V přesilových hrách máme na čem pracovat, mohou rozhodovat zápasy, přiznává Lukáš Hanuš

V sobotním utkání mečouni poprvé vyhráli, o den později vybojovali jeden bod za prohru v samostatných stříleních. V obou zápasech se prosadil Lukáš Hanuš, v tom druhém zařídil Plzni vyrovnání v závěru. Se svým výkonem ale plzeňský obránce příliš spokojený není, podle něj je také důležité sbírat body v plném počtu hráčů.

V sérii třech domácích zápasů jste získali první body, v tabulce jich máte pět. Jak hodnotíš výsledky z minulého týdne?
Je dobré, že jsme konečně získali nějaké body. Myslím si, že jich ale mělo být více a utkání s Dobřany jsme měli zvládnout za tři body.

V sobotu jste si zapsali první výhru proti Hostivaři, kterou jste porazili 6:2. Bylo to už důležité vítězství pro získání sebevědomí do dalších soubojů?
Určitě to na sebevědomí přidá, bylo však naší povinností Hostivař porazit. Bohužel jsme to hned v dalším utkání v neděli nepotvrdili a nedokázali si přenést výkon do zápasu s Pardubicemi.

Hned čtyři branky jste vsítili z přesilových her. Myslíš, že právě využité početní výhody byly tím rozhodujícím, nebo bys zmínil ještě něco jiného?
V tomto zápase jsme branky v přesilových hrách vstřelili, ale nemyslím si, že by to byly nějaké povedené a sehrané akce. Spíše jsme se nebáli vystřelit a i trochu se štěstím nám to tam spadlo. Takže určitě máme v přesilových hrách na čem pracovat, protože nám mohou pomoci rozhodovat zápasy.

Na začátku druhé třetiny jste už vedli o tři góly, v předchozím utkání jste ale měli stejný náskok a pak se soupeř dotáhl. Říkali jste si za tohoto skóre něco, aby zase nedošlo k tomu, že si duel zkomplikujete?
Určitě ne, věřili jsme, že toto utkání dokážeme vyhrát. Varováním bylo snížení na 3:1, ale hned po chvíli se nám podařilo opět odskočit na rozdíl tří branek a ve třetí třetině už jsme si zápas pohlídali.

V neděli jste odehráli utkání s Pardubicemi. S hokejbalisty z východu Čech nakonec o vítězili rozhodovala až samostatná střílení, po kterých jste prohráli 4:5. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?
Z mého pohledu se jednalo zatím o náš nejhorší výkon, když nepočítám úvodní utkání v Hradci. První a druhá třetina od nás nebyla vůbec ideální a i s trochou štěstí byl po druhé třetině výsledek pouze o dvě branky. Naopak třetí třetina se nám vydařila a takový výkon potřebujeme odvádět pravidelně. Velmi nám pomohl gól na 3:2 a následně jsme ukázali bojovnost a povedlo se nám dvakrát v krátkém čase vyrovnat. Od toho se určitě může dále odrazit.

Od začátku utkání jste prohrávali, když se vám ve třetí části hry podařilo srovnat, soupeř zase odskočil. Ty jsi pak necelé tři minuty před koncem základní hrací ještě dokázal vyrovnat. Jak jsi viděl celou gólovou situaci?
Vystřídal jsem a viděl jsem, že někdo od levého mantinelu bude střílet na branku. Očekával jsem odraz míčku do pravého rohu hřiště, kde jsem si ho zpracoval a snažil se držet soupeře na zádech. Poté mě napadlo, že bych se mohl mezi dvěma hráči zkusit natlačit před první tyčku, což naštěstí vyšlo a pak už jen stačilo oběhnout brankáře a zakončit na vzdálenější tyč.

Oproti úvodním zápasům jste zlepšili produktivitu. Máš na kontě čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. Jsi spokojený se svým výkonem?
Rozhodně se svými výkony spokojený nejsem. Kdybych měl z těch pěti zápasů shrnout množství času, kdy jsem s výkony byl spokojený, tak by to dalo tak jeden zápas. Kanadské body jsou pěkné, ale kromě toho posledního gólu to vše bylo v přesilových hrách, kde je může sbírat skoro každý. Pro nás je důležité se začít prosazovat ve hře 5 na 5.

O víkendu vás čeká venkovní utkání s Kovem, které zatím nezískalo ani bod. Jaký souboj očekáváš? Věříš, že dokážete navázat na domácí zápasy, kde se vám začalo dařit?
Věřím, že navážeme a vyhrajeme! S Kovem jsme hráli přípravný zápas a víme, co můžeme od zápasu očekávat. My musíme být aktivitní, v pohybu s míčkem, často střílet a vyhrávat osobní souboje, kterých na malém hřišti na Palmovce bude jistě plno.