Áčko v dalším přípravném duelu přehrálo Třemošnou

Poprvé od začátku června sehrál A-tým přípravné utkání na svém domácím stadionu. Soupeřem byl Tatran Třemošná a tohle představení bylo vítězné. V plzeňském dresu se objevili po delší době také Petr Ondra a Ondřej Kejř. Naopak z různých důvodů absentovali hned tři obránci (Martin Kadaně, Jan Beránek a Stanislav Valenta). Nepříjemnou zprávou je delší rekonvelescence Martina Zrny, který se tak na marodku zařadil k Marku Lendlovi, Martinu Regnerovi a Lukáši Hofmeisterovi.

0 | čtvrtek 23. 8. 2012 | 18:30

6:1 0:0, 4:1, 2:0

TJ Tatran Třemošná

Branky a nahrávky: 18:58 Edl (Benedikt J.), 24:28 Benedikt O. (Malík), 26:54 Kejř O. (Benedikt J.), 27:40 Chowaniec (Benedikt J.), 35:07 Slanec (Liška), 43:49 Kejř O. (Malík) - 29:22 Stráský.
Rozhodčí: Michailidis. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
Semera (23. Ulč) - Slanec, Chowaniec, Edl, Krch, Malík, Kunzmann V. - Liška, Krásný, Benedikt J., Benedikt O., Kořínek, Průcha, Malý, Šiman, Gřonka, Ondra, Kejř J., Kejř O.
Čtvrtý zápas a počtvrté za sebou velmi vlažný úvod. Tak se dá charakterizovat první třetina. Tatran stačil pohybem a právě v první třetině měl řadu dobrých střeleckých pokusů. Domácí hráči naopak nepůsobili před brankou gólmana Matouška příliš přesvědčivě a tak veškeré příležitosti končily až příliš často na brankářově hrudníku.

V prostřední části utkání se výrazně změnil herní projev Škodovky. Ta zatlačila svého soka před vastní branku a začaly přicházet skutečné šance. Tu první proměnil po rychlé výměně míčku ranou po zemi Michal Edl. V pětadvacáté minutě slavia úspěch souhra druhé řady, kterou přetavil v druhý gól Ondřej Benedikt. V čase 26:54 nabil J. Benedikt Ondřeji Kejřovi a ten zvýšil na 3:0. A tuhle parádní část Plzně podtrhla další branka. Přesný projektil vyslal na branku Třemošné pro změnu Petr Chowaniec. Přišla ale i nedůslednost. V závěru druhé třětiny dostal dlouhou přihrávku třemošenský Stráský a díky nedůrazu obránců se dostal sám před Petra Ulče, kterého překonal blafákem.

V poslední třetině proměnili ještě dvě z další řady příležitostí Michal Slanec a podruhé v utkání Ondřej Kejř.