Infobar:  Pilsen Masters 2018: Veteránský turnaj, 5. - 7. října 2018
 
 

Majer s Vobrubou stanuli na světovém trůnu! Úžasný pocit, shodují se mistři světa

Majer s Vobrubou stanuli na světovém trůnu! Úžasný pocit, shodují se mistři světa Před týdnem skončilo juniorské MS v St. John’s, na němž se v kategorii do 20 let představili i dva plzeňští hokejbalisté, kteří v letošním ročníku vybojovali se starším dorostem titul vicemistrů. Útočníci Tomáš Majer s Jakubem Vobrubou odehráli šampionát spolu v jedné formaci na horké kanadské půdě. I oni tak nakonec přispěli k juniorskému zlatu!

 
 
17.07.2018 | Filip Červinka

Plzeňští odchovanci zažili nejúspěšnější juniorské mistrovství světa za posledních 16 let! „Je to úžasný pocit a něco neskutečného. Dosáhli jsme na vrchol, a to už nám nikdo nevezme,“ rozplývá se Jakub Vobruba. „Je to skvělý pocit. Člověku to dochází postupně. Každému z nás přišlo mnoho gratulací. Je to samozřejmě umocněné tím, po jak dlouhé době jsme získali zlato,“ podotýká Tomáš Majer. „Tak je o hokejbalu zase trochu slyšet,“ dodává s úsměvem na tváři Majer, jenž si prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a na konci své juniorské kariéry konečně dosáhl na vytoužené zlato.

Turnaj byl velice náročný, Slovensko s Kanadou měly nabité týmy plné hokejových hvězd, jež si ale vylámaly zuby na odhodlaném českém výběru. „Už před turnajem nám trenéři říkali, že máme silný tým a potenciál na dobrý výsledek, ale neznali jsme kvalitu soupeřů, takže jsme postupovali zápas od zápasu, a nakonec to dopadlo nejlépe jak mohlo,“ popisuje Jakub Vobruba. „Cíl jsme úplně neměli, možná i kvůli nezdaru v Sheffieldu, jelikož tam jsme se již viděli ve finále, a nakonec se to nepodařilo,“ vzpomíná Tomáš Majer.

Dvacítka brala na šampionátu v Kanadě po základní části první místo díky lepšímu poměru vstřelených a obdržených branek, takže v semifinále šla na „slabší“ výběr USA a cesta do finále byla otevřená. „Nyní se na nás usmálo i trochu štěstí. Každopádně jsme do turnaji šli s tím, že chceme důstojně reprezentovat český hokejbal. Zní to jako klišé, ale opravdu jsme chtěli jít zápas od zápasu,“ upozorňuje pravoruký energický forvard Tomáš Majer.

Deklasování obhájců titulu čekal málokdo. Byli jsme odhodlaní, upozorňují však Plzeňané

Čeští junioři si v základní části hravě poradili s výběrem USA i se Slovenskem. Co ale rozhodlo o jejich vysokém vítězství v derby se Slováky 7:3? „Zápas se Slovenskem byl hodně specifický. Prohrávali jsme, pomohlo nám rychlé vyrovnání a z každého náznaku větší šance jsme slavili branku,“ vypočítává základní atributy úspěšné jízdy Tomáš Majer. „Slovensko po třetí inkasované brance psychicky odpadlo, a když se opět nadechovalo po vstřelené brance, v dalším střídání jsme se radovali opět my,“ zdůrazňuje Majer.

Takovou dardu proti Slovensku nemohli čekat ani samotní hráči našeho národního týmu. „Výsledek 7:3 proti Slovensku jsme rozhodně nečekali,“ přiznává Majer. „O to méně po tom, když jsme viděli prakticky totožnou slovenskou sestavu ze Sheffieldu, kde vzájemný duel rozhodovaly až nájezdy,“ upozorňuje Tomáš Majer. „I když na nás už před zápasem bylo vidět odhodlání je porazit, tak takový výsledek nečekal asi nikdo. A oni nejspíš taky ne,“ dodává se smíchem na tváři Jakub Vobruba.

