Infobar:  Hokejbalový bál HBC Plzeň - 11.1.2020
 
 

Neměnil bych, ohlíží se za angažmá v Grenchenu obránce Michal Slanec

Neměnil bych, ohlíží se za angažmá v Grenchenu obránce Michal Slanec O uplynulém víkendu se do Plzeňského dresu vrátili Michalové Slanec a Průcha. Oba medailisté z extraligy a z juniorských i seniorských šampionátů. Prvně jmenovaný naskočil do obou duelů. V rozhovoru přibližuje jak se celá situace ohledně jeho návratu ze Švýcarska má. Na úplný návrat si totiž fanoušci musejí ještě chvíli počkat.

 
 
18.09.2019 | Tomáš Majer

Michale, o víkendu jsi odehrál v plzeňském dresu dva duely. Dres s mečounem jsi oblékl po třech sezónách ve švýcarském Grenchenu. Jak se vůbec rodil tvůj návrat do Plzně?
Myšlenka na návrat přišla někdy letos v únoru, kdy jsem zvažoval, jestli chci zde pokračovat, ať už z životního nebo sportovního hlediska. Ale úplný návrat to ještě není, ten přijde až po novém roce. Jsem domluvený, že ve Švýcarsku zůstanu do konce roku. Mám zde ještě pracovní povinnosti a také nějakou rozjetou spolupráci s Grenchenem.

Kabina se během zmíněných dvou sezón poměrně obměnila. Sledoval jsi na dálku počínání Plzně v extralize? S kým z týmu jsi byl nejvíce v kontaktu?
Samozřejmě, že sledoval, asi ne úplně všechny zápasy, ale přehled jsem měl. V největším kontaktu jsem byl asi s Kráčim a Krchym.

V rozhovoru před odjezdem do Švýcarska jsi mluvil o tom, že se těšíš na novou výzvu. Splnila tato tříletá výzva tvoje očekávání? Jaké bylo angažmá v Grenchenu po sportovní i životní stránce?
Já si myslím, že naprosto splnila. Člověk poznal trošku jiný život, jazyk, kulturu a podobně. A co se týče Grenchenu, tak si nemůžu stěžovat. Klub funguje výborně, jsou zde super lidé. Je to jako jedna velká rodina a já jsem rád, že jsem trefil zrovna Grenchen. Neměnil bych.

Nyní máš za sebou dva zápasy v české extralize, kde ses musel popasovat i s obměněnými pravidly. Můžeš v krátkosti porovnat švýcarskou a českou nejvyšší soutěž, kde jsou největší rozdíly?
Největší rozdíl? Těžko hodnotit, ale asi v taktické připravenosti hráčů. Je to tady (ve Švýcarsku) takový hurá hokejbal sem a tam. Řekl bych, že je to trošku pozůstatek ze hry 4 na 4.

Ze dvou zápasů jste získali čtyři body. Mohl bys duely zhodnotit po týmové a osobní stránce?
Po týmové stránce bych řekl, že jsme měli vyhrát i v Ústí. Měli jsme je na lopatě a sami jsme je pustili zpět do zápasu. Po té osobní řeknu jen, že to nebylo ideální. Mám před sebou ještě hodně práce si zpátky navyknout na úroveň, taktiku, povrch...

V obranném páru jsi většinou nastupoval s mladými obránci Tomášem Ulčem a Jakubem Šmucerem, kde jsi plnil roli zkušenějšího beka. Snažil ses s mladými beky hodně mluvit?
Určitě, komunikace na hřišti je velice důležitá.

Ty sám jsi v A-týmu začínal před deseti lety. Pamatuješ si, s kým si nastupoval nejčastěji? Jak jsi ty zpracovával rady či výhrady od starších kolegů?
Co si tak pamatuji moje začátky, tak jsem snad první tři sezóny hrál vzadu jen s Mariánem Juráčkem. Ten je skoro o 20 let starší, takže tam nebylo na výběr nic jiného, než držet pusu a krok (úsměv). Ono si to časem sedlo...

Během oněch deseti let se změnil i hokejbal v České republice. Obměnila se téměř všechna extraligová hřiště, výstroj vypadá jinak. Spousta starších hokejbalistů mluví o tom, že dnes je hokejbal úplně jiný sport, než dříve. Souhlasíš s nimi?
Určitě. Hokejbal za tu dobu, co jsem začal, prodělal ohromný progres. Je rychlejší, přesnější, klade určitě větší nároky na hráče. Já začínal hrát s hokejovými chrániči holení. Vypadalo to jako rytířská zbroj, a dnes se hraje s fotbalovými chrániči. Je jedině dobře, když se tenhle sport bude pořád vyvíjet.

Podobné články
Aktuální články

Hodnocení víkendu: Čtyři týmy získaly tři body, dorost zaváhal

O uplynulém víkendu vyběhly mezi mantinely všechny plzeňské celky. A-tým si doma poradil s Kovem, vítězně a dokonce bez inkasované branky vyšli ze zápasů také junioři, starší a mladší žáci. Dorostenci se jako jediní neradovali, když Rakovníku v domácí hale podlehli jen těsně o jednu branku.

Zápasy
7.kolo | sobota 12.10.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Kovo Praha
PLZ KOV
 
 
 
 
8 | sobota 19.10.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Kert Park Praha
 
9 | sobota 2.11.2019 | 11:00
Kladno - HBC Plzeň
 
10 | neděle 3.11.2019 | 11:00
Sudoměřice - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2019/2020 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Ondřej Kejř #81
Ondřej KEJŘ
Číslo dresu:   81
Narozen:   9.9.1982
Výška:   182 cm
Váha:   75 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál