Pilsen Cup 2017 – pátek: Vítězný vstup West Coastu a Gajar

První den Pilsen Cup je za námi. Diváci viděli tři zápasy. Domácí HBC se rozešlo smírně s Domažlicemi, West Coast Express rozstřílel německý Weiden a Gajary si v pohledném zápase poradili s českou reprezentací U14.

HBC Plzeň – HC Domažlice 2:2

Na začátku utkání byli Plzeňané aktivnější a vytvářeli si šance. Po zásluze šli do vedení zásluhou Nikoliny Blazeković. Mečouni dostali možnost přesilovky, kde mohli navýšit své vedení. Přišlo ovšem vyrovnání. Janů prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Šlechty. Domažličtí se postupně zlepšovali v práci s balonkem. Přeci jen šlo o jejich první zkušenost s hokejbalem.

A hráčům z Chodska se podařilo vývoj utkání zvrátit. Červený obdržel v 17. minutě míček mezi kruhy a střelou z první se nemýlil. Plzeň tak přestože byla aktivnější, prohrávala. Svěřenci Václava Tůmy byli inkasovanou brankou chvíli opařeni a brankář Šlechta musel řešit ošemetné situace. Poté ale přepnuli k mohutné ofenzivě. Brankář Domažlic Varga neměl chvilku oddychu a hned třikrát musel děkovat dobře postaveným tyčím. Když už se zdálo, že Domažlice zvítězí hned v úvodním duelu, vzal si slovo aktivně hrající Václav Bárta a čtyři sekundy před závěrečnou sirénou dotlačil balonek po závaru za brankovou čáru. První zápas Pilsen Cupu 2017 tak skončil remízou.

West Coast Express – 1.EV Weiden 8:0

Souboj prvního s posledním týmem loňského ročníku začal pěkně zostra. West Coast měl prakticky ihned výhodu přesilové hry, ve které mohutně ostřeloval brankáře Schauera. Weiden se ubránil, ale vzápětí inkasoval dvakrát během čtyřiceti sekund. A když O´Reilly v 7. minutě zvyšoval už na 3:0, vypadalo to s německým celkem bledě. Obzvlášť, když Kanaďané hýřili aktivitou a nijak svého soupeře nešetřili.

Další góly padaly až ve druhé polovině. Hned její úvodní minutě využil přesilovku Chabot. Obraz hry byl stále stejný. Hrálo se prakticky jen na jednu bránu. A to na tu Weidenu. Přestože West Coast lehce zvolnil oproti začátku, stále silně dominoval. Skóre se nakonec zastavilo na podobě 8:0. Po dvou gólech přidali Smail, Slavin a
O´Reilly. O jednostranném zápasy svědčí i poměr střel 28:3.

Reprezentace ČR U14 - L2hockey Gajary Flames 2:4

Vstup do zápasu skvěle vyšel Gajarům. Slovenští hokejbalisté vlétli na mladé reprezentanty s velkou vervou. Už v 25. vteřině poslal Flames do vedení Lipianský. Ve stejném duchu se pokračovalo i nadále. Reprezentanti nestíhali a na konci čtvrté minuty prohrávali už 0:3. Gajary nadále tahali za delší konec lana a mladíci z U14 působili hodně zakřiknutým dojmem.

Po změně stran se hra začala vyrovnávat. Nemec v brance Gajar měl čím dál více práce. Na 1:3 snížil Banýr. Kontaktní branka byla blízko, ale opět zafungovalo známé "nedáš - dostaneš" a ve 26. minutě slavil Lipianský z Gajar hattrick. Na konečných 2:4 upravil těsně před koncem Kovařík. Reprezentanti zkusili power-play. Ta ovšem žádnou změnu skóre nepřinesla.