O pohár starosty MO Plzeň 1 – den druhý, vítězem východočeský Letohrad

Je za námi pátý ročník turnaje O pohár starosty MO Plzeň 1. V neděli byly na programu dohrávky základní skupiny a následně boje o konečná umístění. Plzeňští Mečouni se probojovali až do finále. V posledním zápase tohoto turnaje ovšem prohráli. Nad jejich síly byl Letohrad

I druhý den turnaje nabídl zajímavou podívanou. V prvním utkání dne mezi Plzní a Kladnem málem došlo k velkému překvapení. Kladenští zaskočili favorita a dvakrát v zápase vedli. Svěřenci trenéra Henricha nakonec dokázali utkání obrátit a zvítězili v něm 4:2. V posledním utkání základní skupiny se střetly dosud suverénní celky. Domácí hráči Plzně a hráči z české mekky biatlonu, z Letohradu. Mečouni v tomto utkání prohráli 3:0. Tento výsledek však nic neřešil a bylo jasné, že se tyto dva celky setkají ve finále.

Boje o umístění odstartoval souboj o páté místo mezi Mostem a Kladnem. Pento si v něm počínalo lépe a zvítězilo 3:1. V dalším zápase na sebe narazily celky Hostivaře a Třemošné. Pražané si po vítězství 6:3 odvezli domů stříbrné medaile. Vrcholem turnaje bylo finále mezi Plzní a Letohradem. Do vedení šlo po šťastné brance družstvo z východu Čech. Netrvalo dlouho a Plzeňané srovnali díky trefě Romana Poláčka. V druhé půli byli lepší domácí Mečouni. A jejich snaha nesla ovoce. Michal Skřivánek se nejlépe zorientoval na brankovišti a poslal Plzeň do vedení. Ovšem necelé dvě minuty před koncem zápasu dokázali Letohradští vyrovnat. V nájezdové loterii se neprosadil ani jeden z trojice domácích střelců. Naopak Letohrad vstřelil v samostatných stříleních dvě branky a mohl začít slavit.

Následovalo vyhlášení výsledků a předání medailí. Pro mladé naděje Mečounů to byla velmi kvalitní prověrka před květnovým finále MČR mladších žáků, které se uskuteční v Ostravě a Karvinné. Svěřenci trenéra Henricha dokázali, že se mohou v moravskoslezské metropoli porvat o cenné kovy.