Mečouni se v posledním domácím utkání podzimní části střetnou s Hradcem Králové

V předposledním zápase před přestávkou se plzeňští hokejbalisté utkají s Hradcem Králové. Plzeňští budou chtít navázat na předchozí domácí souboj a připsat si další důležité body. Zatím se příliš nedaří také Hradci, který v prvním vzájemném utkání zvítězil. V akci se představí i všechny mládežnické celky.

HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988, sobota 20. listopadu od 16:00

V první polovině sezóny se mečounům nedařilo. V jedenácti odehraných zápasech se plzeňští hokejbalisté s osmi body nacházejí v neúplné tabulce na předposledním místě. Na svém kontě mají dvě výhry, obě si zapsali v domácím prostředí, když porazili Hostivař 6:2 a v zatím posledním odehraném utkání v plzeňské hale se radovali nad Letohradem 5:2. Minulý týden ale v Pardubicích zaznamenali další prohru. Ve východních Čechách nastoupili v oslabené sestavě, nepovedla se jim především druhá třetina a nakonec odjeli s porážkou 3:6.

Hradečtí se také pohybují ve spodní části tabulky. Momentálně jim patří osmá pozice, mají ale jen o čtyři body více než Plzeň. V jedenácti duelech vybojovali hradečtí hráči čtyři výhry, minulou neděli po třech zápasech, ve kterých nezískali ani bod, zvítězili nad Kovem 7:0. Na domácím hřišti se dostali do vedení v desáté minutě, ještě před koncem první části měli dvoubrankový náskok, který v dalších třetinách navýšili o pět gólů.

V prvním letošním vzájemném utkání v Hradci Králové byli úspěšnější domácí. Plzeňští sice ve čtvrté minutě otevřeli skóre, ale pak už padaly branky jen na druhou stranu. Otáčet stav začali Hradečtí ve druhé třetině. První gól vsítil Bacovský, který se v souboji blýskl hattrickem. Hradec byl přesný celkem sedmkrát a doma slavil výhru 7:1. V minulé sezóně se týmy střetly v západních Čechách, kde sehrály vyrovnaný zápas. Na branku Benedikta už ale hosté nedokázali odpovědět, a Plzeňští tak zvítězili 3:2.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je Jakub Vobruba, který zatím posbíral devět bodů za jeden gól a osm asistencí. Osm kanadských bodů si zapsal Hurt, jenž třikrát rozvlnil síť a k tomu přidal pět nahrávek. Příliš úspěšní ale mečouni nejsou v obraně, mezi extraligovými celky mají třetí nejvyšší počet obdržených gólů. Nejvíce bodů z hradeckých hráčů zaznamenal Josef Šimůnek, který se prosadil sedmkrát a pětkrát přihrával svým spoluhráčům. Za ním jsou s jedenácti body Svoboda (7+4), Bacovský (6+5) a Březina (6+5).

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu zde.