Infobar:   14. - 16. června: Turnaj U15 Pilsen Cup 2019
 
 

Prvenství na Pražském míčku je pro nás cenné, sděluje trenér SD Martin Davídek

Prvenství na Pražském míčku je pro nás cenné, sděluje trenér SD Martin Davídek Loni kralovali celé soutěži a dobyli vrchol Extraligy SD. Spousta hráčů z loňského týmu již válí v CCM extralize. Úspěšní trenéři ale zůstávají. Václav Tůma s Martinem Davídkem si i letos kladou ty nejvyšší cíle.

 
 
25.02.2015 | Tomáš Majer

Statistické ohlédnutí za podzimem

Zápasová bilance: 12 zápasů, 8 vítězství, 1 vítězství v ss, 3 prohry.
Skóre: 40:23.
Vyloučení: 173 trestných minut – 69 menších trestů, 1x OT 10 min, 1x 5+OK. (Nejvylučovanější tým v soutěži).
Nejvyšší vítězství: PLZ x Hradec Králové, PLZ x LETOHRAD – 6:3.
Nejvyšší prohra: Vsetín x PLZ – 3:1.
Brankáři: Jiří Návara (6z, 2,33 branky na zápas, 90,54% úspěšnost zákroků), Adam Sedláček (6z, 1,5 br. na zápas, 93,71% úspěšnost)
Nejproduktivnější hráči: Martin Kunzmann - 13 bodů (8+5, 9z), Martin Davídek - 10 bodů (7+3, 12z), Ladislav Tymr - 10 bodů (4+6, 10z).

Rozhovor s Martinem Davídkem

Starší dorost si za podzimní výkony vysloužil druhé místo. Jak se před startem jara díváte na podzimní část? Je druhé místo zasloužené?
Druhé místo je určitě zasloužené. Podávali jsme vcelku vyrovnané výkony, sestava si postupně sedala. Museli jsme se vypořádat s absencí dlouhodobě zraněných hráčů (Papán a Tymr), občasnou marodkou a odchodem pěti hráčů do „A“ mužstva. Ale díky spolupráci s trenérem Kováříkem zaskakovali dle možností hráči z MD a byli adekvátní náhradou.

Extralize vévodí Dobřany, na ně ztrácíte pět bodů, naopak si držíte sedmibodový náskok na třetí Kovo. Čekal jste takový vývoj? Je to pro vás výhodná startovní pozice?
Ano, podobný vývoj se dal očekávat. Dobřany mají nezměněný celek z loňska a velmi silný, přesto jsme je na domácím hřišti porazili. Bohužel jsme hned na to body ztratili v Hradci, kam jsme jeli ve velmi úzké sestavě. Chceme udržet druhé místo a pokud to půjde, tak se porvat o první příčku, abychom v play-off začínali doma.

Spousta hráčů ročníku 1995 již nastupuje za A-tým. K němu přesídlil i kapitán loňských mistrů Dominik Vít. Jak jste se vypořádali s kádrovou obměnou?
Kromě hráčů ročníku 1995 i Lukáš Hanuš (1996). Je to velmi těžké, když přijdete o pět kvalitních hráčů a možná přijdeme o další, vzhledem k marodce hráčů áčka. Hráči z loňského mladšího dorostu na sobě pracují a velmi se zlepšili. Máme v hledáčku ještě tři hráče na jaro a play-off a možná zařadíme někoho dalšího z MD. To je ale na domluvě v klubu, jaká jsou očekávaní od trenérů obou dorostů.

Při některých utkáních jste museli řešit nedostatek hráčů. Týmu se nevyhnula zranění, nemoci, maturitní plesy. Například do Pardubic cestovalo jen třináct hráčů, z toho dva mladší dorostenci. Jak jste si poradili s touto skutečností?
Jak jsem již zmínil. Doplňujeme z MD a zbylí hráči si uvědomují, že tíha utkání je na nich.

Martin Davídek (vpravo) na střídačce Reprezentace U16. (Foto: Václav Šůcha)

Do konce přestávky zbývají necelé dva týdny. Jakým způsobem probíhala příprava?
Celý leden jsme se zaměřili pouze na fyzickou kondici. Při tak úzkém kádru nám přijde vhod. Od února jme přidali hokejky a začínáme s nácvikem herních situací a kombinací.

O uplynulém víkendu jste ovládli turnaj Pražský míček. Jak vítězství berete? Byla úroveň soupeřů schodná s úrovní extraligových týmů? Volili jste turnaj na asfaltové ploše záměrně?
Asfalt jsme volili záměrně. Dlouhodobě máme problém s hrou na asfaltu. Úroveň mužstev byla velmi dobrá, hrálo se jen dvakrát dvanáct minut. Prvenství je pro nás hodně cenné. Vládla tu vítězná atmosféra z loňského finále z Ústí a kluci, včetně nás trenérů, si vítězství v turnaji vychutnali.

Úvodní víkend sehrajete hned dva zápasy. Doma přivítáte celky Kova Praha a Alpiqu Kladno. Tedy celky, které vám šlapou na paty. Co od zápasů očekáváte?
Budou to vyrovnaná utkání a nám budou asi chybět další dva hráči, kteří nastoupí za A-tým. Nicméně již pracuji na nějaké alternativě.

V loňské sezoně jste s kolegou Václavem Tůmou dovedli tým k titulu. Prvenství v extralize staršího dorostu klubu v minulých letech unikalo. Kladete si za cíl titul obhájit?
Cíle jsme měli vždy ty nejvyšší. Každý rok. Ale jdeme zápas od zápasu, budeme se s tím muset poprat. My trenéři i kluci jsou odhodlání pro obhajobu udělat maximum. Pokud se bude dařit našemu A-týmu, a v to všichni doufáme, budeme se muset porozhlédnout po vhodném doplnění kádru.

Před touto sezonou jste byl zvolen hlavním trenérem národního týmu do 16 let. Ten vedete společně s Jiřím Doležalem a Tomášem Semerou. Jak jste se sžil s novou rolí? Je náročné skloubit práci, trénování plzeňského dorostu, vedení mládežnické reprezentace a volného času?
Je to nová výzva, U16 ještě nikdy v historii MS nezískala titul. Ta pravá práce nás ale teprve čeká. Volný čas vlastně žádný nemám, protože v něm chodím do práce. Vše se dělá lehčeji, když Vás baví práce i hokejbal. Dá se to skloubit, ale někdy jsem hodně unavený. Nabíjí mě vítězná utkání a těch doufám bude ještě hodně.

Podobné články
Aktuální články

Každé cvičení mělo něco do sebe, chválí hokejbalový kemp dorostenec Tomáš Krejčí

Přes padesát mladých hokejbalistů absolvovalo minulý týden pětidenní kemp pod vedením trenérů HBC Plzeň a LZ hokejové školy. Vyjma hokejbalistů nosící na dresu mečouna se kempu zúčastnili také hráči z Třemošné, Horní Břízy, Blovic či Stříbra. Mezi nejzkušenější patřil obránce Tomáš Krejčí, který se v červnu zúčastnil Světového poháru.

Zápasy
SF3 | sobota 4.5.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 22 103:50 55
2. Kladno 22 93:43 49
3. Plzeň 22 66:42 43
4. Letohrad 22 65:34 40
5. Pardubice 22 86:63 40
6. Hradec Králové 22 60:63 36
7. Ústí n/L 22 53:72 29
8. Karviná 22 74:77 26
9. Kovo Praha 22 49:78 26
10. Most 22 60:76 23
11. Sudoměřice 22 52:70 23
12. Rakovník 22 34:127 6
Hráči
Martin Kunzmann #16
Martin KUNZMANN
Číslo dresu:   16
Narozen:   16.12.1995
Výška:   178 cm
Váha:   69 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál