Podzim klubových kategorií – A-tým

A-tým na podzim disponoval širokým kádrem, kdy do zápasů zasáhlo hned 27 hráčů do pole. Prakticky všechny duely odehráli mečouni na čtyři formace. I kvůli tomu se jim dařilo soupeře přehrávat. Skoro tradičně je ale trápila koncovka, zároveň poztráceli body v prodlouženích. Po podzimu jsou na čtvrtém místě, okolo něhož je situace v tabulce nejvyrovnanější.

Statistické ohlédnutí

postavení v tabulce (zápasy / body): 4. místo (15 z. / 28b.)
sousedi v tabulce: 3. Letohrad – 30 bodů, 5. Pardubice – 28 bodů
zápasová bilance: 7 vítězství, 1 vítězství po samostatných stříleních, 3 prohry v prodloužení, 2 prohry po samostatných stříleních, 2 porážky
skóre: 47:32
vyloučení: 166 trestných minut (73 menších trestů, 2x 10 minut osobní trest)
nejvyšší vítězství: Plzeň – Kovo Praha 6:0
nejvyšší porážka: Kert Park – Plzeň 4:3 , Plzeň – Hradec Králové 3:4
brankáři: Jiří Návara – 360 odchytaných minut, průměr 1,50 branky na zápas, 93,55% úspěšnost zákroků, Petr Kráčina – 332 odchytaných minut, 2,50 branky na zápas, 87,73% úspěšnost zákroků.
nejproduktivnější hráči: Martin Krch – 13 bodů (8+5, 12 zápasů), Jiří Benedikt – 11 bodů (6+5, 14 zápasů), Daniel Pejchar – 10 bodů (2+8, 10 zápasů)

Trenér Luděk Polívka: V žádném zápase jsme vyloženě nepropadli

Jaké je vaše celkové hodnocení podzimní části?
Po podzimu panuje z mé strany celkem spokojenost. Samozřejmě tam byly zápasy, v nichž jsme ztratili body, například doma s Rakovníkem a Hradcem Králové, ale jinak to bylo dobré. Pracovali jsme na tom, abychom týmu vtiskli tvář a hráli více útočně, postupem času se nám to myslím podařilo.

S čím jste byl u vašeho týmu spokojený, kde naopak byly rezervy?
Spokojený jsem byl určitě s tím, že jsme v žádném zápase vyloženě nepropadli. Velmi se nám pak povedly duely na Kladně a v Mostě. Celkově jsme hráli poměrně dobře z obrany. Zároveň se nám po většinu podzimu dařilo soupeře přehrávat. S tím ale souvisí největší rezerva, a tou je produktivita. Na jeden gól potřebujeme asi deset střel, což je velké číslo a i když jsme se střelbu snažili zlepšit, trápila nás i v posledním zápase s Rakovníkem. Stejně tak nás trápily přesilovky, v nichž jsme také měli malou úspěšnost.

Kdy začínáte s přípravou? Na co se v zimní pauze zaměříte?
Příprava začíná 14. ledna. Tréninky budou různorodé. Budeme se věnovat síle, vytrvalosti, rychlosti, zařadíme i nějaké core cviky a postupně budeme přípravu směřovat směrem k prvnímu jarnímu duelu proti Pardubicím. V plánu jsou nějaké přípravné zápasy, také soustředění, které lehce prověří kondici, ale bude splňovat spíš formu teambuildingu. Na hřišti bychom pak chtěli zlepšit součinnost obrany a útoku, ta v mých očích na podzim také nebyla úplně stoprocentní.

Co bude hlavním cílem do jarní části?
Chtěli bychom získat medaili, kádr máme kvalitní a určitě je to v našich silách. V play-off tedy chceme minimálně do semifinále a v základní části bychom se měli ještě zlepšit o jednu příčku.

Pod čarou: Nastavený čas mečounům nejde a body chybějí…

Před sezónou prošla CROSSDOCK extraliga významnou změnou. Zápasy, které skončí remízou po 45 minutách, již nepokračují rovnou do rozstřelu, nýbrž následuje pětiminutové prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách. Na první vítězství v prodloužení ale Plzeňané stále čekají. Hned třikrát v něm ale prohráli. Dlouhé trvání neměly zápasy v Pardubicích a v Ústí nad Labem, kdy soupeři využili přesilovku během první minuty. Výhrou neskončil ani vyrovnaný boj v Letohradu.

Prodloužení pak duel nerozhodlo ve třech případech. V domácím zápase s Rakovníkem, v Sudoměřicích a na Kladně. Ze zmíněného výčtu se ale Plzni podařilo zvítězit jen jednou, a to proti Alpiqu, kde klec zavřel brankář Návara a rozhodl Kavalír. Jinak je ale počet poztrácených bodů ve fázi prodloužení či samostatných střílení nejvyšší v extralize