Infobar:  FANSHOP: Prodej zelených hráčských dresů, výběr velikostí i čísel (1 ks = 300 Kč)
 
 

Nejlepší útočník Memoriálu Libora Topolánka Roman Poláček: Turnaj byl skvělá prověrka

Nejlepší útočník Memoriálu Libora Topolánka Roman Poláček: Turnaj byl skvělá prověrka Junioři o víkendu ovládli Memoriál Libora Topolánka na pražských Lužinách. Svěřenci Tomáše Semery ze tří zápasů vytěžili sedm bodů. Mečouni vědí o svých silných stránkách i o těch slabších. To v rozhovoru potvrzuje také Roman Poláček, který byl vyhlášen nejlepším útočníkem celého turnaje.

 
 
03.09.2020 | Tomáš Majer

Rozhovor s Romanem Poláčkem

Romane, v sobotu jste ovládli Memoriál Libora Topolánka. Jak bys turnaj v krátkosti zhodnotit?
Memoriál Libora Topolánka byla skvělá prověrka před letošní sezónu. Sehráli jsme tři kvalitní utkání, které nám ukázaly na čem máme ještě pracovat a co naopak bude naši silnou stránkou.

Celkové prvenství jste si zajistili v posledním zápase díky výhře nad Hostivaří 6:1. Byl tohle váš nejpovedenější zápas na turnaji?
Hostivař byla silně oslabená a tomu také odpovídal výsledek. Nejpovedenější utkání jsme podle mě sehráli s Letohradem, kde jsme od začátku jeli na 100%.

Pro nově utvořený kolektiv je vítězství na takovém turnaji skvělou vzpruhou do sezóny. Jak moc se obměnila kabina juniorského týmu a jak se podařilo zapracovat nováčky?
V kabině k moc změnám nedošlo. Většina kluků, kteří přišli z mladšího dorostu, tak už s námi hráli finálový turnaj ve Světle nad Sázavou a tam se ukázali v dobrém světle. Takže teď jde spíš o to, aby si vše sedlo a muže to být úspěšná sezóna.

Z rukou reprezentačního forwarda Martina Kručka jsi při závěrečném vyhlášení převzal cenu za nejlepšího útočníka turnaje. Byl jsi překvapený nebo jsi upřímně čekal, že by cena mohla skončit v tvých rukou?
Upřímně jsem to nečekal, protože na turnaji bylo několik skvělých útočníků, kteří by si cenu určitě také zasloužili, ale samozřejmě jsem za ni rád, ale víc důležitý je týmový úspěch.

Ohlédněme se za předsezónní přípravou juniorů. Čemu jste se nejvíce věnovali?
V letní přípravě jsme se věnovali kondici a celkového zpevnění středu těla. Proběhla i nějaká práce s hokejkou.

Junioři budou letos naskakovat také v 1. NHBL za plzeňský B-tým. Předpokládám, že do většího počtu zápasů nastoupíš také ty. Jak se těšíš na konfrontaci s mužským hokejbalem?
Moc se těším. Bude to zase něco jiného. Rychlejší, tvrdší hokejbal, který nás po herní stránce posune o něco dál a a kvalitně nás to připraví na extraligu mužů.

Již tuto sobotu se s juniory vydáte na hřiště ústecké Elby, kde odstartujete soutěžní ročník. Co od zápasu očekáváš?
S Elbou už jsme se utkali několikrát, takže asi víme, co od ní máme čekat. Rychlý, dravý a technický hokejbal. Vždycky to byly velmi náročné zápasy a myslím si, že v sobotu tomu nebude jinak, ale určitě tam budeme chtít vyhrát a úspěšně vstoupit do nové sezóny.

Na závěr našeho rozhovoru bych se Tě rád zeptal, jaké jsou tvé cíle do nadcházející sezóny?
Chtěl bych už konečně vyhrát titul, který nám už po několikáté o kousek utekl. Také bych chtěl s našim B-týmem zabojovat o play-off.

Komentář k turnaji vedoucího mužstva Jiřího Pecky

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Náš tým neodehrál dobrou první třetinu. Nepřesné přihrávky dávaly šanci soupeři, nedařil se přechod do útoku a vázla i komunikace při bránění. Letohrad byl v této fázi lepší a vytvořil si několik situací ke skórování. V naší brance byl ovšem Libor Kojzar, který všechny pokusy soupeře bezpečně pochytal. Vysvětlení nedostatků a jejich řešení od trenéra Tomáše Semery před druhou třetinou, ale zcela změnilo obrázek hry. Naši hráči byli najednou všude a letohradští se dostávali ze svého obranného pásma jen na krátké chvíle. Naše tři branky znamenaly i vyšší jistotu při rozehrávce a díky lepší spolupráci v útočném pásmu jsme měli i několik dalších šancí ke skórování. Třetí třetina z naší strany už zase nebyla ideální. Letohrad se tlačil před naší branku a naše obrana jen ztěží odolávala. Letohradu se ale podařilo skórovat jen jednou a výhra, které v konečném důsledku rozhodla o našem vítězství v turnaji, byla na světě.

HC Kert Park Praha – HBC Plzeň 3:2sn (0:0, 1:1, 1:1)

Zápas s domácím Kertem probíhal standardním způsobem. Spousta soubojů, z nich pramenila spousta vyloučení a přesilových her. Hráči Kertu se dostali do vedení, ale podařilo se nám vyrovnat. Ve třetí třetině padly obě branky po chybách brankařů. Nejdříve 7 minut před koncem jinak výborně chytající Jakub Šlechta propustil střelu ze středního pásma. Poté při našem oslabení tři minuty před koncem potrestal Roman Poláček pomalou rozehrávku domácího brankáře a vyrovnal. V samostatných stříleních uspěl až domácí Jágr.

HBC Plzeň – HBC Hostivař 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Zápas s Hostivaří byl dobrou přípravou. Tým Hostivaře měl k tomuto zápasu k dispozici jen 12 hráčů do hry a s přibývajícím časem to bylo znát. Měli jsme šanci si vyzkoušet pohyb a spolupráci v útočném pásmu a když jsme k tomu přidali i branky, tak bylo o utkání rozhodnuto. Tentokrát naši branku hájil Vašek Šubrt a předvedl také výborný výkon.

Sestava

Libor Kojzar, Jakub Šlechta, Václav Šubrt – Tomáš Chramosta, Dan Horažďovský, Jiří Fiala, Štěpán Hrdlička, Luděk Pavlík, Jiří Pecka, Jaromír Hanuš – Jan Miksan, Michal Galla, Marek Reiser, Roman Poláček, Matěj Deja, Jaroslav Svoboda, Radek Zíka, Kevin Kristl, Lukáš Banýr

Podobné články
Aktuální články

Mládež může využívat klubové minihřiště! Hráči si jej mohou rezervovat u svých trenérů

Současná pandemická situace nadále neumožňuje trénovat bez omezení, ba ani potkávat se ve větším počtu, nežli dvou sportovců. Trenéři se svým svěřencům věnují přes online platformy a nyní klub přichází s novinkou. Přes rezervační systém je možné si na předem domluvený čas zarezervovat klubové minihřiště!

Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Michal Galla #16
Michal GALLA
Číslo dresu:   16
Narozen:   7.5.2001
Výška:   174 cm
Váha:   57 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál