Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Nová sezóna je za dveřmi. V soutěžích se mění složení týmů, někde i herní systémy

Nová sezóna je za dveřmi. V soutěžích se mění složení týmů, někde i herní systémy Sezóna 2020/2021 se blíží, a tak přinášíme informace se změnami, které před jejím začátkem nastaly. Přestože minulý ročník byl anulovaný a nikdo nesestupoval, složení týmů v extralize mužů bude jiné. Změny hlásí i juniorská a dorostenecká extraliga. Obě tyto soutěže se rozrostly, což se dotklo herních systémů.

 
 
28.07.2020 | Markéta Peclová

Nejprve si ale pojďme představit novinku. V nové sezóně uvidí fanoušci mečouny nejen v extralize, ale i v 1. Lize. Na účast v této soutěži získal plzeňský B-tým práva od prvoligových Litic. B-tým HBC Plzeň budou tvořit plzeňští i litičtí hráči. Možnost většího herního vytížení mezi muži budou mít rovněž mladí hokejbalisté, což bylo hlavním důvodem rozšíření spolupráce mezi oběma celky.

Muži

V extralize mužů bude i v nové sezóně nastupovat 12 týmů, ovšem dvanáctka mužstev nebude stejná jako loni. Z extraligové mapy mizí Sudoměřice a naopak se na ni zakresluje Hostivař, která přebrala licenci právě od jihomoravského celku.

Herní systém je stejný jako minulý ročník. V základní části se týmy utkají dvoukolově každý s každým, jedenkrát na domácím a jedenkrát na venkovním hřišti. Do play-off postoupí 8 nejlépe umístěných týmů po základní části, které se vyřazovacím způsobem utkají ve čtvrtfinále, semifinále a finále. Všechny série play-off se hrají na 3 vítězná utkání.

Týmy umístěné na 9. - 12. místě po základní části bude čekat play-out, kde se utkají dvoukolově každý s každým, jedenkrát doma a jedenkrát venku. Do skupiny play-out se započítávají výsledky ze základní části. Tým, který poté skončí na 12. pozici z extraligy sestoupí, místo něj se do naší nejvyšší hokejbalové soutěže dostane vítěz 1. Ligy.

Junioři

Juniorská extraliga se rozšíří na 16 týmů. Z původních 13 se v nejstarší mládežnické kategorii v nové sezóně neobjeví Pardubice ani Mladá Boleslav. Nově v ní budou působit Rakovník, Svítkov, Heřmanův Městec, Bulldogs Brno a Malenovice.

Jiný bude i formát. Soutěž bude rozdělena do dvou skupin podle územní působnosti týmů na Východ a Západ. Ve skupině se všechny týmy utkají každý s každým dvakrát, s celky z protější skupiny jednou. Na každé mužstvo čeká v základní části 22 utkání, body se budou počítat do společné tabulky. Do play off postoupí 8 nejlepších týmů. Čtvrtfinále se bude hrát na dvě vítězná utkání, semifinále a finále na tři.

Skupina A: Elba DDM Ústí nad Labem, HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, HBC Prachatice, TJ Kovo Praha, HBC Hostivař, HBC Kladno, HBC Rakovník

Skupina B: HC Kert Park Praha, SK Hokejbal Letohrad, HBC Hradec Králově 1988, HBC Svítkov Stars Pardubice, Ježci Heřmanův Městec, HBK Bulldogs Brno, HBC Malenovice, HBC Třinec

Dorost

I extraliga dorostu zaznamená oproti minulé sezóně změny. Z 18 družstev se rozroste na 21. V soutěži nebudou nastupovat Bulldogs Brno, Rakovník a Blatná. Naopak se do ní přihlásily Svitavy, Eagles Brno, Hodonín, Karviná, Stříbro a Prachatice.

Týmy budou rozděleny do dvou divizí. V rámci divize se utká každý s každým dvakrát, dva nejlepší týmy z každé divize postoupí rovnou na finálový turnaj. Týmy na 3. až 6. místě sehrají kvalifikační turnaj, kde zabojují o poslední dvě postupová místa na finálový turnaj. Kvalifikační turnaje se budou hrát dva, systémem A – 3. a 4. Západ + 5. a 6. Východ, B – 3. a 4. Východ + 5. a 6. Západ. Na každém z nich se týmy utkají každý s každým.

Skupina Západ: HBC Hostivař, HBC Plzeň, Elba DDM Ústí nad Labem, HC Buldoci Stříbro, HBC Prachatice, SK Rebel Praha, HBC Nové Strašecí, HBC Kladno, SK Kelti 2008, SK Suchdol nad Lužnicí, TJ Kovo Praha

Skupina Východ: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, HBC Jtekt Svítkov Stars Pardubice, HC Jestřábi Přelouč, Ježci Hežmanův Městec, TJ Sršni Svitavy, Eagles Brno, HBC Hodonín, HBK Kyjov, HBC Malenovice, HbK Karviná

Podobné články
Aktuální články

Trojice týmů začala s přípravou na novou hokejbalovou sezónu

V pondělí 3. srpna se poprvé sešli hráči dorostu a A-týmu, aby zahájili přípravu na nadcházející ročník. O den později se k nim připojili také junioři. Žákovským družstvům začne tréninkový cyklus o den později. Klub v srpnu čekají tři významné akce, včetně mládežnického Pilsen Cupu!

Zápasy
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Vlastimil PAVLEČKA
Číslo dresu:   34
Narozen:   4.7.1994
Výška:   187 cm
Váha:   88 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál