4. kolo | sobota 27. 9. 2014 | 16:30

TJ Kovo Praha

3:5 0:1, 3:1, 0:3

Branky a nahrávky:Vodrážka /Tymr), Kunzmann (Tymr, Bláhovec), Kunzmann, davídek (Kunzmann), Vodrážka (Vlasák) Rozhodčí:Gráca, Kovárník Vyloučení:3:7 Využití:1:0 V oslabení: 0:1 Diváci:45 Střely na branku:37:27 Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2,3:2, 3:5
Zápas č. 4 - Zápas na Palmovce s domácím Kovem není naším oblíbeným zastavením na cestě sezónou. Většinou se na tomto hřišti s papírově slabším soupeřem dost trápíme. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase, kdy jsme museli otáčet nepříznivý výsledek po dvou třetinách. Na zápas jsme přijeli v nekompletní sestavě s pouhými čtyřmi obránci. Utkání jsme přitom nezačali špatně, měli jsme po většinu třetiny míček na svých hokejkách, ale málo jsme se tlačili do zakončení a snažili jsme se ještě místo střelby nesmyslně nahrávat. Hráli jsme s velkým nasazením, ale zároveň jsme hodně "lítali" nahoru-dolů, což bylo někdy až na škodu. Jedinou naší branku tak vstřelil Vodry v přesilovce po Láďovo čistě vyhraném buly. Domácí naši bránu ohrožovali zejména ze střední vzdálenosti a následných závarů před brankou, které se nám ale dařilo dobře blokovat. Zároveň jsme ale začali zbytečně faulovat a domácím tak dovolili v přesilovce vyrovnat. Přesto byl začátek druhé třetiny v naší režii, tlačili jsme domácí u nich ve třetině a výsledkem byl Kunciho gól. Jenže krátce na to jsme lehkovážně po chybě v rozehrávce darovali domácím vyrovnání a když se domácí útočník od modré zpoza obránce trefil přesně do protipohybu brankáře, rázem jsme prohrávali. To se na nás podepsalo víc, než bychom si připouštěli a zbytek třetiny jsme odehráli velmi špatně, navíc se spoustou vyloučení na naší straně. Přestávka nám naštěstí pomohla a když v našem pokračujícím oslabení skóroval z úniku znovu Kunci, bylo vyrovnáno. Po změně stran v půlce třetiny už jsme byli zase jasně lepším celkem a góly Matese (po krásné akci s Kuncim) a Vodryho (důraznou dorážkou po závaru před bránou) jsme výsledek zvrátili na naší stranu. Shrnutí: oslabená sestava se určitě podepsala na souhře, ale zároveň jsme si v prvních dvou třetinách dost komplikovali život vlastní herní nekázní, když jsme neplnili to, co jsme si řekli. Kladem byla určitě hra první lajny Kunci-Tygr-Mates sestavené z nouze na poslední chvíli, fyzická připravenost čtveřice obránců, kteří odehráli utkání ve vysokém tempu (škoda jedné zbytečné chyby) a také fakt, že už ve druhém utkání se nám ve třetí třetině podařilo otočit nepříznivý vývoj. To svědčí jednak o dobré fyzické připravenosti - zásluha kvalitní předsezónní přípravy trenéra Tomáše Semery (protože nám na to ještě zbývají síly) a druhak o psychické odolnosti a sebevědomí, což v minulosti nebyla naše nejsilnější stránka. Hráči utkání budou dnes dva - oba dvougólový střelci MARTIN KUNZMANN, který kromě toho několikrát zamotal domácím hráčům hlavy samostatnou akcí a dobrou technikou a LUKÁŠ VODRÁŽKA, tak jako v předchozích zápasech vůdčí osobnost a lídr mužstva, který byl svou důraznou a fyzicky náročnou hrou vidět na obou koncích hřiště (jen škoda jednoho dvojitého vyloučení) V.Tůma