Mladší dorostenci ovládli turnaj Pohár starosty Prahy 13

Pěknou porci sebevědomí si dodal tým mladšího dorostu pod vedením Josefa Kadaněho na předsezónním turnaji na pražských Lužinách. Zde, ve společnosti pěti konkurentů, dosáhli plzeňští mladící nejvyšší příčky. V hlavním městě z pěti zápasů čtyřikrát zvítězili a pouze jednou remizovali s domácím Kert Parkem.

Ve dnech 2.-3. září. se konal již čtvrtý ročník turnaje Pohár starosty Prahy 13 na hřišti místního Kert Parku. Náš tým čekalo celkem pět utkání hraných na 2 x 15 minut. Jednalo se o jediná přípravná utkání před nadcházející sezónou, proto byl výsledek dopředu těžko odhadnutelný. Nově složené družstvo během turnaje prokázalo oprávněnost letní přípravy i soustředění v Sušici. Náš tým byl ve všech utkáních po většinu hrací doby aktivnější. Jedině domácí tým Kertu nás dokázal udržet delší dobu v našem obraném pásmu. Hlavně v obraně se projevovala nerozehranost, kde nás limitovala nepřesná rozehrávka. Ani přechod do útoku ještě nebyl ideální. Každopádně náš tým neprohrál ani jedno utkání a body ztratil pouze bezbrankovou remízou s domácím Kertem.

I tak o našem turnajovém vítězství rozhodoval až poslední zápas turnaje mezi Kertem a Mladou Boleslaví. Domácí Kert se štěstím pouze remizoval a tak naši mladší dorostenci mohli slavit premiérový titul na tomto turnaji a mohli převzít pohár z rukou starosty Prahy 13.

Do All-Stars Teamu turnaje se svými výkony probojovala dvojice Jakub Holeček, Michal Galla.

Zápasy Plzně na turnaji:

HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 5:0

Soupeř si při prvních střídáních vypracoval několik velice dobrých střeleckých příležitostí, ale ty nevyužil i díky velice jistě chytajícímu Liboru Kojzarovi. Od 5.minuty, ale už dominoval náš tým a pomohli tomu i vstřelené branky po velice pěkných kombinačních akcích a přesných střelách ze střední vzdálenosti. Soupeře jsem přehrávali a utkání jsme v klidu dohrávali.

HBC Plzeň – HBC Tygři Mladá Boleslav 2:1

Důležitost výhry v tomto utkání ukázalo až výše zmíněné poslední utkání turnaje, ale nerodilo se vůbec lehce. Cele utkání se odehrálo za deště a na kluzkém hřiště našim hráčům a hráčkám dělalo problémy úplně všechno. Opět můžeme děkovat našemu brankáři, respektive brankářce Tereze Štípkové, která předvedla několik výborných zákroků a svým výkonem v závěru zachránila remízu, když se soupeři několik minut před koncem při přesilové hře podařilo snížit.

HBC Plzeň - TJ Kovo Praha 5:1

Utkání proti týmu, který nakonec skončil na turnaji poslední byl celou dobu v naší režii. Přesto jsem soupeři nabídli několik příležitostí a z jedné z nich se mu za stavu 4:0 podařilo i skórovat. Pozitivní zprávou byl gólový příspěvek i naší třetí formace, která se postupem doby prosazovala stále více.

HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 0:0

Jediné bezbrankové utkání celého turnaje. Jednalo se spíše o bojovné utkání s řadou nepřesností na naší straně. Po většinu utkání jsme byli aktivnější, ale do zakončení jsme se dostávali pouze sporadicky. I samotná koncovka postrádala kvalitu. V některých chvílích „hořela“ i obrana s nebýt výborného výkonu Libora Kojzara, tak jsme nulu neudrželi. Jednalo se o naše první nedělní utkání a některým hráčům jako by se nechtělo běhat. To by v soutěžním utkání proti stejnému soupeři již nemuselo stačit!

HBC Plzeň – HBC JTEKT Svítkov Stars 4:0

Naše poslední utkání na turnaji. Svítkov jsem přehrávali od prvního střídání. V čase 1:26 minut byl už stav 2:0 pro nás, ale jako by nám dva rychlé góly vzali štěstí v zakončení. Brankářka Tereza Štípková se v první polovině celkem nudila, ale v té druhé opět tým podržela několika jistými zákroky. Pozitivem tohoto utkání byla jednoznačně lepšící se souhra našeho týmu, nasazení a lepší plnění taktických úkolů.

Horní řada (zleva): Josef Kadaně (trenér), Jaromír Hanuš, Marek Reiser, Jiří Fiala, Filip Klasna, Luděk Pavlík, Michal Galla, Stanislav Bouší, Roman Poláček, Libor Kojzar, Michaela Radová, Nikolina Blažeković, Jiří Pecka st. (vedoucí týmu).

Dolní řada (zleva): Jakub Holeček, Tomáš Chramosta, Jiří Pecka, Jaroslav Svoboda, Jan Miksan, Tereza Štípková, Matěj Deja, (chybí Marek Kopet).