O další body bude Plzeň bojovat na hřišti Letohradu

K prvnímu venkovnímu zápasu po restartu sezóny vyjedou mečouni do Letohradu. Ve východních Čechách budou chtít navázat na úspěšný minulý týden a posunout se na příčky zajišťující postup do play off. O body budou usilovat i Letohradští, kteří se nacházejí v podobné situaci. Zápas tak jistě nabídne zajímavou bitvu.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň, sobota 15. května od 14:00

Plzeňští hokejbalisté nastoupili k dohrávání letošní sezóny v silnější sestavě a s velkou chutí. Po nevydařeném podzimu, kdy ve venkovních duelech nezískali ani bod, minulý týden porazili na domácím hřišti pražské Kovo. Nad Pražany zvítězili těsně 3:2, a odlepili se tak od dna tabulky.

Letohradští na tom byli po podzimu lépe. Ve čtyřech odehraných utkáních měli na kontě tři body. Dva získali po výhře v samostatných střílených v souboji s Hradcem Králové, jeden rovněž v penaltovém rozstřelu, tentokrát na domácím hřišti proti Kovu. Doma se představili i minulý týden, kdy se utkali s Kert Parkem. Návrat po sedmi měsících ale letohradským hráčům nevyšel podle představ. Po dvou třetinách ztráceli 0:6, nakonec zápas dovedli k výsledku 2:8.

Plzeň a Letohrad mají shodný počet bodů, ve vzájemném souboji budou bojovat o postupovou osmičku do play off. Momentálně jsou na tom jen o skóre lépe Letohradští, kterým patří deváté místo. V loňském anulovaném ročníku se soupeři potkali jen jednou. Na letohradském hřišti museli Plzeňští vždy dotahovat, ještě ve 40. minutě vedli domácí 4:2. Pak se ale západočeskému celku podařilo dvěma rychlými brankami vyrovnat a v prodloužení dokonal obrat Průcha.

Mečouni patří k nejslušnějším týmům extraligy. V pěti zápasech si zapsali 34 trestných minut, což je třetí nejnižší číslo mezi týmy naší nejvyšší hokejbalové soutěže. Pro srovnání, Letohradští jsou s 80 trestnými minutami na desátém místě.

Nejproduktivnějšími hráči plzeňského mužstva jsou se třemi body Marek Švarc (1+2) a Vít Lokajíček (0+3). V minulém utkání poprvé v sezóně nastoupil Michal Slanec a hned se blýskl dvěma body, když se do statistik zapsal jedním gólem a jednou asistencí. Velice aktivní byl po návratu také Ondřej Malý, po dvou letech posílil mečouny i Petr Gřonka.

U jelenů nejvíce bodů posbíral Filip Štefka, který ve čtyřech zápasech dvakrát mířil přesně a dvakrát nahrával svým spoluhráčům. Další tři hráči mají na kontě tři kanadské body. Před střetnutím se Západočechy oznámil Letohrad novou posilu. Z prvoligového týmu HBK Bulldogs Brno zavítal na východ Čech Marcel Nazad.

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu zde.