Pilsen Challenge 2018: Souhrn prvního dne

Po pátku mají za sebou všechny týmy po dvou zápasech a ve skupinách už se tak začínají profilovat kandidáti na čelní umístění. Bez porážky zatím turnajem procházejí kromě pořádající Plzně také Kert Park Praha a švýcarská Belpa.

Skupina A

Ve skupině A se po prvním dni jasně usadili na čele hráči domácí Plzně a Belpy. První utkání svedlo dohromady právě Belpu a kanadský výběr West Coast Express. Alessio Faina dokázal v závěru prvního poločasu dvakrát skórovat a jak se později ukázalo, byl také jediným střelcem při výhře Belpy 2:0. Ve druhém utkání se potkal domácí tým a Slovensko U20. Plzeň šla do vedení už ve 4. minutě a po přestávce svůj náskok jen navyšovala. Dokázala ubránit i dvě přesilovky soupeře a s přehledem zapsala první výhru.

V 18 hodin večer se pak Plzeň střetla ještě s týmem West Coast Express a vybojovala další výhru. Express šel sice v první půli do vedení díky využité přesilovce kapitána Ceraldiho, po změně stran už ale dominovali domácí. Malý rychle vyrovnal a následně se mečouni trefili ještě dvakrát, výsledek pak završil přesilovkovou trefou v poslední minutě Polívka. V posledním utkání dne zkoušeli Slováci zaskočit Belpu, podařilo se jim krátce před pauzou vyrovnat z přesilové hry na 1:1, na vítězství ale nedosáhli. Švýcaři dokázali skórovat z akce započaté v přesilové hře a rychle nasypali soupeři další tři góly, a stejně jako Plzeň tak vyhráli večerní zápas 4:1.

13:00 SHC Belpa 1107 – West Coast Express 2:0 (2:0) On-line Zápis
15:30 HBC Plzeň – Slovensko U20 4:0 (1:0) On-line Zápis
18:00 West Coast Express – HBC Plzeň 1:4 (1:0) On-line Zápis
20:30 Slovensko U20 – SHC Belpa 1107 1:4 (1:1) On-line Zápis

Skupina B

Skupina B odstartovala celý páteční program dopoledním zápasem mezi českými juniory a Grenchenem. Dvacítka dokázala v 8. minutě skórovat hned dvakrát během pěti vteřin, a zřejmě zlomila utkání na svoji stranu. Grenchen sice dvakrát snížil, ale vyrovnat se mu už nepodařilo a nakonec prohrál 2:4. Druhé utkání začalo o něco opatrněji, Kert Park Praha a Ružinov hráli do pauzy bez branek, po změně stran se ale rychle prosadil Wróbel. V závěru pak Pražané využili ještě přesilovou hru a krátce nato přidali i třetí branku.

Ve druhém kole se v nejvyrovnanějším utkání dnes poměřili hokejbalisté Ružinova a Grenchenu. Ružinov šel brzy do vedení a hrál ještě přesilovku, paradoxně právě při vlastním oslabení ale dokázal Grenchen vyrovnat. Už to vypadalo, že do pauzy vydrží nerozhodný stav, přímo v poslední vteřině ale tu samou početní výhodu slovenský tým využil. Grenchen sice ve své přesilovce po změně stran ještě jednou vyrovnal, další vyloučení soupeře už ale nevyužil a při hře 4 na 4 rozhodl Marek Jašo.

Česká dvacítka a Kert Park zakončili páteční program skupiny B. Junioři nezachytili nástup Kertu do utkání a hned v úvodu dvakrát inkasovali, dokázali se ale rychle otřepat a vstřelili kontaktní branku. S jednobrankovou ztrátou pak dovedli zápas do poločasu. V tom druhém se ale ukázala větší kvalita i zkušenosti na straně Kert Parku. Ten s přehledem ustál své dvě vyloučení, načež při vlastní přesilovce odskočil do dvoubrankového náskoku. Z rychlého brejku pak Fejfar upravil na konečných 4:1.

11:45 Česká republika U20 – SHC Grenchen 4:2 (3:1) On-line Zápis
14:15 HC Kert Park Praha – Ružinov Bratislava 3:0 (0:0) On-line Zápis
16:45 SHC Grenchen – Ružinov Bratislava 2:3 (1:2) On-line Zápis
19:15 Česká republika U20 – HC Kert Park Praha 1:4 (1:2) On-line Zápis