Infobar:  Srpnový hokejbalový camp s Lukášem Zdrhou pro žáky HBC Plzeň
 
 

V bitvě o třetí místo exceloval ústecký Soukup a Plzeň tak odjíždí s nepořízenou

V bitvě o třetí místo exceloval ústecký Soukup a Plzeň tak odjíždí s nepořízenou Pořádný náboj měl pro Plzeňany poslední zápas podzimu na ploše ústecké Elby. Ve hře byla totiž bronzová příčka v tabulce před zimní přestávkou. Tento souboj ale lépe zvládli domácí hokejbalisté, kteří zvítězili 4:1. Rozhodující se ukázala první desetiminutovka, v níž vstřelil čistý hattrick útočník Elby Lukáš Soukup.

 
 
25.11.2017 | Tomáš Majer
12.kolo, sobota 25.11.2017
Ústí n. Labem - HBC Plzeň  4:1  (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Soukup (Štěpánek), 9. Soukup (Růžička, Červinka), 10. Soukup (Štěpánek, Červinka), 45. Štěpánek (Langthaler, Soukup) – 34. Benedikt J. (Vodrážka, Pejchar).
Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Ústí n. Labem: Banda (Brhel) – Bím, Červinka, Gruss, Haken, Jirava, Kváš, Langthaler, Michajličenko, Pilař, Poulíček, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup, Šilínek, Štěpánek, Uhlíř, Vacek, Wágner.
HBC Plzeň: Kráčina (Hrubý) – Pokorný, Vodrážka, Benedikt J., Kavalír, Hanuš, Šmucer - Benedikt O., Švarc, Pauer, Vlasák, Ulč, Pejchar, Kunzmann, Gřonka, Malý.

Komentář k zápasu

Ústečtí se prosadili z prvního delšího pobytu v útočném pásmu. Kráčinu, již v čase 2:48, překonal schovanou střelou na vyrážečku Lukáš Soukup. Plzeň v zápěstí dostala výhodu přesilové hry, naložila s ní ovšem mizerně a přišel trest v podobě další branky domácích. A byl to opět Lukáš Soukup, kdo rozradostněl příznivce Elby. Nejlepší střelec CROSSDOCK extraligy si uzmul míček na vlastní modré čáře a individuální akci proměnil ve svůj druhý gól během zápasu.

A když stejný hráč dostal nabito zpoza branky od zkušeného Štěpánka, opět se nemýlil. Soukup tak docílil čistého hattricku během necelých deset minut a s Plzní to vypadalo bledě. Nicméně se výkon mečounů zvedl. Banda v brance Elby měl o práci v závěru první třetiny postaráno a jednou za ním zazvonila také horní tyč.

Se startem druhé části Západočeši výrazně přidali. Hra měla dobré tempo. Zatímco plzeňští hokejbalisté podnikali útok za útokem, Elba, vědoma si poměrně komfortního náskoku, vsadila spíše na obranu. Útoky hostí ale vždy ztroskotaly na brankáři Bandovi. Výraznější šance ale k mání nebylo. Svěřencům Michala Edla nepomohla ani výhoda přesilové hry. V 25. minutě dokonce na krátký čas dvojnásobná. V poslední minutě druhé části mohl ústecké vedení navýšit opět Soukup, jehož střelu z mezikruží vytáhl brankář Kráčina mimo tři tyče.

Hra na začátku poslední patnáctiminutovky se přelévala z jedné strany na druhou, šlo ovšem spíše o boj ve středním pásmu. Tento obraz rozsekla až branka Jiřího Benedikta, kdy starší z bratrů v dresu Plzně zakončoval po pěkné kombinaci do poloodkryté klece. Elba měla následně problémy s pohybem hostujícího družstva, mohla se ale spolehnout na jistého a připraveného Bandu ve své brance. Hra se také poměrně kouskovala, což samozřejmě hrálo do karet spíše domácím.

Závěr přinesl několik zajímavých situací. Plzeň vrhla všechny síly do útoku. Domácí přerušovali bez rozpaků za pomoci zakázaných uvolnění. Snahu mečounů o zvrat ovšem utnul faul Pejchara a 22 sekund před koncem zvýšil po pěkné kombinaci na konečných 4:1 Jan Štěpánek. Plzeň tak jede domů s prázdnou a přezimuje na pátém místě tabulky.

Aktuální články
Zápasy

Nenalezeny žádné odehrané zápasy

 
 
 
Turnaj | sobota 25.8.2018 | 10:00
HBC Plzeň - Prachatice
 
Turnaj | sobota 25.8.2018 | 18:00
Skalica - HBC Plzeň
 
Turnaj | neděle 26.8.2018
HBC Plzeň - ???
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Petr Kráčina #33
Petr KRÁČINA
Číslo dresu:   33
Narozen:   29.12.1995
Výška:   175 cm
Váha:   64 kg
Post:   brankář
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál