Infobar:   CROSSDOCK extraliga: Plzeň - Kert Park, sobota 23. března od 16:00!
 
 

Podzim klubových kategorií – mladší žáci

Podzim klubových kategorií – mladší žáci Mečouni po podzimu ve skupině přeboru mladších žáků drží zatím třetí místo. Odstupy na sousedy v tabulce jsou však minimální. V této kategorii však nejde pouze o výsledky. Trenér Michal Samec po svém příchodu od kategorií přípravek apeloval především na morálku a disciplínu svých svěřenců, které jinak shledává velice talentovanými.

 
 
11.12.2018 | Tomáš Majer

Statistické ohlédnutí

postavení v tabulce (zápasy / body): 3. místo (10 z. / 22b.)
sousedi v tabulce: 2. Suchdol n. Lužnicí – 22 bodů, 4. Dobřany – 21 bodů
zápasová bilance: 6 vítězství, 2 vítězství po samostatných stříleních, 2 porážky
skóre: 67:20
vyloučení: 25 trestných minut (19 menších trestů, jeden šestiminutový osobní trest)
nejvyšší vítězství: Plzeň – Dobřany 16:0
nejvyšší porážka: Plzeň – Dobřany 4:6
brankáři: Vojtěch Šebek – 176 odchytaných minut, průměr 1,00 branky na zápas, Ondřej Kočka – 90 odchytaných minut, 1,33 branky na zápas, Jindřich Hošek – 58 odchytaných minut, 0,75 branky na zápas
nejproduktivnější hráči: Adam Obr – 23 bodů (11+12, 9 zápasů), Jan Meiner – 22 bodů (10+12, 9 zápasů), Jáchym Baxa – 19 bodů (7+12, 8 zápasů)

Trenér Michal Samec: Hráči v sobě mají velký potenciál stát se výbornými hokejbalisty

Jaké je vaše celkové hodnocení podzimní části?
Většinu zápasů jsme vyhráli, což je pozitivní. Umístění v tabulce neřeším, důležité pro mě je, jak hráči dokážou přistupovat ke každému zápasu a chci po nich, aby v něm odevzdali maximum toho, co umí, a aby projevili maximální úsilí zvítězit. Ne vždy tomu tak bylo, a právě morálka a disciplína hráčů je to, na čem se snažím hodně pracovat. Samozřejmě nejlépe toho jde mimo jiné dosáhnout tím, že kluky sport bude bavit a budou ho mít rádi. Během podzimní části jsme odehráli několik vyrovnaných zápasů s kvalitními soupeři, a právě na tyto zápasy se budeme nejvíce soustředit na jaře, protože nás posouvají dále.

S čím jste byl u vašeho týmu spokojený, kde naopak byly rezervy?
K týmu jsem přišel před sezónou z kategorie přípravek a minipřípravek a brzy jsem poznal, že spousta věcí je zde úplně jiných. Kluci jsou už mnohem vyspělejší a samostatnější, což znamená, že se již nemusím starat o tolik věcí. Zároveň jsou ale ve věku, kdy začínají vystrkovat růžky, diskutovat a odmlouvat, takže občas už musím být tvrdší, aby mi nepřerostli přes hlavu. Kolega René Procházka, který už má s touto kategorií letité zkušenosti, mi práci dost ulehčuje. Hráči jsou velmi šikovní, techničtí a tvořiví, což je určitě pro trenéra skvělé. Zároveň už jsou podle mě ve věku, kdy by měli do určité míry chápat sport, který hrají a měli by si uvědomovat, co je správné a co špatné, a to jak na hřišti, tak mimo něj, což mi otvírá spoustu možností, jak s hráči pracovat a co u nich rozvíjet. Když pominu rezervy, které máme ve hře a na nichž se snažíme zapracovat v trénincích, tak nejvíce mi vadí občasný alibismus hráčů a neochota se na vítězství "nadřít", i když dovednostní předpoklady k tomu mají. Musí si uvědomit, že i když jsou velmi šikovní a talentovaní, tak bez námahy a týmové soudržnosti zkrátka ničeho dosáhnout nejde.

Kdy začínáte s přípravou? Na co se v zimní pauze zaměříte?
S přípravou začínáme 7. ledna, budeme trénovat 2x týdně s hokejkou a jednou "na sucho". Pondělky zůstanou klasické, to znamená, že trénink zaměřený na individuální dovednosti hráčů povede Lukáš Zdrha, jehož přínos i inspirace jsou z mého pohledu neocenitelné. Ve středu se budeme zaměřovat na fyzické atributy, mimo jiné na rychlý start, akceleraci a změny směru. Chtěli bychom hráčům v rámci možností naší haly také zprostředkovat různé druhy sportovních her. Páteční trénink bych pak rád věnoval různým hrám a soubojům na malém prostoru, kdy hráči budou trénovat co nejblíže zápasovým podmínkám, a také nácviku hry v obranné a útočné třetině. Čeká nás také domácí turnaj v sobotu 2. 2., tak doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí.

Co bude hlavním cílem do jarní části?
V jarní části bychom chtěli zvládnout odvety těžkých zápasů z podzimu, které budou o to náročnější, že je hrajeme venku. Tyto zápasy prověří stabilitu našeho týmu i to, jestli se hráči během sezóny posunuli zase o kus dále, což je podle mě v mládežnickém sportu klíčové. Samozřejmě o těchto faktorech nehovoří pouze výsledek, ale všechno to, co hráči na hřišti předvedou nejen po sportovní, ale i lidské stránce. Věřím, že tyto zápasy zvládneme, protože jak jsem už říkal, mám štěstí být trenérem hráčů, se kterými je sice občas dost těžká práce, ale kteří v sobě mají velký potenciál stát se výbornými hokejbalisty.

Pod čarou: Šance pro hráče přípravky (při)nese ovoce

Během podzimu dostala šanci v zápasech mladších žáků čtveřice hráčů přípravky. Kromě brankáře Hoška to byla trojice Petr Fiala, Petr Našinec a Martin Stránský, který v deseti letech odehrál hned šest zápasů ve vyšší kategorii. Zmíněná čtveřice z ročníku 2008 věkem stále spadá do přípravky, která se zdokonaluje pod vedením bratrů Zdrhových a Hynka Obra. A právě dnešní přípravkáři se budou již brzy posouvat. Nabírání zkušeností jim tak v rozvoji pomůže.

Opačná propustnost platí i směrem výše. Do kategorie starších žáků se posunul talentovaný brankář Kočka. Šanci pak dostali např. obránce Dobrý či forwardi Obr, Meiner a Procházka, který si během jednoho zápasu připsal hned tři body (2+1).

Podobné články
Aktuální články

Plzeň srazila koncovka a nevyužité přesilovky. Tři body tak bral Kert Park

Poslední domácí zápas proti pražskému Kertu mečounům bodový zisk nepřinesl. Kamenem úrazu se ukázala produktivita. Mečouni na gólmana Mikla vyslali hned 36 střel, ujala se ale pouze jediná. Kert Park vyrovnaný duel na svou stranu překlopil dvěma přesnými střelami od modré čáry a udržel prvenství v tabulce.

Zápasy
17.kolo | sobota 23.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kert Park Praha
PLZ KER
 
 
 
 
16.kolo | neděle 24.3.2019 | 16:00
Kovo Praha - HBC Plzeň
 
22.kolo | sobota 30.3.2019 | 15:00
Karviná - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 20 89:47 50
2. Kladno 21 91:40 48
3. Plzeň 20 61:42 38
4. Letohrad 21 62:34 37
5. Hradec Králové 21 56:60 33
6. Pardubice 19 68:60 31
7. Ústí n/L 21 50:70 27
8. Karviná 21 74:76 25
9. Kovo Praha 19 44:69 22
10. Most 19 54:66 20
11. Sudoměřice 18 42:59 20
12. Rakovník 18 33:101 6
Hráči
Vít Lokajíček #24
Vít LOKAJÍČEK
Číslo dresu:   24
Narozen:   25.7.1999
Výška:   174 cm
Váha:   69 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál
×
Dnes v 16:00 |
TJ Kovo Praha
HBC Plzeň