Infobar:   Plzeň - Kovo Praha, sobota 22. září od 16:00!
 
 

Necelý týden do startu kempu pod vedením Lukáše Zdrhy. Na mládežníky čeká pestrý program

V pondělí 13. srpna odstartuje pro řadu plzeňských nadějí unikátní tréninkový program, ve kterém se snoubí zábava spolu s růstem dovedností a schopností. Přihlášené hráče ročníků 2003 – 2010 přivítá uznávaný trenér Lukáš Zdrha, do jehož rozvojového programu patří i hráči slavné NHL Martin Frk či Jan Kovář.

 
 
08.08.2018 | Tomáš Majer

V mládí s lehkostí zastavoval hokejové puky a strážil brankoviště mládežnických týmů plzeňského hokejového klubu. Stopku slibně se rozjíždějící kariéře ale vystavilo zranění kolene. Lukáš Zdrha ovšem na sportovní prostředí nezanevřel. Záhy přešel k trenérskému řemeslu a kráčel vlastní cestou.

Nezůstal pouze u brankářů a začal se věnovat hráčům v poli. Ve čtyřiadvaceti vedl druholigové hokejové Klatovy, čímž se stal nejmladším hlavním trenérem v historii soutěže. Následně spolu s bratrem vybudoval ucelený rozvojový program Hra mozku hokej, který osobitě posouvá mladé sportovce směrem k lepším výkonům a detailně je popsán je stránkách lzhockeycamp.com. Zdrha bude společně s klubovými trenéry po pět dnů dohlížet na řadu plzeňských hokejbalistů. Po pokličku kempu jsme nahlédli v rozhovoru níže.

Už příští týden proběhne pod vaším dohledem hokejbalový kemp pro žáky HBC Plzeň. Na co se přihlášení mohou těšit?
Bude se jednat o tréninkový program, ve kterém se kromě samotných dovedností, věnujeme především jejich zapojení do hry a schopnosti využít je při řešení zápasových situací. Kromě rostoucího sebevědomí a zjišťování, co všechno hráči ve skutečnosti dokážou, je obrovskou výhodou tréninkového programu Hra mozku hokej také zábava. Více, jak polovina programu vychází z modifikovaných her a ne z drilových cvičení.

Předpokládám, že nudit se mladíci rozhodně nebudou. Využijete kromě hokejbalové haly také jiných sportovišť?
Ano, pokud počasí dovolí, rádi bychom zařadili i tréninky mimo hokejbalovou halu, už jen kvůli psychice hráčů.

Kemp má poměrně široké ročníkové rozpětí (2003 – 2010). Budou mladí hokejbalisté trénovat pospolu nebo budou rozděleni na starší a mladší skupinu?
Tohle je skvělá otázka. Princip Hra mozku hokej se dá aplikovat na všechny věkové kategorie. V našem hokejovém programu se připravují hráči od 6 let, ale také hokejové hvězdy jako je Jan Kovář nebo Martin Frk. Každá věková kategorie, ale má určité dispozice, ať už se jedná například o rozvinutí periferního vidění, které hraje velkou roli při řešení složitých zápasových situací, proto bude trénink rozdělen na dvě věkové skupiny a každá z nich bude mít malinko odlišný trénink, ale jak jsem říkal, princip tréninku bude stejný.

Tréninky s Vámi povedou kluboví trenéři, které jste vedl v jednom ze seminářů na podzim. Jak vůbec proběhl váš úvodní kontakt s prostředím HBC Plzeň?
Klub HBC Plzeň nastoupil skvělou cestu, už jen tím, jak hodně je aktivní v oblasti získávání nových informací pro rozvoj mladého hráče. Moc si vážím toho, že jsme zde mohli s trenéry vzájemně diskutovat o našich zkušenostech. Bylo to hodně obohacující.

Na co ve vašem pojetí hokeje, potažmo hokejbalu kladete největší důraz v rozvoji jednotlivce?
Trochu jsem to zmínil už v prvních otázkách. K tomu, abyste se stal rozdílovým hráčem v klubu, nestačí jen dovednosti. Dlouho studovali úspěšné lidi, nejen ze sportovního odvětví, abychom zjistili, že největší rozdíly se tvoří v myšlení a schopnosti všechny své dovednosti využít. Na základě toho jsme poté vytvořili tréninkový program na rozvoj herní inteligence založený na principu neustále reagovat a vytvářet. Dnes už programem prošlo více jak 800 hráčů z 10 zemí a máme tudíž zpětnou vazbu, že herní inteligence se skutečně naučit dá a pomáhá hráčům posunout své vlastní hranice.

Jak vy osobně vnímáte hokejbal? Sám jste jej v mládežnické kategorii a posléze v nižších soutěžích hrával.
Na hokejbal nedám dopustit. Když jsem skončil svou cestu hokejového hráče z důvodu zranění, chtěl jsem se pustit do hokejbalové kariéry, nakonec ale zvítězila trenérská cesta, přesto se ale snažím každoročně stihnout, i přes moje velké vytížení, alespoň několik zápasů. Lákalo by mě zkusit si i vyšší soutěž, ale momentálně to z důvodu cestování a nedostatku času bohužel není reálné. Ale uvidíme, co přinese budoucnost .

Podobné články
Aktuální články

První tři body ze hřiště soupeře, tahanici v Rakovníku rozhodl Kejř

Dohrávka 4. kola v Rakovníku znamenala pro Plzeňany nakonec těžký boj. Mečouni od první minuty prohrávali, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. Vedoucí tým soutěže přeci jen tři body přivezl, když ve třetí třetině překonal Gerlicha Ondřej Kejř a v závěru přidal pojistku Valenta.

Zápasy
4.kolo | neděle 23.9.2018 | 11:00
Rakovník - HBC Plzeň
RAK PLZ
 
 
 
 
6.kolo | pátek 28.9.2018 | 14:00
Kert Park Praha - HBC Plzeň
 
7.kolo | sobota 6.10.2018 | 17:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
8.kolo | neděle 7.10.2018 | 11:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Jaroslav Pauer #19
Jaroslav PAUER
Číslo dresu:   19
Narozen:   7.5.1995
Výška:   185 cm
Váha:   74 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál