Musíme hrát bez vyloučení, nabádá dorostence před duelem s Hostivaří Jan Miksan

Plzeňští dorostenci o víkendu vstoupili do jarní části vysokou výhrou 7:1 nad Kladnem. Ta se ovšem v první polovině nerodila příliš lehce. Zlepšený výkon v té druhé ale dal prostor střeleckým choutkám. Hned třikrát přesně zamířil kapitán Jan Miksan, který již vyhlíží nedělní duel s Hostivaří.

Honzo, na úvod jara jste vysoko porazili Kladno, byť ještě v 26. minutě byl stav 1:1. Dle slov trenéra nebyl vstup do zápasu úplně dobrý. Čím si to vysvětluješ?
Náš vstup do zápasu určitě dobrý nebyl, nevedlo se nám skoro nic. Možná to bylo tím, že to byl první zápas jarní části nebo tím, že několik z nás bylo zraněných a netrénovalo. To se pak ukázalo i v zápase, protože jsme nedělali věci, které máme naučené.

Nakonec jste vsítili hned sedm branek, která pasáž zápasu byla podle tebe rozhodující? Měly velký vliv vstřelené dva góly před koncem druhé třetiny?
Myslím, že nám pomohla celkově druhá třetina, kdy jsme se dokázali zvednout. Začali jsme dělat věci, které jsme si po důrazném rozhovoru s trenérem řekli, a vyvrcholilo to tím, že jsme na konci třetiny dokázali skórovat.

Ty sám jsi zaznamenal hattrick. Kterou ze tří tref bys vypíchl, která byla nejhezčí?
Podle mě se mi nejvíc povedl druhý gól, kdy jsem prakticky prošel celé hřiště sám a sólo zakončil bekhendovou kličkou a prostrčením míčku pod brankářem.

Pojďme k zimní přípravě dorostu. Lišila se v něčem od těch předchozích? Na co jste se zaměřili?
Zimní příprava byla trochu podobná těm předchozím, zaměřili jsme se hlavně na sílu, díky tréninkům s úspěšným boxerem Kristiánem Cholinským. Pak na přesnost střelby s trenérem Lukášem Zdrhou. Snad se naše zimní příprava projeví v zápasech a pomůže nám se dostat ze skupiny dál.

Během zimní přípravy tě diváci mohli vidět i při turnaji juniorů, kde ses ovšem zranil. Jak nešťastná situace vypadala? Jsi už nyní zcela zdravotně v pořádku?
Stalo se to, celkem nešťastně, při našem druhém zápasu proti Písku, při mém prvním střídání. Běžel jsem do rohu pro míček, a když jsem chtěl změnit směr, podklouzl jsem a spadl nohou na mantinel.
Úplně zdravotně v pořádku ještě nejsem, občas kotník bolí při tréninku. Ale snažíme se s panem trenérem a s Ondrou Benediktem dělat vše pro to, aby byl kotník co nejdříve v pořádku a mohl jsem hrát bez omezení.

Příští týden hostíte Hostivař, jeden ze dvou týmů, který vás na podzim porazil v základní hrací době. Co od zápasu očekáváš?
Od soupeře očekávám rychlou a přesnou hru, ale s tím musí počítat celý tým a musíme se na zápas co nejlépe připravit, předvést to nejlepší, co v nás je a věřit, že i tým jako je Hostivař dokážeme porazit. Musíme hrát hlavně bez vyloučení a doufat, že nám soupeř nabídne nějakou přesilovku.

Právě přesilové hry byly na podzim silnou stránkou vašeho týmu. Je tohle aspekt, který by na pražského soupeře mohl platit?
Určitě by platit mohl. Začali jsme je před zápasy trénovat, máme s klukama domluvené nějaké signály, které bychom mohly použít. Už se nám několikrát povedlo přesilovku využít a snad se nám to povede i teď. Uvidíme, jak se celý zápas vyvine. My budeme s celým týmem doufat v co nejlepší výsledek.