Neúspěch jsme si nepřipouštěli! Dlouhé čekání jsme chtěli prolomit

Česká družina narazila v semifinále na tým Spojených států amerických, kterého rozdrtila a přišlo na řadu finále s domácí Kanadou. Lvíčata vždy vedla o jeden gól, ale soupeř pokaždé srovnal krok. „Byl to opravdu náročný zápas, ale myslím, že každý z nás si to užíval a bylo úžasné si takový zápas zahrát,“ nezastírá Jakub Vobruba. „Zápas to byl psychicky velmi náročný. Podle mého byl určující náš první gól, čímž jsme si ukázali, že Kanadu dokážeme položit,“ myslí si Majer. „Od té doby javorové listy zkrátka tahaly za kratší konec. Možná to bude znít zvláštně, ale neúspěch jsme si nepřipouštěli, na střídačce bylo neuvěřitelné odhodlání,“ poukazuje na nesporný fakt Tomáš Majer.

Dvacítka se nakonec radovala z emotivního vítězství 4:3 po prodloužení! V tom Kanadě jakoby už docházely síly a čeští plejeři stále jeli na plný plyn. „Od začátku na nás bylo vidět, jak moc chceme vyhrát. Navíc Kanada v tomto zápase byla vždy o krok pozadu a my v podstatě po většinu zápasu diktovali tempo hry. V prodloužení jsme to jen potvrdili a zaslouženě vyhráli,“ zdůrazňuje Vobruba. „Bylo to pro naši generaci první finále a moc jsme to čekání chtěli prolomit,“ upozorňuje Majer.

Na šampionátu v Kanadě mohla vstřelit gól každý lajna. Majer s Vobrubou nastupovali ve čtvrté formaci, která i tak dostávala velké množství prostoru. Letošní dvacítka tak očividně oplývala velkou komplexností. „Každý si plnil svoji roli. U nás to bylo o poctivé práci dopředu i dozadu. Poté přišly šance. S Kubou se známe z Plzně, víme, co od sebe čekat. Marcel Malina byl zase přesný střelec,“ představuje svoji mistrovskou lajnu Tomáš Majer. „Opravdu každá lajna mohla rozhodnout. Nakonec to dokázal Matěj Štefka a tímto mu ještě jednou gratuluji ke zlaté trefě,“ posílá vzkaz nezapomenutelnému střelci Jakub Vobruba.

Podobné články
Aktuální články

Podzim klubových kategorií – starší žáci

Starší žáci v soutěži na podzim nepoznali hořkost porážky a naprosto dominovali. Výzvou pro tým bylo zcela jednoznačně udržení vysokého standardu i proti slabším soupeřům. Plusem byl dle slov trenéra Krále přístup většiny hráčů k tréninku. Přípravu bude od zimní přípravy směrovat zejména k finálovému turnaji, který by se neměl obejít bez plzeňské účasti.

Zápasy
15.kolo | sobota 24.11.2018 | 16:00
HBC Plzeň - Rakovník
 
 
 
 
18.kolo | sobota 2.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
19.kolo | sobota 9.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
20.kolo | neděle 10.3.2019 | 13:00
Hradec Králové - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 16 66:42 38
2. Kladno 16 71:34 36
3. Letohrad 16 46:23 30
4. Plzeň 15 47:32 28
5. Hradec Králové 15 47:42 27
6. Pardubice 15 54:49 25
7. Karviná 14 45:48 18
8. Sudoměřice 14 35:48 17
9. Most 13 37:39 14
10. Kovo Praha 15 31:58 13
11. Ústí n/L 13 30:43 12
12. Rakovník 14 26:77 6
Hráči
Tomáš Ulč #24
Tomáš ULČ
Číslo dresu:   24
Narozen:   25.3.1999
Výška:   177 cm
Váha:   92 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál