Infobar:   Informace o sezóně 2019/20
 
 

O víkendu bude hala patřit Pilsen Cupu. Na Košutce se ukáží hráči ve známých dresech

O víkendu bude hala patřit Pilsen Cupu. Na Košutce se ukáží hráči ve známých dresech Po roce se ke svému klasickému formátu vrací tradiční mládežnický turnaj Pilsen Cup. V kategorii U15 se představí pět ze šesti účastníků minulého ročníku. Pouze švýcarskou Belpu nahradil tým Blatné. Diváci se ale opět mohou těšit na kanadské borce pod hlavičkou West Coast Express či slovenské šikuly ze Spišské Belé, kteří obhajují prvenství.

 
 
12.06.2019 | Tomáš Majer

Pilsen Cup 2019

Družstvo MŠK Spišská Belá se loni v Plzni představilo podruhé a premiérově v kategorii U15. Svěřenci trenéra Burdíčka na turnaji nepoznali hořkost porážky. V základní skupině pouze jednou remizovali 5:5 proti domácím mečounům. Repríza ve finále ale mnohem lépe dopadla pro slovenské barvy, a to výhrou 5:1. Tým drželi jistí brankáři a v poli excelovala dvojice Filip Mešár – Denis Kuchta, kteří v kategorii U15 zůstávají i pro příští rok.

Velký zájem vždy v Plzni budí kanadský tým West Coast Express, ať už v mládežnické či v dospělé kategorii. Výběr kvalitních hokejbalistů ze západního pobřeží má pod palcem Gary Slavin, který dlouhá léta působil jako manažer kanadských juniorských reprezentací. Kanaďané v hokejbalové hale vždy ukazovali maximální nasazení za jakéhokoliv stavu. To, že na západ Čech vozí kvalitu, dokazují i to, že dva zástupci vítězného týmu z roku 2017 loni s týmem Kanada West získali zlaté medaile na Světovém poháru juniorů U16, jmenovitě Cole Moffat a Tyler Slavin.

Další účastník ze zahraničí je opět tradiční. Svým způsobem. Německý 1. EV Weiden se turnaje účastní od jeho počátků. Nejde však o čistokrevné hokejbalisty. Němečtí mladíci hrající lední hokej mají turnaj v rámci letní přípravy. Ačkoliv se jim zatím nepodařilo promluvit do bojů o medaile, na Pilsen Cupu se vždy zvedali zápas od zápasu a český lodivod Petr Hampl svým svěřencům nikdy turnaj nebral na lehkou váhu a na střídačce působil vždy velice energicky.

Posledních pár let je součástí turnaje i reprezentace ČR U14, která turnaj Pilsen Cup bere jako jeden z vrcholů dlouhodobé přípravy v sezóně. Druhým vrcholem je utkání česko-slovenských nadějí, ke kterému dochází na akcích typu MS či Světový pohár. Také výkony českých mladíků mají vzestupnou tendenci. Loni dres reprezentace U14 oblékli současní starší žáci Tomáš Krejčí a Dan Král. V roce 2016 dělal kapitána týmu letohradský Michal Macháček, který si v šestnácti letech vydobil pevné místo v kádru extraligových mužů!

Dalším účastníkem je celek TJ Blatná Datels, se kterým se Plzeňané střetávali v základní části letošního ročníku ligy starších žáků. Tým pod vedením Marka Šuhaje, jehož syn loni pomohl plzeňskému staršímu dorostu ke stříbrným medailím, byl jediným družstvem, které obralo o bod tým Plzně v základní části. V Blatné s mládeží pracovat uměli. Jedním z šikovných produktů blatenské výchovy je třeba David Slezák, který letos ve dvaceti duelech základní části nastřílel 40 branek a přidal 12 asistencí!

Šestý tým do party je domácí klub HBC Plzeň. Svěřenci trenéra Daniela Krále letos obsadili páté místo v dlouhodobé soutěži Ligy starších žáků, když se propracovali na finálový turnaj. Do bojů o medaile ale nepromluvili. Nyní se těší na měření sil s netradičními protivníky.

Turnaj začíná trojicí pátečních duelů, z nichž úvodní buly zahajovacího duelu je naplánována na 17:00. Závěrečný ceremoniál po finálovém utkání je naplánován na neděli 16. května, rovněž na pátou hodinu odpolední.

Kompletní rozpis zápasů

Podobné články
Aktuální články

Neměnil bych, ohlíží se za angažmá v Grenchenu obránce Michal Slanec

O uplynulém víkendu se do Plzeňského dresu vrátili Michalové Slanec a Průcha. Oba medailisté z extraligy a z juniorských i seniorských šampionátů. Prvně jmenovaný naskočil do obou duelů. V rozhovoru přibližuje jak se celá situace ohledně jeho návratu ze Švýcarska má. Na úplný návrat si totiž fanoušci musejí ještě chvíli počkat.

Zápasy
3 | neděle 15.9.2019 | 15:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
 
 
 
 
4 | sobota 28.9.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
5 | sobota 5.10.2019 | 16:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
6 | neděle 6.10.2019 | 13:00
Karviná - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2019/2020 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Jakub Vobruba #25
Jakub VOBRUBA
Číslo dresu:   25
Narozen:   5.12.1998
Výška:   181 cm
Váha:   72 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál