Infobar:  Turnaj juniorů 9. - 10. února 2019: O pohár hejtmana Plzeňského kraje
 
 

Plzeňský A-tým ovládl první ročník kvalitně obsazeného Páňa Cupu

Plzeňský A-tým ovládl první ročník kvalitně obsazeného Páňa Cupu O uplynulém víkendu se v Kladně uskutečnil přípravný turnaj Páňa Cup. O prvenství zde bojovala špička extraligy či slovenská Skalica. Diváci po celý turnaj sledovali dramatické bitvy. Pohár za první místo však odcestoval do Plzně.

 
 
28.08.2018 | Tomáš Majer

Kladenský Alpiq uspořádal předsezónní turnaj, který se nesl v duchu vzpomínky na zesnulého Martina Panenku, který dres Středočechů oblékal. Kladenští pozvali na své kolbiště extraligové týmy a také slovenskou Skalicu. Právě s tímto celkem se mečouni střetli ve skupině B, do které patřily ještě Prachatice. Ve druhé skupině bojoval pražský Kert Park, ústecká Elba a domácí Alpiq.

Organizátoři přichystali několik zajímavých oživení hry. Družstva při zakázaném uvolnění nesměla střídat, a pokud nerozhodla základní hrací doba, následovalo pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na každé straně.

Do semifinále ze druhého místa

Úvodní duel sehráli Plzeňané proti prvoligovým Prachaticím, které měli v sestavě několik dorostenců. Jejich branku však strážil čerstvý juniorský mistr světa Vít Čapek. Toho v první části překonal Jiří Benedikt. Na další góly se čekalo delší dobu. Před koncem druhé části skóroval Šmucer, pár minut po něm Valenta. Prachaticím se podařilo snížit, Kráčina v brance ovšem víc, než jednu branku nepovolil. Plzeň tak zvítězila výsledkem 3:1.

Skalica, se kterou přijelo několik vícenásobných mistrů světa, od začátku zatápěla plzeňské obraně. Ani mečouni se ale nezdráhali nebezpečně zaútočit. Diváci dlouho sledovali bezbrankový duel. Slovenskému celku se ale v druhé polovině duelu podařilo vydobít si tříbrankový náskok. Mečouni dojeli na nepříliš povedené přesilové hry, které je provázeli od prvního duelu. Jediný zásah zaznamenal tvrdou ranou od modré čáry Ulč. Prohra 1:3 tak znamenala druhé místo ve skupině a také to, že v semifinále na Plzeň čeká pražský Kert Park.

V play-off se prodlužovalo, dramatické finále rozsekl Hanuš

Semifinále začalo časně, v neděli již v devět hodin. Loňskému mistrovi chybělo několik opor, přesto ukázal svoji kvalitu. Mečouny v první části poslal do vedení přesnou střelou po vyhraném vhazování Kunzmann. Dále se hrál svižný hokejbal, který později zastavilo mnoho trestů na obou stranách. Plzeňané se v početních výhodách opět trápili a zmar vyvrcholil inkasovanou brankou na začátku třetí třetiny. Vyrovnaný stav zůstal až do konce základní hrací doby, i přes závěrečný tlak svěřenců Luďka Polívky. Pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo, na řadu tak přišla samostatná střílení.

V nich se zaskvěl Petr Kráčina, kterého nepřekonal ani jeden ze čtyř střelců soupeře. Na druhé straně slavili Ondřej Kejř a Martin Krch. Plzeňské Áčko tak šlo do finále.

To přineslo reprízu souboje se Skalicou. Mečouni se poučili z chyb z prvního duelu, což neslo ovoce. Do vedení Plzeňany poslal po chytrém uvolnění Vobruba. Finále samotné mělo grády. Skaličané dlouho selhávali v koncovce, do velké míry i kvůli fantastickému Návarovi. Góly tak padaly na druhé straně. Nejprve se prosadil Kunzmann od modré čáry, po něm dvěma zásahy zvýšil na 4:0 Švarc. Zdálo se, že si mečouni v klidu dokráčí pro prvenství.

Opak byl pravdou. Skalica snížila v polovině třetí třetiny. A heroicky dotáhla tříbrankové manko minutu před koncem základní hrací doby. Začínalo se tedy od nuly. O plzeňském vítězství v turnaji rozhodl protiútok zakončený bekhendovým blafákem z hole Lukáše Hanuše.

Zástupci HBC Plzeň promluvili i do individuálních ocenění. Petr Kráčina získal cenu za nejlepšího brankáře turnaje, Ondřej Benedikt byl vyhlášen nejlepším obráncem. Mezi útočníky kraloval slovenský rychlík Jaroslav Martinusík.

Turnajová sestava

Kráčina, Návara - Benedikt O., Hanuš, Vodrážka, Kavalír, Pokorný, Kejř, Šmucer, Kastner - Krch, Švarc, Malý, Vobruba, Benedikt J., Pauer, Kunzmann, Drož, Forejt, Majer, Ulč, Valenta - Lang.

Podobné články
Aktuální články

Tři dny elitního hokejbalu! Na Košutce se potkají reprezentace evropské špičky

Od pátku 15. do neděle 17. února se v Plzni odehraje Turnaj tří reprezentací. Významná prověrka před červnovým šampionátem v Košicích čeká národní týmy Švýcarska, Slovenska a České republiky. Odehraje se celkem šest zápasů, ve kterých diváci uvidí známé tváře. Český dres oblečou také dva mečouni.

Zápasy
0.kolo | pátek 8.2.2019 | 19:00
HBC Plzeň - Kert Park Praha
PLZ KER
 
 
 
 
0.kolo | sobota 23.2.2019 | 11:00
HBC Plzeň - Prachatice
 
18.kolo | sobota 2.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
19.kolo | sobota 9.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 16 66:42 38
2. Kladno 16 71:34 36
3. Letohrad 16 46:23 30
4. Plzeň 15 47:32 28
5. Hradec Králové 15 47:42 27
6. Pardubice 15 54:49 25
7. Karviná 14 45:48 18
8. Sudoměřice 14 35:48 17
9. Most 13 37:39 14
10. Kovo Praha 15 31:58 13
11. Ústí n/L 13 30:43 12
12. Rakovník 14 26:77 6
Hráči
Ondřej Kejř #81
Ondřej KEJŘ
Číslo dresu:   81
Narozen:   9.9.1982
Výška:   182 cm
Váha:   75 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál