Infobar:   Zimní pohár mladších žáků - 19. ledna 2020

Plzeňští ukončili podzimní část výhrou a v tabulce přezimují druzí

Plzeňští ukončili podzimní část výhrou a v tabulce přezimují druzí V posledním utkání před zimní pauzou změřili mečouni síly s Ústím nad Labem. Po celou základní hrací dobu platilo, že hosté vždy utekli do jednobrankové náskoku a Plzeň ho následně smazala. To se změnilo v prodloužení, kde domácím zařídil již pátou výhru v řadě Michal Průcha.

30.11.2019 | Markéta Peclová
14.kolo, sobota 30.11.2019
HBC Plzeň - Ústí n. Labem  4:3p  (1:1, 1:1. 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Kejř (Průcha), 25. D. Ulč (Hanuš, Kunzmann), 42. Hanuš (Kunzmann, D. Ulč), 50. Průcha (Hurt) – 12. Smolík (Bím, Červinka), 19. Vaněk (Bačák), 40. Magasanik (Smolík, Bačák).
Rozhodčí: Prudík, Černý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:14. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner – Hurt, Kejř, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Pavlečka, Průcha, Roušal, D. Ulč, Valenta, Vobruba, Štípek
Ústí n. Labem: Banda (Landt) – Bačák, Bím, Čejka, Červinka, Grus, Haas, Haken, Langthaler, Michajličenko, Poláček, Sedláček, Smolík, Tomáš, Vaněk, Bečvář, Giesel, Magasanik, Stupka

Komentář k zápasu

Utkání začalo ve velkém tempu a oba gólmani museli být pozorní. Skóre se poprvé měnilo ale až v čase 11:01, kdy Michal Smolík napřáhl před modrou a míček skončil až v síti za Kráčinou. Ještě před koncem první třetiny se podařilo domácím vyrovnat, a to konkrétně pouhých 29 vteřin před odchodem do kabin. Michal Průcha nejprve sám operoval před Bandou a pokoušel se ho překonat. Následně přihrál do prostoru mezi kruhy, kde byl připravený Ondřej Kejř, jenž pohotovou střelou umístil balonek za záda hostujícího brankáře.

V úvodu druhé patnáctiminutovky mohli jít mečouni do vedení. Vobruba našel v mezikruží Hanuše, tomu ve skórování zabránil Banda. O chvíli později se poprvé v zápase vylučovalo a hned na obou stranách. Při hře čtyři na čtyři strhl vedení na stranu Ústí pokusem z levé strany Radomír Vaněk. Netrvalo dlouho a početní výhodu si zahrála Plzeň. Ta moc dlouho netrvala a síly na hřišti se opět vyrovnaly, když se nedovoleným zákrokem provinil Kunzmann. Hned co ale plzeňský útočník s číslem 16 vyběhl z trestné lavice, ujal se míčku a hnal s ním k ústecké bráně. Snažil se ho procpat za Bandu, ten mu to neumožnil.

Ve 25. minutě už hostující strážce svatyně podruhé kapituloval. David Ulč obdržel přihrávku k ústecké brance a z její blízkosti ho dopravil za brankovou čáru. V další šanci se objevil Valenta, jenž nebezpečně dorážel, ovšem úspěšný nebyl. Vaněk poté v přesilové hře prověřoval tvrdou ránou Kráčinu, ale míček si cestu do brány nenašel.

Na začátku třetí třetiny se v přesilovce dostali domácí k několika ranám, za hostujícím gólmanem dokonce zvonila i tyč, avšak tato výhoda zůstala nevyužita. Ve čtyřech se pak ocitli i mečouni, avšak ani Vaněk nebo Poláček stavem nepohnuli. To se podařilo ve 40. minutě Davidu Magasanikovi, kterému na pravý kruh nahrál Smolík. Záhy v oslabení zahrozil před plzeňským gólmanem Tomáš, ovšem hra se rychle otočila na druhou stranu a bylo srovnáno. Postaral se o to Lukáš Hanuš, který z prostoru před bránou vymetl roh hostující svatyně.

Koncem třetí části se Západočeši svou aktivitou ještě snažili o vsítění branky, ale žádný balonek už v základní hrací době v kleci neskončil, a na řadu tak přišlo prodloužení tři na tři. Hned po pár vteřinách mohlo být rozhodnuto. Hanuš s Vágnerem se zjevili v přečíslení dva na jednoho, plzeňský kapitál ale jen orazítkoval zadní mantinel. Mečouni byli v prodloužení i nadále aktivnější, Elba si v něm nezapsala ani jednu střelu. O vítězi nakonec v čase 49:03 rozhodl Michal Průcha, jenž od modré vystřelil domácím druhý bod. Plzeň tak díky dvěma bodům přezimuje v tabulce na druhém místě.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

Se spoluhráči jsme byli hodně dobrý tým, ohlíží se za turnajem mladších žáků Matěj Langfelner

Zimní pohár mladších žáků je již za námi. Plzeňští se v něm poměřili s těmi nejlepšími týmy, se kterými se až na jeden během soutěže ve své skupině nepotkávají. Za turnajem se ještě jednou ohlédneme společně s Matějem Langfelnerem, jenž si z něho odnesl také ocenění pro nejužitečnějšího hráče plzeňského celku.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv