Nejlepší útočník Memoriálu Libora Topolánka Roman Poláček: Turnaj byl skvělá prověrka

Junioři o víkendu ovládli Memoriál Libora Topolánka na pražských Lužinách. Svěřenci Tomáše Semery ze tří zápasů vytěžili sedm bodů. Mečouni vědí o svých silných stránkách i o těch slabších. To v rozhovoru potvrzuje také Roman Poláček, který byl vyhlášen nejlepším útočníkem celého turnaje.

Rozhovor s Romanem Poláčkem

Romane, v sobotu jste ovládli Memoriál Libora Topolánka. Jak bys turnaj v krátkosti zhodnotit?
Memoriál Libora Topolánka byla skvělá prověrka před letošní sezónu. Sehráli jsme tři kvalitní utkání, které nám ukázaly na čem máme ještě pracovat a co naopak bude naši silnou stránkou.

Celkové prvenství jste si zajistili v posledním zápase díky výhře nad Hostivaří 6:1. Byl tohle váš nejpovedenější zápas na turnaji?
Hostivař byla silně oslabená a tomu také odpovídal výsledek. Nejpovedenější utkání jsme podle mě sehráli s Letohradem, kde jsme od začátku jeli na 100%.

Pro nově utvořený kolektiv je vítězství na takovém turnaji skvělou vzpruhou do sezóny. Jak moc se obměnila kabina juniorského týmu a jak se podařilo zapracovat nováčky?
V kabině k moc změnám nedošlo. Většina kluků, kteří přišli z mladšího dorostu, tak už s námi hráli finálový turnaj ve Světle nad Sázavou a tam se ukázali v dobrém světle. Takže teď jde spíš o to, aby si vše sedlo a muže to být úspěšná sezóna.

Z rukou reprezentačního forwarda Martina Kručka jsi při závěrečném vyhlášení převzal cenu za nejlepšího útočníka turnaje. Byl jsi překvapený nebo jsi upřímně čekal, že by cena mohla skončit v tvých rukou?
Upřímně jsem to nečekal, protože na turnaji bylo několik skvělých útočníků, kteří by si cenu určitě také zasloužili, ale samozřejmě jsem za ni rád, ale víc důležitý je týmový úspěch.

Ohlédněme se za předsezónní přípravou juniorů. Čemu jste se nejvíce věnovali?
V letní přípravě jsme se věnovali kondici a celkového zpevnění středu těla. Proběhla i nějaká práce s hokejkou.

Junioři budou letos naskakovat také v 1. NHBL za plzeňský B-tým. Předpokládám, že do většího počtu zápasů nastoupíš také ty. Jak se těšíš na konfrontaci s mužským hokejbalem?
Moc se těším. Bude to zase něco jiného. Rychlejší, tvrdší hokejbal, který nás po herní stránce posune o něco dál a a kvalitně nás to připraví na extraligu mužů.

Již tuto sobotu se s juniory vydáte na hřiště ústecké Elby, kde odstartujete soutěžní ročník. Co od zápasu očekáváš?
S Elbou už jsme se utkali několikrát, takže asi víme, co od ní máme čekat. Rychlý, dravý a technický hokejbal. Vždycky to byly velmi náročné zápasy a myslím si, že v sobotu tomu nebude jinak, ale určitě tam budeme chtít vyhrát a úspěšně vstoupit do nové sezóny.

Na závěr našeho rozhovoru bych se Tě rád zeptal, jaké jsou tvé cíle do nadcházející sezóny?
Chtěl bych už konečně vyhrát titul, který nám už po několikáté o kousek utekl. Také bych chtěl s našim B-týmem zabojovat o play-off.