Nabitá neděle Dana Krále: Ze Suchdola do Budějovic a čtyři branky ve dvou zápasech

Pravoruký útočník Dan Král letos nastupuje pravidelně v kategorii starších žáků, často vypomáhá také u dorostu. V neděli stihl zápas obou kategorií, když nejprve pomohl zlomit Suchdol nad Lužnicí a poté přejel do Českých Budějovicích, kdy v domácí kategorii rozhodl zápas jediným gólem. V rozhovoru odpovídá, jak byla celá akce domluvena.

Dane, v neděli jsi nastoupil jak v Suchdole nad Lužnicí v zápase dorostu, tak v Českých Budějovicích v kategorii žáků. Jaká vlastně byla domluva mezi trenéry?
První domluva byla, že až dohraji zápas s dorostem, odvezou mě do Budějovic a možná stihnu poslední třetinu zápasu starších žáků. Poslední domluva byla až v Suchdole s trenérem Edlem a ten řekl, že mě řidič do Budějovic odveze podle stavu zápasu.

Jak dlouho dopředu bylo jasné, že tě v neděli čeká větší porce, než tři třetiny?
Ve čtvrtek na tréninku. Ale jak jsem již říkal, nebylo jisté zda zápas za žáky vůbec stihnu.

V Suchdole jste zvítězili 10:2. Na začátku druhé třetiny jsi vstřelil čistý hattrick. Byl právě tohle rozhodující okamžik zápasu po kterém se soupeř položil? Pamatuješ si, jestli se ti někdy něco takového povedlo?
Před mým hattrickem byl stav 0:2, takže se dá říci, že to soupeře položilo úplně. A jestli se mi něco takového někdy povedlo? Párkrát ano, ale ne ve vyšší kategorii.

Trenér Edl byl spokojený s nasazením, měl také radost, že jste splnili „týmovou challenge“. Prozradíš, o co šlo?
Ze začátku trenér nebyl moc spokojený, ale od půlky první třetiny jsme se rozehráli a hráli to, co jsme si domluvili a protihráče jsme pořád drželi v jeho obranném pásmu.

V Českých Budějovicích naopak padl jediný gól. Opět po tvé střele. Byla vítězná trefa v přesilovce od modré secvičeným signálem nebo si zkrátka zavřel oči a poslal míček na bránu?
Secvičený signál to nebyl, jen jsem se domluvil s centrem, ať buly vyhraje a pošle míček na mě. Pak už stačilo jen zamířit a vyslat ,,dělovku.“

Celkově si v kategoriích dorostu a starších žáků nasázel ve dvaceti zápasech devatenáct gólů. Je právě střelba tvojí největší předností nebo bys vypíchl ještě něco jiného?
Největší předností je právě střelba. Přidal bych k ní i své kličky, které trénuji na každém tréninku i mimo ně.

Loni na jaře jsi v rozhovoru zmiňoval, že tvým cílem je dostat se do reprezentace U14, což se ti povedlo. Také si zmínil ambice propracovat se do A-týmu. Jaké jsou tvé cíle letos?
Vypadá to, že v mojí kategorii se letos nebudou konat reprezentační kempy Proto je mým hlavním cílem dostat se na mistrovství republiky jak v dorostu, tak se staršími žáky.