Na závěr podzimu budou mečouni hájit třetí příčku proti ústecké Elbě

Poslední listopadový den bude zároveň derniérou A-týmu v podzimní části letošního ročníku i v celém roce 2019. Na Košutku přijede ústecká Elba. Mimo jiné soupeř, který je od Plzně v extraligové tabulce vzdálen jen dva body. Sobotní zápas, začínající netradičně o hodinu dříve, tak slibuje velice zajímavou bitvu.

HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem, sobota 30. listopadu od 16:00

Plzeňané před zápasem drží třetí příčku. Ze třinácti duelů získali šestadvacet bodů. Elba se nachází na páté příčce s odstupem dvou bodů. V jednu chvíli Severočeši shlíželi na zbytek týmů soutěže z první pozice, pak ale začali ztrácet. Ústí na druhé straně drží primát v počtu vítězství v prodloužení či samostatných stříleních. Hráči Elby své zápasy prodlužují nejčastěji ze všech a bonusový bod brali hned ve čtyřech případech. Jediný celek, kdo Ústí v „nastaveném čase“ porazil, byl dosud pražský Kert Park.

Mečouni měli úvodní vzájemný duel v sezóně velice dobře rozehraný. Ještě tři minuty před koncem vedli o dvě branky, Elbě se ale podařilo srovnat pouhé čtyři sekundy před třetí sirénou při závěrečné power-play. Prodloužení nerozhodlo a na řadu přišla samostatná střílení. V těch se rozhodlo až v deváté sérii a z vítězství se na domácí ploše radovali Severočeši. Duel v Ústí nad Labem tak skončil dělbou bodů stejně jako v loňské sezóně (2:3p).

Nadcházející duel uzavře extraligový podzim, poslední vzájemný duel v hale na Košutce jej otvíral. Plzeňané v něm sice prohrávali již v první minutě, podařilo se jim ale zápas otočit a o vítězství 3:2 se postaral Lukáš Hanuš svým přesilovkovým zásahem. Mladý obránce loni vstřelil celkem čtyři branky, letos jich má už pět, a to ještě řada zápasů zbývá…

V posledních zápasech se na plzeňské straně bodově rozjel Ondřej Kejř, který je s patnácti body (4+11) nejproduktivnějším hráčem týmu. Nejzkušenější plzeňský hokejbalista se prosazuje zejména ve spolupráci se Stanislavem Valentou. Nejlepším střelcem zůstává Jiří Benedikt se sedmi zásahy.

Ústí nad Labem naposledy zvítězilo v Mostě 4:3 po prodloužení. Elba opět utekla hrobníkovi z lopaty, když srovnala stav pouhou sekundu před koncem třetí třetiny. Trenér Fedák se musel obejít bez jednoho ze svých nejlepších hráčů, Lukáš Soukup. Pravoruký střelec nedohrál kvůli zásahu do choulostivých míst duel proti Hradci Králové před čtrnácti dny. Uvidíme, zda v Plzni Soukup nastoupí. Elbu letos táhnou také mladíci Jiří Tomáš (12+6) a Martin Stupka (8+5) – ročníky narození 1998 a 2000.

Utkání můžete sledovat v online přenosu zde.