Pilsen Challenge 2020 - souhrn druhého dne: Bez prohry zůstávají pouze Hradec a Plzeň

Druhý hrací den Pilsen Challenge je za námi. Nejlépe je na tom zatím Hradec, který v prvním utkání remizoval, v dalším už neztratil ani bod. Hned za ním jsou se ztrátou dvou bodů mečouni, ti zatím na turnaji také neprohráli, ale body ztratili ve dvou remízách. Nejhůře je na tom Chrenchem, kterému na kontě bodů svítí nula.

V souboji hradeckých Pirátů proti Skalici byli z počátku aktivnější hokejbalisté z východu Čech, Skalica hrozila z protiútoků. Brankář Brykner byl ale vždy připraven a mohl se spolehnout také na dobře postavené tyče. Na gól se čekalo až do třinácté minuty, kdy hradečtí hokejbalisté sehráli úspěšný přesilovkový signál, na jehož konci byl Petr Šimek. Ve druhé půli diváci viděli řadu šancí na obou stranách, další branka už ale nepadla a Hradec Králové tak slavil první vítězství na turnaji po fotbalovém výsledku. V dresu Skalice nastoupil Matěj Fraňo, juniorský mistr světa a bývalý tahoun Sudoměřic, jenž momentálně nastupuje v nižší švýcarské soutěži.

HBC Hradec Králové – HBK Hokejmarket Skalica 1:0 (1:0, 0:0)

Souboj mečounů proti Oberwilu v mnohém připomínal jejich první duel na turnaji proti Hradci Králové. Plzeňané nevstoupili do utkání dobře a Rebells v sedmé minutě vedli o dva góly. Vzápětí se sice trefil plzeňský Adam Roušal, Oberwil si ale vzal dvougólové vedení zpátky. Plzeň se opět probudila po přestávce. V sedmnácté sekundě druhé půle se trefil Lukáš Hanuš, stejný hráč za čtyři minuty vyrovnal. Západočeši měli opět dobré šance na velký obrat, také Návara na druhé straně se činil. Závěr zápasu přinesl bláznivou podívanou. Oberwil šel v čase 29:25 do vedení, Plzeň ale vyrovnala na konečných 4:4 za pouhých 11 sekund zásluhou Vobruby. Domácí hokejbalisté tak remizovali i ve druhém duelu.

HBC Plzeň – Oberwil Rebells 4:4 (1:3, 3:1)

Úvod utkání mezi Ružinovem a Grenchenen nabídl vyrovnanou bitvu. První branka padla v čase 9:35 do sítě hokejbalistů z hlavního města Slovenska. Ti se ale ještě v závěru první patnáctiminutovky postarali o parádní obrat a dostali se do jednobrankového náskoku. O ten ve 20. minutě přišli, když vyrovnání zajistil Czanik. To byla poslední přesná trefa Grenchenu, více už ale do skóre švýcarský celek nepromluvit a po zbytek utkání už padali góly jen do druhé sítě, i když švýcarský tým to v závěru utkání zkoušel ještě v šesti. Ružinov vyhrál 5:2 a došel si pro důležité tři body. Po dnešku se nachází se šesti body na čtvrtém místě, shodný počet bodů má Skalica, ta je ale díky vyhranému vzájemnému utkání o pozici výš.

Oberwil Rebells – HBK Hokejmarket Skalica 0:1 (0:1, 0:0)

V dalším utkání na sebe narazila domácí Plzeň a Grenchen. Do zápasu lépe vstoupili mečouni, již na začátku prvního poločasu je poslal svou první brankou za plzeňský A-tým Majer. Grenchen mohl poté odpovědět v přesilové hře, ale tuto možnost nevyužil. Naopak krátce po jejím skočení vsítila dva rychlé góly Plzeň. Ta byla i nadále aktivnějším celkem, ve druhém poločasu odskočila Grenchenu dokonce na rozdíl sedmi branek. V závěru ještě švýcarský tým hrozil a pokoušel se alespoň o čestnou branku. To se mu nakonec podařilo a pouhých 58 vteřin před koncem zápasu obral o čisté konto Kráčinu Sterchi.

HBC Plzeň - Grenchen 7:1 (3:0, 4:1)

Utkání mezi Hradcem a Ružinovem zpočátku příliš velké šance nenabídlo. Hradečtí Piráti do té doby měli odehrané dva vyrovnané zápasy a i tento se v tomto duchu nesl. V čase 11:30 se poprvé měnilo skóre a Východočeši vůbec poprvé na turnaji prohrávali. Na inkasovaný gól ale našli odpověď hned zkraje druhé části, a prosadili se hned dvakrát za sebou. Obě branky padly v přesilových hrách, stejně jako ty jejich tři v předchozích zápasech na letošním Pilsen Challenge. V závěru duelu se Ružinov ještě snažil o vyrovnání v power play, ale to už Brykner za svá záda žádný míček nepustil.

Hradec Králové - Ružinov Bratislava 2:1 (0:1, 2:0)

Domácí mečouni chtěli zakončit sobotní program výhrou, která by razantně posílila jejich šance na finále. To samé platilo v případě Skalice. Diváci sledovali od úvodních minut vyrovnaný hokejbal, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Plzeň poslal v šesté minutě do vedení David Ulč střelou v přesilovce. Za pouhých čtyřiadvacet sekund ale přesnou střelou k tyči Radovan Špírek. Svůj tým drželi oba gólmani. V plzeňské kleci podruhé nastoupil Petr Kráčina. Zápas už pomalu spěl k další remíze, kterou ale odmítl junior Lukáš Zíka. Mladík, který si odbyl debut v A-týmu teprve v pátek, mezi kruhy trefil skákavý míček tak šikovně, že skončil za brankovou čárou. Konec zápasu zvládla Plzeň ukázkově, včetně závěrečného oslabení.

HBC Plzeň - HBK Hokejmarket Skalica 2:1 (1:1, 1:0)

V dalším utkání své síly poměřil Ružinov a Oberwil. Již po 35 sekundách hry se Rebells po střele Hildreha z poloviny hřiště dostali do vedení. Neuběhla ale ani minuta a stav byl 1:1. Remíza vydržela až do začátku druhé půle, v čase 15:37 převrátil vedení na stranu Ružinova Balga. Poté přišla na řadu vyloučení, ale ani jeden z týmů početní výhodu nevyužil. Skóre se opět měnilo až v předposlední minutě utkání, když se Oberwil dotáhl na hráče z Bratislavy. Již se mohlo zdát, že si mužstva mezi sebou body rozdělí, ale jen devět vteřin před závěrečnou sirénou vrátil Ružinovu vedení zpět Polák.

Ružinov Bratislava - Oberwil Rebells 3:2 (1:1, 2:1)

Dnešní hrací den byl zakončen duelem mezi Grenchenen a Hradcem Králové. Hned na úvod utkání měl švýcarský tým k dispozici téměř dvě minuty dvojnásobnou početní výhodu. Ta zůstala nevyužita, ale jen krátce po jejím skončení byl při své individuální akci faulován Jaroslav Pauer a bylo nařízené trestné střílení, které explzeňský hokejbalista využil a poslal Grechnen do vedení. To bylo za malou chvíli navýšeno Jakubem Kolaříkem, dalším plzeňských odchovancem ve službách švýcarského celku. V závěru prvního poločasu Hradec využil dvě početní výhody 5 na 3 a během 30 vteřin vyrovnal. Tyto dvě branky ho posadily na koně, hned v první minutě druhého poločasu dokonal obrat a své vedení už jen navyšoval. Hradec po dnešním dni s deseti body vede tabulku a je jisté, že si zítra zahraje finále.

Grenchen - Hradec Králové 2:8 (2:2, 0:6)

Nedělní program

Trojice zápasů ve skupině uzavře první fázi turnaje. Závěrečný den otevře souboj Plzně s Ružinovem (9:20), po kterém může být jasno o složení finálové dvojice. Následují zápasy Skalice proti Grenchenu (10:30) a Hradce Králové proti Oberwilu (11:40). Poté se bude hrát o konečná umístění a turnaj vyvrcholí závěrečným ceremoniálem, který je naplánovaný na 16:30. Také nedělní duely bude online přenášena na serveru Onlajny.com