Infobar:   14. - 16. června: Turnaj U15 Pilsen Cup 2019
 
 

Necelý týden do startu kempu pod vedením Lukáše Zdrhy. Na mládežníky čeká pestrý program

V pondělí 13. srpna odstartuje pro řadu plzeňských nadějí unikátní tréninkový program, ve kterém se snoubí zábava spolu s růstem dovedností a schopností. Přihlášené hráče ročníků 2003 – 2010 přivítá uznávaný trenér Lukáš Zdrha, do jehož rozvojového programu patří i hráči slavné NHL Martin Frk či Jan Kovář.

 
 
08.08.2018 | Tomáš Majer

V mládí s lehkostí zastavoval hokejové puky a strážil brankoviště mládežnických týmů plzeňského hokejového klubu. Stopku slibně se rozjíždějící kariéře ale vystavilo zranění kolene. Lukáš Zdrha ovšem na sportovní prostředí nezanevřel. Záhy přešel k trenérskému řemeslu a kráčel vlastní cestou.

Nezůstal pouze u brankářů a začal se věnovat hráčům v poli. Ve čtyřiadvaceti vedl druholigové hokejové Klatovy, čímž se stal nejmladším hlavním trenérem v historii soutěže. Následně spolu s bratrem vybudoval ucelený rozvojový program Hra mozku hokej, který osobitě posouvá mladé sportovce směrem k lepším výkonům a detailně je popsán je stránkách lzhockeycamp.com. Zdrha bude společně s klubovými trenéry po pět dnů dohlížet na řadu plzeňských hokejbalistů. Po pokličku kempu jsme nahlédli v rozhovoru níže.

Už příští týden proběhne pod vaším dohledem hokejbalový kemp pro žáky HBC Plzeň. Na co se přihlášení mohou těšit?
Bude se jednat o tréninkový program, ve kterém se kromě samotných dovedností, věnujeme především jejich zapojení do hry a schopnosti využít je při řešení zápasových situací. Kromě rostoucího sebevědomí a zjišťování, co všechno hráči ve skutečnosti dokážou, je obrovskou výhodou tréninkového programu Hra mozku hokej také zábava. Více, jak polovina programu vychází z modifikovaných her a ne z drilových cvičení.

Předpokládám, že nudit se mladíci rozhodně nebudou. Využijete kromě hokejbalové haly také jiných sportovišť?
Ano, pokud počasí dovolí, rádi bychom zařadili i tréninky mimo hokejbalovou halu, už jen kvůli psychice hráčů.

Kemp má poměrně široké ročníkové rozpětí (2003 – 2010). Budou mladí hokejbalisté trénovat pospolu nebo budou rozděleni na starší a mladší skupinu?
Tohle je skvělá otázka. Princip Hra mozku hokej se dá aplikovat na všechny věkové kategorie. V našem hokejovém programu se připravují hráči od 6 let, ale také hokejové hvězdy jako je Jan Kovář nebo Martin Frk. Každá věková kategorie, ale má určité dispozice, ať už se jedná například o rozvinutí periferního vidění, které hraje velkou roli při řešení složitých zápasových situací, proto bude trénink rozdělen na dvě věkové skupiny a každá z nich bude mít malinko odlišný trénink, ale jak jsem říkal, princip tréninku bude stejný.

Tréninky s Vámi povedou kluboví trenéři, které jste vedl v jednom ze seminářů na podzim. Jak vůbec proběhl váš úvodní kontakt s prostředím HBC Plzeň?
Klub HBC Plzeň nastoupil skvělou cestu, už jen tím, jak hodně je aktivní v oblasti získávání nových informací pro rozvoj mladého hráče. Moc si vážím toho, že jsme zde mohli s trenéry vzájemně diskutovat o našich zkušenostech. Bylo to hodně obohacující.

Na co ve vašem pojetí hokeje, potažmo hokejbalu kladete největší důraz v rozvoji jednotlivce?
Trochu jsem to zmínil už v prvních otázkách. K tomu, abyste se stal rozdílovým hráčem v klubu, nestačí jen dovednosti. Dlouho studovali úspěšné lidi, nejen ze sportovního odvětví, abychom zjistili, že největší rozdíly se tvoří v myšlení a schopnosti všechny své dovednosti využít. Na základě toho jsme poté vytvořili tréninkový program na rozvoj herní inteligence založený na principu neustále reagovat a vytvářet. Dnes už programem prošlo více jak 800 hráčů z 10 zemí a máme tudíž zpětnou vazbu, že herní inteligence se skutečně naučit dá a pomáhá hráčům posunout své vlastní hranice.

Jak vy osobně vnímáte hokejbal? Sám jste jej v mládežnické kategorii a posléze v nižších soutěžích hrával.
Na hokejbal nedám dopustit. Když jsem skončil svou cestu hokejového hráče z důvodu zranění, chtěl jsem se pustit do hokejbalové kariéry, nakonec ale zvítězila trenérská cesta, přesto se ale snažím každoročně stihnout, i přes moje velké vytížení, alespoň několik zápasů. Lákalo by mě zkusit si i vyšší soutěž, ale momentálně to z důvodu cestování a nedostatku času bohužel není reálné. Ale uvidíme, co přinese budoucnost .

Podobné články
Aktuální články

Mládežnický Světový pohár na východě Čech: V akci několik Plzeňanů

Východočeská města Česká Třebová a Litomyšl hostí druhý ročník mládežnického Světového poháru, který se koná ve dnech 27. - 30. června. Kromě chlapecké kategorie U16 se představí i dívky do 18 let. Akce se zúčastní také několik zástupců klubu HBC Plzeň. O koho půjde?

Zápasy
SF3 | sobota 4.5.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 22 103:50 55
2. Kladno 22 93:43 49
3. Plzeň 22 66:42 43
4. Letohrad 22 65:34 40
5. Pardubice 22 86:63 40
6. Hradec Králové 22 60:63 36
7. Ústí n/L 22 53:72 29
8. Karviná 22 74:77 26
9. Kovo Praha 22 49:78 26
10. Most 22 60:76 23
11. Sudoměřice 22 52:70 23
12. Rakovník 22 34:127 6
Hráči
David Pokorný #40
David POKORNÝ
Číslo dresu:   40
Narozen:   24.9.1995
Výška:   191 cm
Váha:   88 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál