Infobar:   Informace o sezóně 2019/20
 
 

Zápasy jsme zvládli především psychicky, těší brankáře juniorů Libora Kojzara

Zápasy jsme zvládli především psychicky, těší brankáře juniorů Libora Kojzara Plzeňští junioři postoupili do semifinále, když zvládli dva náročné duely proti Písku. Důležitou postavou byl také brankář Libor Kojzar, který během dvou zápasů pustil pouze dvě branky a v rozhodujících samostatných stříleních neinkasoval ani jednou. Nyní se již těší na semifinálové bitvy, kde mečouni vyzvou Pardubice.

 
 
09.05.2019 | Tomáš Majer

Máte za sebou úspěšnou sérii s Pískem, oba zápasy se rozhodovaly až po uplynutí 45 minut. Bylo to pro tebe jako gólmana náročnější, že si musel být neustále ve střehu nebo ti neustálá permanence vyhovovala?
Co se týče prvního zápasu proti Písku, musím říct, že se po druhé třetině soupeř horko-těžko dostával z obranného pásma, takže jsem moc práce neměl. Naopak druhý zápas ukázal, že Písek má výbornou i ofenzivu. Od začátku se hra točila ze strany na stranu a ani jeden tým neměl navrch. Pro mě osobně to bylo nejnáročnější v prodloužení, když měl soupeř přesilovku a přibližně tři minuty nás zavřel v obranném pásmu.

V čem byl Písek nejvíce nebezpečný? Byly to brejky, které soupeř předváděl zejména v prvním zápase?
Určitě to byly brejky. V Písku se nacházejí velice dobří hráči, proto většinou sázeli na rychlé, přesné nahrávky klidně i na větší vzdálenost. Poté si to jednou, dvakrát nahráli a zakončili. Důležité je podotknout, že písecké přesilovky jsou také velice nebezpečné.

Postoupili jste do semifinále, kde si viděl silné stránky tvého týmu během série s Pískem?
Musím říct, že jsme zápasy zvládli velice dobře, především psychicky. Měli jsme minimální počet vyloučení. Nevzdávali se i za nepříznivého stavu, chladná hlava při prodloužení a nájezdech, toto vše jsme zvládli v zápasech proti Písku na jedničku. Vyzdvihnout bych chtěl i obětavost hráčů v obranném pásmu. Ne jednou hráči spadli do střely soupeře.

S Jihočechy jste se potkali letos několikrát. Jednou na turnaji a hned třikrát v základní části. Bylo na hřišti poznat, že se týmy už více znají?
Na hřišti to určitě znát bylo. Písek velice dobře zná naši rozehrávku, kterou se mu často podařilo otočit proti nám. Na druhé straně mi přišlo, že známe, kteří hráči Písku jsou nejnebezpečnější a velice dobře se nám je dařilo ohlídat.

Druhý duel jste vyhráli v samostatných stříleních. Jediný gól vstřelil Richard Hurt, ty si lapil všechny pokusy soupeře. Jsou samostatná střílení tvojí oblíbenou disciplínou?
Co se týče nájezdů, mám je rád možná tak na tréninku, ale při zápase rozhodně ne. Jsou to pro mě až moc velké nervy, protože vím, že na mě celý tým spoléhá a každý špatný krůček může rozhodnout celý zápas.

Znovu narazím na několikáté setkání týmů letos. Právě jeden ze zápasů v základní jste v Písku prohráli po samostatných stříleních. Pamatoval sis, jak hráči zakončují?
Popravdě jsem si vůbec nepamatoval, jak hráči Písku zakončují při nájezdech, na druhou stranu jsem se měl za co mstít, protože minule se mi to vůbec nepovedlo. Také se přiznám, že jsem zkusil chytat velice agresivně a naštěstí mi to všechno vyšlo.

Brzy vás čekají semifinálové zápasy. Na co bys diváky pozval?
V semifinále se střetneme s Pardubicemi. Oba týmy disponují velkým počtem hráčů, kteří jsou všichni na velice dobré úrovni. Osobně si myslím že se bude jednat o nejrychlejší a nejhezčí hokejbal, který v této sezoně máme možnost hrát a podpora fanoušků je pro nás velice důležitá, abychom zdolali našeho soka.

Podobné články
Aktuální články

Neměnil bych, ohlíží se za angažmá v Grenchenu obránce Michal Slanec

O uplynulém víkendu se do Plzeňského dresu vrátili Michalové Slanec a Průcha. Oba medailisté z extraligy a z juniorských i seniorských šampionátů. Prvně jmenovaný naskočil do obou duelů. V rozhovoru přibližuje jak se celá situace ohledně jeho návratu ze Švýcarska má. Na úplný návrat si totiž fanoušci musejí ještě chvíli počkat.

Zápasy
3 | neděle 15.9.2019 | 15:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
 
 
 
 
4 | sobota 28.9.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
5 | sobota 5.10.2019 | 16:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
6 | neděle 6.10.2019 | 13:00
Karviná - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2019/2020 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Michal Slanec #10
Michal SLANEC
Číslo dresu:   10
Narozen:   4.9.1990
Výška:   184 cm
Váha:   81 kg
Post:   obránce
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál