnější možnosti přišly ze strany hostů. Ve dvacáté minutě se dostali hráči Elby do přečíslení, které mohl zakončit samocený Langthaler, ale nedokázal míček zvednout přes Kráčinův beton. Domácí se snažili odpovědět například v přesilové hře, ale početí výhodu nedokázali zužitkovat. Hra ve druhé části nabízela stále více osobních soubojů a v samém závěru třetiny přinesla i gól. Nejprve byl faulován v úniku Macek, ale sudí faul na hostujícího útočníka potrestali přesilovou hrou. Tuto možnost hosté neodehráli asi úplně podle představ, efekt v podobě gólu se však dostavil, když se trefil Miloslav Kváš - 1:1.

Před poslední částí byl stav vyrovnaný a bylo zaděláno na pořádné drama. Do poslední části si domácí přenesli přesilovou hru za vyloučení Kváše. Když v hned po začátku posledního dějství fauloval ještě jeden hráč hostů, byla tu rázem 61 vteřin trvající přesilovka pět na tři. Pět vteřin před jejím vypršením přišlo využití, když od modré propálil všechno před sebou Martin Krch - 2:1. Hned následně mohl další domácí branku přidat Forejt, ale v zakončení dvakrát zklamal. Za další minutu přišlo další vyloučení hostů, Kubát poslal k zemi a následně do nemocnice Marka Švarce a za svůj zákrok dostal trest na 2+10 minut, ale jelikož se mu výše trestu nelíbila, rozhodčí ho po protestech poslali pod sprchu. S další přesilovou hrou si mečouni věděli rady a Jiří Benedikt zvýšil – 3:1. Třetí perioda nabídla hodně přerušení a osobních soubojů, po kterých emoce hodně pracovaly na obou stranách. Hosté mohli snížit na rozdíl jedné branky v polovině třetí části, jenže Gottfried asi doteď netuší, jak mohl z mezikruží netrefit zcela prázdnou branku. Snížení se hosté nakonec dočkali po stupňujícím se tlaku necelých pět minut před koncem. To se prosadil Miroslav Růžička a zadělal na drama – 3:2. Závěr utkání se však hostům příliš nepovedl, místo stupňování tlaku spíše stupňovali svoje emoce a museli za to pykat. V poslední minutě navíc mečouni přišli po zákroku Gottfrieda před brankou o Martina Krcha, který dostal hokejkou do holenní kosti a zřejmě i on bude chybět v rozhodujícím pátém utkání, které si Plzeň vybojovala.

Michal Edl, trenér Plzně: „Snažili jsme se hráče namotivovat, vyříkali jsme si chyby ze včerejška. Bylo důležité, že jsme se dostali do vedení a dali první gól. Ve druhé třetině to bylo takové jo a ne, soupeře jsme nechali poměrně snadno vyrovnat. Ve třetí třetině tam byly dva likvidační zákroky hostů, být to v hokeji, tak Kubát i Gottfried si další zápasy nezahrají. Uvidíme jak se k tomu postaví disciplárka. My jsme také nehráli úplně v rukavičkách, ale rozhodně u nás nejsou k vidění takovéto zákroky, pokud by to někdo udělal, tak ho u nás nemá co dělat. Uvidíme, jaký budeme mít kádr pro pátý zápas, ale je v našich silách to urvat.“