Infobar:   Informace o sezóně 2019/20
 
 

Kapitán juniorů David Štípek po přípravném turnaji nabádá k dodržování herního systému

Kapitán juniorů David Štípek po přípravném turnaji nabádá k dodržování herního systému Výtečnou prověrkou před startem juniorské extraligy byl Memoriál Libora Topolánka, který se poslední prázdninovou sobotu uskutečnil na pražských Lužinách. Mečouni o konečné vítězství bojovali až do posledního duelu. Za turnajem, kde se Plzeňané nakonec umístili třetí, se ohlíží kapitán týmu David Štípek.

 
 
05.09.2019 | Tomáš Majer

Davide, máte za sebou přípravný turnaj Memoriál Libora Topolánka. Co vám turnaj ukázal?
V turnaji se nám potvrdilo, že pokud se v zápase držíme našeho herního systému, který nacvičujeme na tréninkách, tak jsme schopni porazit každého. To se nám jasně ukázalo hned v prvním zápase proti Letohradu, kdy nám vycházelo v podstatě všechno. A to vše jen díky tomu, že jsme hráli to, co máme. Bohužel sám nevím, co se dělo v dalších dvou zápasech. Nejprve s Kertem, kdy jsme prohráli na nájezdy a později s Kladnem, které nás porazilo, ač pouze o jednu branku, ale naše hra byla o poznání jiná, než v prvním zápase. Nedrželi jsme se toho, co nám funguje, a víme, že to na soupeře platí. Snažili jsme se vymýšlet někdy až zbytečně komplikované řešení herních situací. Určitě se v zápasech projevily i osobní dovednosti našich protihráčů, ať už v přesnosti přihrávek nebo v počtu vyhraných vyhraných vhazování nás týmy Kertu a Kladna jasně přehrávaly.

Turnaj byl výsledkově velice vyrovnaný. Dá se počítat, že se zúčastněné týmy budou prát na čele tabulky?
Nemůžu zatím s jistotou říct, kdo se bude na konci sezóny přetahovat o přední příčky tabulky, Memoriál Libora Topolánka byl jednou z prvních prověrek této sezóny pro všechny zúčastněné týmy. Všichni se teprve sehrávají, ale věřím že právě Kladno, Letohrad a Kert budou pro nás největší výzvou v nadcházející sezóně.

Tým juniorů odehrál před turnajem přátelský zápas se slovenským celkem Vranovem nad Toplou, byl znát na hřišti posun od zápasu s Vranovem?
Určitě by se mezi přípravným zápasem s Vranovem a zápasy odehranými na turnaji dalo najít pár rozdílů. V přípravném utkání jsme se s mladšíma klukama v podstatě teprve herně seznamovali a tréninků před zápasem také moc nebylo. Myslím si, že na turnaji jsme byli zase o malý kousek dál, než na zmiňovaném přípravném utkání.

Ty sám patříš k nejzkušenějším hráčům týmu, nastoupil jsi s kapitánským céčkem. Jak jsi vnímal novou roli?
V roli kapitána cítím zodpovědnost. Snažím se klukům v týmu, ať už na tréninku nebo v zápase, jít co nejlepším příkladem a dohlížet na to, aby v šatně a na hřišti všechno fungovalo tak, jak má. V týmu máme ale všichni úkol stejný, a to dát do všeho maximum. Céčko na dresu je pro mě bonus, za který jsem moc rád.

Během léta jsi nastoupil také za A-tým v přípravném duelu proti Kert Parku na zimním stadionu v Hořovicích. Byl to takříkajíc „jiný svět“ nebo ses dokázal poměrně rychle adaptovat na vyšší level?
Zahrát si za A-tým a nastoupit na hřiště jako nejmladší hráč týmu pro mě změna samozřejmě byla. Hra byla o dost rychlejší a tvrdší a trvalo mi se do takového tempa dostat. Naštěstí se s většinou kluků v týmu znám, ať už z loňské sezóny nebo ze společných tréninků. To mi v zápase dost pomohlo. Každopádně je to určitě skvělá zkušenost zahrát si takový zápas a doufám, že budu mít ještě někdy v průběhu sezóny možnost za A-tým nastoupit.

Je až neuvěřitelné, že poslední tři sezóny jsi zakončil se stříbrnou medailí na krku, zlato však vždy uniklo. Je pro tebe velkou motivací v posledním mládežnickém roce konečně uspět a dostat se s týmem na vrchol?
Další stříbrná medaile je pro mě noční můrou, doufám, že mi konečně na krku přistane i ta zlatá! Pro mě i pro tým je to největší motivací. Cílem na konci sezóny zvednout nad hlavu vysněný pohár.

Podobné články
Aktuální články

Preview: A-tým má volno, z mládeže se doma představí dorost

Následující víkend má v mužské extralize plzeňský tým volno, do akce tak půjdou pouze mládežníci. Junioři v Ústí nad Labem sehrají reprízu loňského finále, žáci se vydají na jih Čech. Víkend završí dorostenci domácím zápasem proti Berounu.

Zápasy
3 | neděle 15.9.2019 | 15:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
 
 
 
 
4 | sobota 28.9.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
5 | sobota 5.10.2019 | 16:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
6 | neděle 6.10.2019 | 13:00
Karviná - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2019/2020 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Richard Hurt #13
Richard HURT
Číslo dresu:   13
Narozen:   27.10.1999
Výška:   169 cm
Váha:   61 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál