Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Martin Kunzmann odchází na hostování do Grenchenu, kterému chce pomoci k trofejím

Martin Kunzmann odchází na hostování do Grenchenu, kterému chce pomoci k trofejím Česká a speciálně plzeňská hokejbalová kolonie ve Švýcarsku se v příští sezóně rozroste o dalšího člena. Na hostování do týmu SHC Grenchen-Limpachtal odchází útočník Martin Kunzmann, který do země helvétského kříže odchází po pěti letech v kádru A-týmu.

 
 
31.07.2020 | Tomáš Majer

Martine, v příští sezóně budeš oblékat dres Grenchenu? Kdy proběhl první kontakt se švýcarským týmem a kdy už bylo jasné, že do Grenchenu odejdeš?
Grenchen mne oslovil po únorovém turnaji Pilsen Challenge, kdy sme si poslali pár mailů. Žádná konkrétní nabídka to ještě nebyla. Ani jsem to tak v tu chvíli nebral. Potřeboval jsem vše zvážit a hlavně startovala jarní část extraligy, následovat mělo play-off. Byli sme motivovaní udělat letos výsledek, takže jsem se chtěl soustředit jen na hru. Když byla sezona anulovaná, začali jsme jednat. Transfer jsem podepisoval v červnu.

Odcházíš formou ročního hostování, tak jak je v klubu zvykem, ale předpokládám, že by sis zahraniční angažmá rád prodloužil jako ostatní bývalí spoluhráči, je tomu tak?
Nevím, co přijde za rok. Ani nad tím nepřemýšlím. Teď si chci naplno užít sezonu a být co nejvíc platný, to je nejdůležitější.

Do švýcarské soutěže z Plzně postupně odešli Adam Roušal, Michal Slanec, Jakub Kolařík a Jaroslav Pauer. Poslední jmenovaný navíc v současnosti za Grenchen nastupuje. Bylo jedním z lákadel také to, že si zahraješ opět se spoluhráčem, se kterým jsi získal zlatou medaili v kategorii staršího dorostu?
Upřímně, je to o dost snažší, protože nejdete úplně do neznáma. Jarda je výborný parťák i mimo hřiště, takže ano. Už teď mi pomáhá se spoustou věcí, škoda že mě to bude stát procenta z platu (smích).

Švýcarské kluby pomáhají hokejbalistům ze zahraničí najít práci, jak tomu bylo v tvém případě?
Grenchen a všichni kolem týmu se snaží připravit co nejlepší podmínky pro hráče z ciziny. Jsou ochotní a start Vám chtějí co nejvíc usnadnit. Jsem za to opravdu rád. Není to jen o práci, jsou to i úřady nebo ubytování.

Kdybys měl v krátkosti shrnout co od angažmá v Grenchenu a života ve Švýcarsku očekáváš a na co se těšíš, co by to bylo?
Životní zkušenost. Necháte tady úplně všechno a odjedete do světa hrát hokejbal. To je prostě nejvíc. Beru to jako příležitost, která už by nemusela přijít. Grenchenu chci určitě pomoct získávat trofeje, prosadit se a být důležitým článkem týmu. Švýcarsko je navíc nádherná země, takže chceme hodně cestovat.

Když nyní obrátíme list, co Ti ve Švýcarsku bude nejvíce chybět?
Přítelkyně a pes. Samozřejmě rodina, přátelé a prostředí. Kdybych ale věděl, že to doma nezvládneme, nejspíš nejedu. Jsem moc rád, že mě partnerka podporuje v tom splnit si sen. Na druhou stranu, návštěv už mam naplánováno dost, takže budu se všemi v kontaktu.

V plzeňském A-týmu jsi strávil včetně loňského anulovaného ročníku pět sezón. Jaké jsou tvé nejvýraznější vzpomínky na tuto etapu kariéry?
V Plzni hraji od žáků, takže vzpomínek je dost. Nejvíc je pro mě pořád titul z juniorky. V Áčku to byla skvělá jízda hned první sezonu, kde jsme vyhráli základní část. V hlavě mám i to, že jsem si za těch pět let nezahrál finále, i když tým na to byl. O důvod víc vrátit se a zažít to.

Co bys na závěr vzkázal tvým spoluhráčům a plzeňským fanouškům před startem dalšího ročníku?
Kluky budu sledovat na dálku a samozřejmě držím palce a přeju úspěchy. Doufám, že situace zůstane klidná a fanoušci budou moct chodit fandit. Přeci jen, hraje se úplně jinak před plnou halou!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Získat míček, prásknout do koní, pláchnout třem protihráčům a dát gól! 😍 V příští sezóně tohle od MARTINA KUNZMANNA uvidí fanoušci @shcgreli 🐋🇨🇭, kam útočník s číslem 16 odchází na hostování. My přejeme @kunci16_ hodně štěstí v novém působišti 🍀 a ať to tam padá 💪 Zítra s Martinem vydáme rozhovor. Sledujte klubový web www.hbcplzen.cz 💻 #hbcplzen #marlins #ballhockey #hokejbal #ccm #goal #breakaway #sportovniplzen #transfer #grenchen

Příspěvek sdílený HBC Plzeň (@hbcplzen),

Podobné články
Aktuální články

Trojice týmů začala s přípravou na novou hokejbalovou sezónu

V pondělí 3. srpna se poprvé sešli hráči dorostu a A-týmu, aby zahájili přípravu na nadcházející ročník. O den později se k nim připojili také junioři. Žákovským družstvům začne tréninkový cyklus o den později. Klub v srpnu čekají tři významné akce, včetně mládežnického Pilsen Cupu!

Zápasy
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Lukáš Vodrážka #8
Lukáš VODRÁŽKA
Číslo dresu:   8
Narozen:   11.6.1995
Výška:   178 cm
Váha:   76 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál