Infobar:  Pilsen Masters 2018: Veteránský turnaj, 5. - 7. října 2018
 
 

Podzim staršího dorostu očima trenéra Martina Davídka

Podzim staršího dorostu očima trenéra Martina Davídka Starší dorostenci mají za sebou podzimní část sezóny. Jsou na třetí příčce v dohledu za vedoucí dvojicí Kladno, Letohrad. Trenér Martin Davídek tedy může být s dosavadními výkony svých svěřenců spokojen. V rozhovoru popisuje, jaké zkušenosti během dosavadního půlročního působení v HBC Plzeň nasbíral a jaké plány má pro nejbližší období.

 
 
22.11.2011 | Marek Chlupatý
Martine, máte za sebou první půlrok na střídačce staršího dorostu HBC Plzeň. Co vás za tu dobu v klubu nejvíce překvapilo?
Nevím, jestli se dá říci, že překvapilo, ale určitě skvěle funguje spolupráce trenérů A-mužstva, staršího a mladšího dorostu. A to v rovině tréninků i zapojování a prolínání hráčů v jednotlivých kategoriích. Další věcí je to, jak se začíná dbát na herní činnosti jednotlivce už od mládeže. Z praxe znám spíše honbu za rychlým výsledkem, tedy vítězství za každou cenu.

Na co byste se po těchto zkušenostech chtěl v zimní přípravě a jarní části sezóny zaměřit?
Důležitá je pořádná zimní příprava. Pokud chceme dosáhnout cíle, které jsme si s klukama v šatně vytyčili, na odpočinek nebude čas. Chci v maximální míře využít velkou přednost Plzně a tou je hala. Trénovat budeme třikrát v týdnu, hodně zapracujeme na individuálních činnostech, herních systémech a jedenkrát týdně jsem pro kluky připravil tělocvičnu (bossu, spinning, posilovna). Jaro budeme směřovat na vrchol soutěže, kterým je play-off.

Stihl jste již poznat sílu všech soupeřů, kdo je favoritem soutěže?
Mezi favority řadím Plzeň, Kladno, Letohrad, nepříjemnými soupeři do play-off mohou být i Hradec Králové a Ústí. Pokud Vsetín posílí o hokejisty, tak i on. Takže jsem nakonec vyjmenoval poměrně dost týmů. V play-off začínáme všichni znovu od začátku. Budou to nervy, ale hodně se těším.

Proti kterému týmu se hrálo konkrétně vám nejhůře?
Jednoznačně Most, ale zápas ponechám bez komentáře. Naopak bych vyzdvihl skvělá utkání s kladenským Alpiqem, v Ústí nad Labem a také v Letohradě, i když jsme prohráli.

Jak hodnotíte celkovou úroveň soutěže? Nechybí vám větší počet skutečně vyrovnaných kvalitních zápasů?
Nemyslím si. Třeba doma jsme jednoznačně porazili Jihlavu, ale u nich to bylo drama. V lize je minimálně dalších min šest týmů na slušné úrovni. Ve zbytku zápasů si alespoň hezky zahrajete a máte šanci vyzkoušet si různé varianty formací, přesilovky a další činnosti. Spíše mi chybí více týmů, alespoň dvanáct a hrát dva zápasy za víkend, být více v zápasovém režimu.

Po podzimu máte prakticky jasnou účast v play-off, naopak ztráta na první dva týmy je výrazná, takže z pohledu tabulky již ve zbývajících utkáních základní části není o co hrát. Bude tedy již vše směřovat, jak jste sám uvedl, spíše k vyřazovacím bojům?
Do každého utkání jdeme s cílem vyhrát. Na druhé místo ztrácíme vlastně jen tři body, protože máme o odehraný zápas méně. Ani pět bodů na první místo není nedosažitelných. Ale určitě využijeme zbývající zápasy jako přípravu na play-off, sestavení formací a zapracování dalších mladíků z mladšího dorostu.

Cílem staršího dorostu je připravit hráče, kteří se budou moci zapojit do seniorských soutěží. V čem je přechod mezi muže nejtěžší, jak se na to hráči mohou připravovat, na co se v tréninku nejvíce zaměřujete?
V seniorech se hraje ve větší rychlosti, utkání jsou tvrdší, hráč musí řešit herní situace rychleji a přesněji než v dorostu. Výhodou v našem klubu jsou společné pondělní tréninky A-mužstva a dorostu, mladší hráči mají možnost přímé konfrontace s dospělým hokejbalem. V trénincích využíváme cvičení na malém prostoru, pod tlakem.

V přípravě i během soutěže jste sehráli přípravná utkání se seniorskými týmy. Řada hráčů staršího dorostu navíc dostala příležitost hrát za A-tým, další nastupují v B-týmu. Jste spokojen s tím, jak se vaši svěřenci mezi staršími spoluhráči prosazují?
Máme společné tréninky s B-týmem, které podle mne obě strany obohacují. Hrát za B-tým je pro kluky dobrá příprava na přestup mezi dospělé. Je super, že dorostenci mají šanci trénovat i hrát s A-týmem. Martin Kovářík zapojuje hráče nejen do tréninků, ale i do zápasů. Ondra Benedikt a Lukáš Hofmeister nastoupili již ve více utkáních a nyní se k nim připojil také Erik Strejček. Z toho mám upřímnou radost a přeji klukům, aby jim vydržela ctižádost na sobě pracovat a získat pevnou pozici v mužstvu dospělých.

Podobné články
Aktuální články

Do přípravy naskočila i další družstva, Áčko čeká soustředění

14. ledna započala zimní příprava dalších klubových družstev včetně A-týmu. Trenéři napříč kategoriemi připravili pestré tréninky různých modelů. Dorostenci například absolvovali první trénink v plné polní, tedy ve výstroji a s hokejkou. Áčko se drží osvědčené klasiky a chystá se na třídenní soustředění.

Zápasy
15.kolo | sobota 24.11.2018 | 16:00
HBC Plzeň - Rakovník
 
 
 
 
18.kolo | sobota 2.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
19.kolo | sobota 9.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
20.kolo | neděle 10.3.2019 | 13:00
Hradec Králové - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 16 66:42 38
2. Kladno 16 71:34 36
3. Letohrad 16 46:23 30
4. Plzeň 15 47:32 28
5. Hradec Králové 15 47:42 27
6. Pardubice 15 54:49 25
7. Karviná 14 45:48 18
8. Sudoměřice 14 35:48 17
9. Most 13 37:39 14
10. Kovo Praha 15 31:58 13
11. Ústí n/L 13 30:43 12
12. Rakovník 14 26:77 6
Hráči
Lukáš Hanuš #15
Lukáš HANUŠ
Číslo dresu:   15
Narozen:   18.9.1996
Výška:   189 cm
Váha:   91 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál