2. kolo | sobota 13. 9. 2014 | 14:00

4:2 0:1, 0:1, 4:0

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: Pokorný (Kunzmann), Hnízdil (Vlasák), Vodrážka (Tymr, Kunzmann), Vodrážka (Tymr).
Rozhodčí: Martis, Michailidis. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:12.
Návara (Hrubý) - Bláhovec, Vodrážka, Smejkal, Davídek, Šmucer, Thán - Kunzmann, Tymr, Pokorný, Vlasák, Novický, Voves, Kamien, Plic, Hnízdil, Majer
Zápas č. 2 - I druhé kolo jsme měli možnost odehrát na vlastním hřišti, kde jsme za celou loňskou sezónu neprohráli, tentokrát proti soupeři z Pardubic, soupeři tradičně kvalitnímu a dobře připravenému. Velký rozdíl oproti minulému zápasu byl od počátku v nasazení obou mužstev, takže první třetina se odehrála ve velmi slušném tempu, hra se přelévala ze strany na stranu Šancí jsme v ní měli více my, na střely jsme ji vyhráli 11:5, ale do vedení se dostal soupeř po samostatné akci při přesilovce. Do druhé třetiny jsme nastupovali s cílem co nejdříve vyrovnat, ale kvalita naší hry se bohužel zhoršila, opět jsme začali ztrácet míčky ve středním pásmu a vymýšlet nesmyslné akce, navíc jsme byli nedůrazní ve vlastní třetině a dobře takticky hrající soupeř toho dokázal využít a odpoutat se do dvoubrankového vedení. Navíc my sami jsme v této třetině vystřelili jen 6x a špatnou hrou a zbytečnými vyloučeními jsme si koledovali o další branky v naší síti, ale hosté naštěstí nastřelili jen tyčku. A tak mohlo ve třetí třetině dojít k obratu. Ten nastartovala první řada už za 14 vteřin od vhazování, po akci Kunciho se prosadil Atly. Od té chvíle jsme měli více ze hry a tlačili soupeře v jeho pásmu, vyrovnání jsme se dočkali za pět minut, kdy Kuba Vlasák po dlouhém střídání ještě našel síly na vyvezení míčku do soupeřovo třetiny, kam si naběhl střelec Hnízdo a Kubovu přesnou přihrávku proměnil v gól. Zjednodušení naší hry a zejména zvýšený tlak př napadání a u branky soupeře tak přinesl ovoce a soupeř se v těch chvílích dostával ze svého pásma pouze sporadicky. O výsledku zápasu nakonec rozhodl Vodry. Už v předchozím průběhu zápasu měl několik střel od modré čáry, ale většinu z nich zblokovali hráči hostí, takže nakonec se paradoxně ujala ta, co mířila mimo branku. Od zadního plexiskla se míček odrazil zpět před branku do zad brankaře a od nich za brankovou čáru. Tento gól hosty psychicky zlomil a nás naopak uklidnil další Vodryho gól, tentokrát po nechytatelné střele z voleje po Láďovo čistě vyhraném buly. O obrazu třetí částí hovoří i poměr střel 15:3. Celkové shrnutí: Třetí třetina byl z naší strany velmi dobrá, hráli jsme to, co bychom si představovali hrát po celý zápas. Ve druhé jsme ovšem opět hráli velmi špatně, objevili se ty samé nedostatky, jako v zápase s Hradcem, takže pořád máme na čem pracovat. Naše obranná hra (nejen hra obránců, ale celý systém bránění) není vůbec dobrá a budeme se tomu muset pořádně věnovat. A navíc, jak přesně formuloval během zápasu Vodry, "budeme muset zapracovat na morálce". Jednotlivci: v obraně se objevili dvě nové tváře, Kuba Šmucer, jehož premiéru odsunulo zranění až na druhý zápas a David Smejkal, nejnovější posila z Třemošné. Oba zahráli dobře a rozhodně budou přínosem. Také díky tomu se mohl Atly přesunout do útoku a byl tam vidět, dobrý výkon korunoval gólem. Vidět byl i Vovsík, kterému se začíná dařit spolupráce se sehranou dvojicí Luky-Kuba Vlasák. Právě Kuba Vlasák byl dlouho aspirantem na hvězdu zápasu, přestože celý týden marodil, na zápas se dal dohromady a hrál výborně. Nakonec si ale ocenění hvězda zápasu vystřílel LUKÁŠ VODRÁŽKA, autor vítězného i pojišťujícího gólu, spolehlivý pilíř obrany, jehož hráčská kvalita a značné zkušenosti jsou pro mužstvo obrovským přínosem. Doufejme, že i v dalších zápasech bude moci být Vodry v naší sestavě. V.Tůma