Infobar:  FANSHOP: Prodej zelených hráčských dresů, výběr velikostí i čísel (1 ks = 300 Kč)
 
 

Pilsen Challenge 2020 – představení účastníků

Pilsen Challenge 2020 – představení účastníků Již zítra začíná mezinárodní klubový turnaj Pilsen Challenge 2020. A kdo vlastně bude soupeřit o nejcennější pohár? Celkem šestice týmů po dvou zástupcích ze Slovenska, Švýcarska a tuzemské hokejbalové soutěže. Proti Plzni postupně naskočí Hradec Králové, Oberwil Rebells, Grenchen, Skalica a bratislavský Ružinov. Všech pět týmů v následujícím článku představujeme.

 
 
13.02.2020 | Tomáš Majer

HBC Hradec Králové 1988

Tradiční hokejbalová bašta a jediný další účastník Pilsen Challenge z tuzemské extraligy. To je HBC Hradec Králové 1988. Hradec Králové byl jedním z týmů, které se zúčastnily turnaje Pilsen Cup 2010, který začal tradici únorových mezinárodních kategorií v mužské kategorii. V současném kádru Pirátů pamatují tento turnaj mohykáni Petr Novák a Jaroslav Tesař. Východočeši disponují vyváženým kádrem. Dravé mládí se učí od zkušených borců a Hradci dorostla také střední generace.

Plácat po zádech se mohou v Hradci s angažováním Pavla Malého z Mostu. Robustní forvard byl na podzim velice produktivní. V zápase proti mečounům dvakrát skóroval a druhý gól vstřelil v závěrečné power-play. Hradečtí se po podzimu nacházejí ve vyrovnaném středu tabulky, nasbírali jen o dva body méně, než Plzeň. Na turnaji budou Piráti rozhodně nepříjemným soupeřem. Své o tom ví právě Plzeňský A-tým, který na Hradec narazil v loňském čtvrtfinále. Po prvních zápasech téměř rozhodnutou sérii nakonec po hradeckém obrození rozhodovala až samostatná střílení v zápase číslo pět.

Oberwil Rebells

Obhájce titulu, který ovládl i podzimní část ligy. Oberwil Rebells stejně jako Skalica jede v nejvyšších obrátkách a dokazuje, že ve Švýcarsku se jedná o suverénní tým. Mužstvo z malebného města Zug ztratilo na podzim pouhé dva body a v jedenácti duelech nastřílelo úctyhodných 86 branek. Čtrnáct z nich vstřelil americký zadák Andrew Hildreth. Stříbrný medailista z MS 2015 je s šestadvaceti body na vrcholu bodování celé soutěže. Dres Rebells oblékají další prověřená jména. Plzeňští diváci uvidí hráče, kteří se na Košutce představili na řadě turnajů, ať už za Oberwil nebo švýcarskou reprezentaci.

Trenér Kapánek se stále může spolehnout na střelce Yvese Stuckiho, univerzála Raphaela Mellingera, pamětníka již zmíněného deset let starého Pilsen Cupu. Mohli bychom dále pokračovat. Döbeli, Hohl, Yannick Müller…Rebells jsou výkladní skříní švýcarského hokejbalu, jak v seniorské kategorii, tak v těch juniorských. Dres Oberwilu do sezóny 2017/18 oblékal Adam Roušal, pro kterého bude vzájemný zápas jistě zajímavou záležitostí. V týmu působí další český hokejbalista, exkladenský Tomáš Kudela.

SHC Grenchen-Limpachtal

Švýcarský tým se do Plzně vrací čtvrtým rokem v řadě. Poprvé se tým Grenchenu na Košutce představil v roce 2017. Tehdejší Pilsen Challenge bylo o něco skromnější, za účasti jen čtyř týmů. Grenchen se dostal do finále, ve kterém jen těsně podlehl domácím mečounům. Hokejbalisté s velrybou ve znaku oplatili Plzeňanům tuto porážku za rok, když přes ně prošli do semifinále. Vloni se Pilsen Challenge nekonalo, přesto se Švýcaři do Plzně vydali na dvojici přípravných duelů.

V Grenchenu letos působili dva hráči Plzně. Michal Slanec a Jaroslav Pauer. A přestože je Michal Slanec již pevnou součástí obrany plzeňského A-týmu, i tak za Grenchen nastoupí na turnaji dva explzeňští hokejbalisté. Pauera doplní Jakub Kolařík, hráč švýcarského Martigny. Kolařík na podzim nastřílel patnáct branek a stačilo mu k tomu pouhých šest utkání. Rovněž v kádru Grenchenu nalezneme zkušené reprezentanty i dravé mládí. Na posledním MS v Košicích Švýcarsko reprezentovali brankář Dean Brodard a dvojice Marc Aegerter, Yannick Sterchi.

HBK Hokejmarket Skalica

Tenhle tým vás bude bavit! Útok táhne čtyřnásobný mistr světa Martinusík, nejproduktivnější hráč týmu v podzimní části slovenské extraligy (7+4, 10 zápasů). Hlavně před ním se budou muset mít obrany soupeřů na pozoru. Skalica ale není jen tým jednoho muže, což dokázala během podzimu. Mladíci nahradili bývalé opory na jedničku a Skaličané se po podzimu umístili na první příčce ve slovenské extralize, ačkoliv mají oproti nejbližší konkurenci zápas k dobru. Tým umí ukázat také ohromnou vůli, své o tom ví mečouni, kteří ve finále Páňa Cupu 2018 ztratili proti Skalici čtyřbrankový náskok v poslední třetině.

Skalica do turnaje vyrukuje se zvučnými jmény i v obraně. Zlato z posledního šampionátu má Michal Salajka. Přitvrdit umí produktivní Milan Sobol (na podim 1+9), za Skalicu stále nastupuje Radovan Zelenka, člen All-stars týmu z Pilsen Challenge 2015. Otázkou je, zda se Skalicou do Plzně přijede Matěj Čulen, odchovanec Gajar, který na podzim odehrál tři zápasy ve skalických barvách v minulosti zářil na mládežnických Pilsen Cupech.

Leaders Ružinov Bratislava

Další tradiční účastník turnajů v Čechách, zejména pak v Plzni. Nejvýraznější stopu zanechali v letech 2016 a 2018, kdy na Pilsen Challenge vybojovali stříbrné medaile. V kádru Leaders nalezneme několik výrazných person, které se do Plzně pravidelně vracejí. Můžeme zmínit kapitána a lídra týmu Miroslava Behúla, který si Pilsen Challenge velmi pochvaluje, což potvrdil v rozhovoru před dvěma lety bezprostředně po finále. „Osobně to považuji za nejlepší turnaj, který znám. Jednoduše je to zde úžasné,“ nechal se slyšet držitel zlatých medailí ze světových šampionátů z let 2013 a 2015.

Do šesti zápasů na podzim nastoupil také Pavol Blahút, který si v úctyhodných 37 letech zahrál na posledním MS v Košicích. Na podzim o sobě dali vědět také zástupci mladší generace, jmenovitě Samuel Bánoczký či Filip Bobál (oba ročník narození 1998). Kádr Ružinova se před sezónou poměrně obměnil. Po podzimu jsou svěřenci reprezentačního trenéra Mojmíra Hojera na sedmé příčce. V Bratislavě by rádi hráli play-off. Pilsen Challenge tak bude před jarní částí vítanou prověrkou.

Podobné články
Aktuální články

Mládež může využívat klubové minihřiště! Hráči si jej mohou rezervovat u svých trenérů

Současná pandemická situace nadále neumožňuje trénovat bez omezení, ba ani potkávat se ve větším počtu, nežli dvou sportovců. Trenéři se svým svěřencům věnují přes online platformy a nyní klub přichází s novinkou. Přes rezervační systém je možné si na předem domluvený čas zarezervovat klubové minihřiště!

Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Lukáš Hanuš #15
Lukáš HANUŠ
Číslo dresu:   15
Narozen:   18.9.1996
Výška:   189 cm
Váha:   91 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál