Ani napodruhé Plzeň s Vlašimí neuspěla a zůstává opět bez bodu

Tentokráte se mečounům povedl začátek a namísto brzké inkasované branky se naopak sami dostali do vedení. To si ale pohlídali jen do konce první třetiny. Na začátku té druhé a následně i třetí dvakrát inkasovali a zápas nakonec ztratili.

18. kolo | neděle 22. 3. 2015 | 11:00

HBT Vlašim

2:1 0:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Blaško (Průcha), 33. Dušek (Topolánek) – 3. O. Benedikt.
Rozhodčí: Rezníček, Havelka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Straka (Šupík) – M. Čičatka, Nýdl, Střeska, Blaško, Gärtner, Špale, Blažek – Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Slanina, Střecha, Švanda, Rímský.
Kráčina (Semera) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Hanuš, Krpal, Kavalír – J. Benedikt, J. Kejř, Švarc, Kolařík, Malý, Krásný, Gřonka, Pauer, Krch, Kunzmann.

Jak již bylo zmíněno, úvod utkání vyšel mečounům takřka ideálně. Ondřej Benedikt se na polovině hřiště dostal k míčku a následnou střelou dokonale zaskočil brankáře Straku.

Vlašim mohla rychle odpovědět, Slanina ale nedokázal zakončit kombinaci s Šindelářem, v samostatném úniku pohořel také Rímský a následně domácímu týmu nevyšla ani početní výhoda. Plzeňané se mohli spolehnout na brankáře Kráčinu, který musel často čelit osamoceným hráčům soupeře před vlastním brankovištěm.

Herní převahu dokázali Vlašimští přetavit ve vyrovnávací branku až na začátku druhé třetiny. V 18. minutě šťastně dorážel Průchovu střelu Jan Blaško.

Plzeňští následně inkasovali další rány, nejprve byl míčkem zasažen do obličeje Jiří Benedikt, poté šli hosté opět do čtyř, dokázali ale ubránit i při velké šanci Gärtnera, který mohl dorážet odraženou střelu do odkryté branky. Domácí útočník se ale nedokázal včas zorientovat.

S úvodem třetí patnáctiminutovky se museli bránit v oslabení naopak domácí, zvládli to ale bez větších potíží a krátce po návratu Rímského navíc podruhé skórovali. Trefil se Pavel Dušek, který zachytil špatný výhoz plzeňské obrany a následnou střelou překonal brankáře Kráčinu.

Dramatický závěr podpořila další dvě vyloučení na domácí straně, která se navíc o patnáct vteřin překrývala. Krátkou přesilovku 5 na 3 ale mečouni nezužitkovali, nesehráli ji dobře a na vyrovnání nedosáhli.