Infobar:  Turnaj juniorů 9. - 10. února 2019: O pohár hejtmana Plzeňského kraje
 
 

Necelý týden do startu kempu pod vedením Lukáše Zdrhy. Na mládežníky čeká pestrý program

V pondělí 13. srpna odstartuje pro řadu plzeňských nadějí unikátní tréninkový program, ve kterém se snoubí zábava spolu s růstem dovedností a schopností. Přihlášené hráče ročníků 2003 – 2010 přivítá uznávaný trenér Lukáš Zdrha, do jehož rozvojového programu patří i hráči slavné NHL Martin Frk či Jan Kovář.

 
 
08.08.2018 | Tomáš Majer

V mládí s lehkostí zastavoval hokejové puky a strážil brankoviště mládežnických týmů plzeňského hokejového klubu. Stopku slibně se rozjíždějící kariéře ale vystavilo zranění kolene. Lukáš Zdrha ovšem na sportovní prostředí nezanevřel. Záhy přešel k trenérskému řemeslu a kráčel vlastní cestou.

Nezůstal pouze u brankářů a začal se věnovat hráčům v poli. Ve čtyřiadvaceti vedl druholigové hokejové Klatovy, čímž se stal nejmladším hlavním trenérem v historii soutěže. Následně spolu s bratrem vybudoval ucelený rozvojový program Hra mozku hokej, který osobitě posouvá mladé sportovce směrem k lepším výkonům a detailně je popsán je stránkách lzhockeycamp.com. Zdrha bude společně s klubovými trenéry po pět dnů dohlížet na řadu plzeňských hokejbalistů. Po pokličku kempu jsme nahlédli v rozhovoru níže.

Už příští týden proběhne pod vaším dohledem hokejbalový kemp pro žáky HBC Plzeň. Na co se přihlášení mohou těšit?
Bude se jednat o tréninkový program, ve kterém se kromě samotných dovedností, věnujeme především jejich zapojení do hry a schopnosti využít je při řešení zápasových situací. Kromě rostoucího sebevědomí a zjišťování, co všechno hráči ve skutečnosti dokážou, je obrovskou výhodou tréninkového programu Hra mozku hokej také zábava. Více, jak polovina programu vychází z modifikovaných her a ne z drilových cvičení.

Předpokládám, že nudit se mladíci rozhodně nebudou. Využijete kromě hokejbalové haly také jiných sportovišť?
Ano, pokud počasí dovolí, rádi bychom zařadili i tréninky mimo hokejbalovou halu, už jen kvůli psychice hráčů.

Kemp má poměrně široké ročníkové rozpětí (2003 – 2010). Budou mladí hokejbalisté trénovat pospolu nebo budou rozděleni na starší a mladší skupinu?
Tohle je skvělá otázka. Princip Hra mozku hokej se dá aplikovat na všechny věkové kategorie. V našem hokejovém programu se připravují hráči od 6 let, ale také hokejové hvězdy jako je Jan Kovář nebo Martin Frk. Každá věková kategorie, ale má určité dispozice, ať už se jedná například o rozvinutí periferního vidění, které hraje velkou roli při řešení složitých zápasových situací, proto bude trénink rozdělen na dvě věkové skupiny a každá z nich bude mít malinko odlišný trénink, ale jak jsem říkal, princip tréninku bude stejný.

Tréninky s Vámi povedou kluboví trenéři, které jste vedl v jednom ze seminářů na podzim. Jak vůbec proběhl váš úvodní kontakt s prostředím HBC Plzeň?
Klub HBC Plzeň nastoupil skvělou cestu, už jen tím, jak hodně je aktivní v oblasti získávání nových informací pro rozvoj mladého hráče. Moc si vážím toho, že jsme zde mohli s trenéry vzájemně diskutovat o našich zkušenostech. Bylo to hodně obohacující.

Na co ve vašem pojetí hokeje, potažmo hokejbalu kladete největší důraz v rozvoji jednotlivce?
Trochu jsem to zmínil už v prvních otázkách. K tomu, abyste se stal rozdílovým hráčem v klubu, nestačí jen dovednosti. Dlouho studovali úspěšné lidi, nejen ze sportovního odvětví, abychom zjistili, že největší rozdíly se tvoří v myšlení a schopnosti všechny své dovednosti využít. Na základě toho jsme poté vytvořili tréninkový program na rozvoj herní inteligence založený na principu neustále reagovat a vytvářet. Dnes už programem prošlo více jak 800 hráčů z 10 zemí a máme tudíž zpětnou vazbu, že herní inteligence se skutečně naučit dá a pomáhá hráčům posunout své vlastní hranice.

Jak vy osobně vnímáte hokejbal? Sám jste jej v mládežnické kategorii a posléze v nižších soutěžích hrával.
Na hokejbal nedám dopustit. Když jsem skončil svou cestu hokejového hráče z důvodu zranění, chtěl jsem se pustit do hokejbalové kariéry, nakonec ale zvítězila trenérská cesta, přesto se ale snažím každoročně stihnout, i přes moje velké vytížení, alespoň několik zápasů. Lákalo by mě zkusit si i vyšší soutěž, ale momentálně to z důvodu cestování a nedostatku času bohužel není reálné. Ale uvidíme, co přinese budoucnost .

Podobné články
Aktuální články

Žákovské týmy se na Palmovce zúčastnily turnaje Pražský míček

Turnaj Pražský míček je tradiční součástí zimní pauzy a prostor na něm dostává řada kategorií. O víkendu se uskutečnily turnaje starších a mladších žáků, na nichž bojovali i zástupci HBC Plzeň. V sobotu na Palmovku zamířili mladší žáci, o den později jejich starší kolegové, kterým se dařilo o něco více.

Zápasy
0.kolo | sobota 23.2.2019 | 11:00
HBC Plzeň - Prachatice
PLZ PRA
 
 
 
 
18.kolo | sobota 2.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
19.kolo | sobota 9.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
20.kolo | neděle 10.3.2019 | 13:00
Hradec Králové - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 16 66:42 38
2. Kladno 16 71:34 36
3. Letohrad 17 49:25 32
4. Plzeň 15 47:32 28
5. Hradec Králové 16 49:45 28
6. Pardubice 15 54:49 25
7. Karviná 15 48:52 19
8. Sudoměřice 14 35:48 17
9. Most 14 41:42 16
10. Ústí n/L 14 33:43 15
11. Kovo Praha 16 31:61 13
12. Rakovník 14 26:77 6
Hráči
Jiří Benedikt #20
Jiří BENEDIKT
Číslo dresu:   20
Narozen:   11.6.1988
Výška:   190 cm
Váha:   99 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál