Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!
 
 

V kabině juniorů panuje dobrá nálada, podle kapitána Miksana je ale stále na čem pracovat

V kabině juniorů panuje dobrá nálada, podle kapitána Miksana je ale stále na čem pracovat Mužstvo juniorky vede letos jako kapitán Jan Miksan. Šikovný útočník pravidelně navléká dres mládežnických reprezentací a nebýt globální pandemie, dost možná by se představil na juniorském šampionátu. V rozhovoru hodnotí vstup juniorského celku do sezóny, která pro něj osobně bude poslední mládežnická.

 
 
16.09.2021 | Tomáš Majer

Honzo, máte za sebou dva zápasy sezóny. Získali jste z nich polovinu možných bodů. Jaká je nyní v týmu nálada, jak jste spokojeni s dosavadními výkony?
Podle mě je v týmu nálada dobrá, zatím je to začátek sezóny a máme před sebou ještě spoustu zápasů. Dosavadní výkony jsou prozatím průměrné, i přes to, že se nám zápas proti Prachaticím povedl, máme stále ještě na čem pracovat.

První utkání v Ústí nad Labem byl spíše boj o každý centrimetr hřiště a nenabídlo příliš hokejbalové krásy. Vysvětluješ si to spíše faktem, že se po delší době jednalo o první zápas nebo spíše tím, že se potkali dva z favoritů divize Západ v Extralize juniorů?
Jak si řekl, byl to boj o každý centimetr hřiště a bylo to na tom zápase vidět. Určitě to bylo tím, že jsme hráli první zápas po dlouhé pauze, ale možná i důkazem toho, že jsou oba týmy silné a mají ambice na vysoké příčky v naší divizi.

Druhé utkání s Prachaticemi pro vás nezačalo zrovna dobře, brzy jste inkasovali, poté jste ale soupeře již k ničemu nepustili a zvítězili jste 4:1. Ty jsi byl u vyrovnávací branky, která váš tým nastartovala. Můžeš nám situaci popsat z tvého pohledu?
Druhé utkání bylo úplně o něčem jiném. I když to tak podle výsledků nemusí vypadat, od začátku jsme byli lepším týmem. Hráli jsme to, co jsme si řekli a bohužel jsme jednou špatně vystřídali a Prachatice to potrestaly. Vyrovnávací branka nám velice pomohla. Seběhlo se to velmi rychle, já jsem oběhl bránu a viděl jsem Radka Zíku před ní. Naštěstí trefil prakticky prázdnou bránu a nám se povedlo vyrovnat (smích).

Jednalo se o pohlednou branku. Jak bys zatím zhodnotil spolupráci vaší formace? Můžete se opřít
o automatismy z předchozích let nebo potřebujete ještě delší čas k sehrání?

Spolupráce zatím funguje a myslím si, že je to i vidět v zápasech. S klukama si rozumíme a víme co od toho druhého můžeme čekat. Určitě se o automatismy z předchozích let opřít můžeme, ale vždycky je co zlepšovat.

Vraťme se ještě do letní přípravy. Na co jste se zaměřili? Byla v něčem odlišná, než v letech minulých?
V letní přípravě jsme se zaměřili hodně na fyzičku a sílu. Úplně odlišná od minulých let nebyla, ale vždycky je potřeba něco obměnit.

Co tebe konkrétně v přípravě nejvíce bavilo a co bych naopak raději vynechal?
Mě osobně bavila cvičení s hokejkou a střelba. Co bych vynechal? Asi nic, protože všechno co jsme dělali,
je potřeba.

V rámci letní přípravy jsi také odehrál zápasy v dresu České reprezentace do 19 let. V Žilině jste porazili výběr Slovenska 5:3 a 4:3 po samostatných stříleních. Jak budeš vzpomínat na tyto zápasy a na celý dlouhý tříletý cyklus, kterému chyběl vrchol v podobě mládežnického šampionátu?
Vzpomínat budu rozhodně v dobrém, máme s klukama výbornou partu a se spoustou z nic se vidíme i v zápasech během sezóny. Byla to dobrá zkušenost a rozhodně mi to pomůže do dalších let. Jen je škoda, že jsme to nemohli zakončit velkým turnajem jako třeba MS.

Vstoupil jsi do poslední mládežnické sezóny, předchozí dvě sezóny silně ovlivnila pandemie Covidu-19.
S jakými cíli jdeš do letošního ročníku?

Vzhledem k tomu, že je to moje poslední mládežnická sezóna, tak do ní jdu s největším cílem. Ale jako první menší cíl bych řekl, že je potřeba dostat se do play-off. Jako vždy je mým cílem předvádět co nejlepší výkony a třeba i něco naučit mladší kluky co v týmu máme.

Podobné články
Aktuální články

Druhý zápas bez gólu. Mečouni nestačili na Most

Plzeňští hokejbalisté si v aktuálním ročníku připsali další porážku. Nestačili na severočeské Most na jeho půdě. Po první třetině nabrali dvoubrankové manko, které mostečtí doplnili v závěru trefou do prázdné klece. Mečouni se naopak neprosadili, a to ve druhém zápase po sobě. FOTO: Tomáš Urban.

Zápasy
7. | sobota 16.10.2021 | 11:00
Most - HBC Plzeň
MST PLZ
 
 
 
 
8. | sobota 23.10.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Ústí n. Labem
 
9. | sobota 30.10.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
10. | sobota 6.11.2021 | 14:00
Karviná - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 8 29:9 21
2. Most 6 20:15 15
3. 7 28:17 12
4. Dobřany 8 21:19 12
5. Letohrad 7 23:24 12
6. Ústí n/L 7 18:20 12
7. Kert Park Praha 6 22:18 11
8. Karviná 6 14:12 8
9. Hostivař 8 22:35 8
10. Hradec Králové 6 16:20 6
11. Plzeň 8 17:30 5
12. Kovo Praha 7 13:24 4
Hráči
Michal Galla #4
Michal GALLA
Číslo dresu:   4
Narozen:   7.5.2001
Výška:   178 cm
Váha:   70 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál