Brzký návrat do zápasu a skvělý Pauer zařídili mečounům výhru nad ústeckou Elbou

Plzeňané v rámci sedmého kola hostili hokejbalisty z Ústí nad Labem. Těm lépe vyšel start utkání a poměrně brzy vedli o dvě branky. Domácí ale do konce třetiny vyrovnali. Na další branky se dlouho čekalo, než si vzal slovo Jaroslav Pauer. Ten hattrickem v závěru zápasu rozhodl, že všechny body zůstanou na Košutce.

7. kolo | sobota 21. 10. 2017 | 16:00

5:2 2:2, 0:0, 3:0

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 10. Švarc (Valenta), 13. Kavalír (Pejchar, Malý), 40. Pauer (Gřonka), 44. Pauer, 45. Pauer (Gřonka) – 4. Javůrek (Pilař, Balcar), 6. Soukup (Pilař, Červenka).
Rozhodčí: Danylec, Záhora. Vyloučení: 6:6 navíc Ulč (PLZ) OT 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 135. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Návara (Kráčina) – J. Benedikt, Kavalír, Vodrážka, Pokorný, Hanuš, Kastner – Sus, Pejchar, Malý, O. Benedikt, Švarc, Valenta, Majer, Ulč, Vobruba, Kunzmann, Gřonka, Pauer, Lokajíček, Forejt.
Brhel (Poulíček) – Bakalář, Balcar, Červinka, Gruš, Javůrek, Jirava, Michajličenko, Pilař, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup, Štěpánek, Vacek, Wágner, Uhlíř.

Na začátku zápasu prověřili Plzeňané Brhela dvěma pokusy ze střední vzdálenosti. Soupeř šel ovšem do rychlého vedení. Na začátku čtvrté minuty si mečouni špatně rozebrali hráče při ústeckém přečíslení a Michal Javůrek dostal odražený balónek za Návarova záda. Chvíli na to fauloval Vobruba a 15 sekund po něm putoval za katr také Jiří Benedikt. Ústečtí hozenou rukavici sebrali. Dvojnásobnou přesilovku využil hostující snajpr Lukáš Soukup který umístěnou střelou okolo clonících hráčů nedal Návarovi šanci.

To byla pro domácí poměrně studená sprcha. Nicméně neskládali zbraně a zakládali útok za útokem. Podařilo se jim snížit z poměrně nenápadné akce, když se Brhel jal rozehrávat nastřelený míček. Namazal ovšem Valentovi, jehož střela z první skončila na tyči. Poté se strhla v ústeckém brankovišti pořádná mela, ale Plzeňané míček dostali za brankovou čáru. Branka byla nakonec připsána Marku Švarcovi.

Diváci v hale na Košutce viděli do konce první části vyrovnání. Přesilovku využil Jiří Kavalír, když jeho střelu od červené čáry ztečoval za Brhelova záda jeden z hostujících hráčů. Plzeň se nadechla a za vyrovnaného stavu působila ústeckým stále větší problémy.

Kuráž domácím dodalo i ubráněné oslabení zkraje druhé třetiny, kdy poctivě blokovali střely hráčů Elby. Také hosté ale ve druhé části předvedli, jak by se mělo bránit oslabení. Druhá třetina přinesla především bojovný hokejbal s velkým počtem přerušení. Domácí hráči měli opticky více ze hry, ale branky se jim docílit nepodařilo. Nejblíže byl v závěru třetiny Jiří Kavalír, jehož střela vypadla Brhelovi z lapačky a míček skočil kousek od tyče ústecké klece.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen domácí Ulč na 2+10 minut za vražení na hrazení. V ústecké přesilovce ale spíše zaujaly útočné výpady plzeňské dvojice Vodrážka, Švarc. V polovině třetiny opět ústecké obraně zavařil Švarc, pro kterého připravil šanci aktivní Pauer. Právě Jaroslav Pauer, který se do hry dostal až na začátku třetí třetiny, se gólově prosadil ve 40. minutě, kdy dorážkou procedil balonek skrz betony Brhela. A započal tak svoji závěrečnou one man show.

Stejný hráč totiž vstřelil v čase 43:15 důležitý gól na 4:2 ve vlastním oslabení, kdy za mečouny pykal Hanuš. A aby toho nebylo málo, Jaroslav Pauer dovršil čistý hattrick během pěti minut, když v poslední minutě opět utekl po mantinelu, natlačil se před gólmana a nadvakrát se prosadil. Stal se tak hlavním strůjcem druhého vítězství Plzeňanů v letošní sezóně.