Jarní část startuje! A-tým začne doma s Karvinou

Po třech měsících se opět rozeběhne naše nejvyšší hokejbalová soutěž. Plzeňští hokejbalisté vstoupí do jara sérií třech domácích zápasů. Jako první do západních Čech zavítá Karviná, která bude chtít mečounům oplatit porážku z podzimu. Naopak Plzeň se pokusí o prodloužení vítězné šňůry již na šest zápasů.

HBC Plzeň – HbK Karviná, sobota 29. února od 16:00

Prověrkou před začátkem jarní části extraligy byl pro plzeňské hokejbalisty turnaj Pilsen Challenge. V základní části, v níž poměřili síly se slovenskými a švýcarskými týmy a českým Hradcem Králové, nezaznamenali Plzeňští ani jednu porážku a do finále vstupovali z prvního místa. V boji o zlaté medaile ale nestačili na hradecké Piráty. Východočechům podlehli 0:1 a nakonec se radovali ze stříbrného místa. Karvinští odehráli minulou neděli přípravný duel proti druholigové Jaselské Opavě, kterou porazili 6:0.

Mečouni budou do jara vstupovat s 28 body ze druhé pozice. Oproti sousedům v tabulce mají ale odehráno o zápas více a mezi druhým a pátým místem je rozdíl pouhých dvou bodů. Karviná má na sedmé příčce na Plzeň ztrátu sedmi bodů, k tomu ale k dobru dva souboje.

Na Západočechy čeká již páté utkání na domácí půdě v řadě. Posledních pět střetnutí v závěru podzimu mečouni ovládli. V tom posledním se body ale dělily. S ústeckou Elbou domácí vždy dotahovali, obrat dokonal až v prodloužení Průcha. Naopak Slezané ke čtyřem z posledních pěti duelů podzimu vyjížděli na hřiště soupeřů. Vytěžili z nich devět bodů, naposledy prohráli v hlavním městě s Kert Parkem 2:7.

Ve vzájemných zápasech jsou úspěšnější západočeští hokejbalisté. Minulou sezónu se nejprve radovali z výhry 5:2, v odvetě na hřišti slezského celku pak zvítězili v prodloužení 1:0. Letos Plzeňští s Karvinou poměřili síly v říjnu a opět byla spokojenější Plzeň, která si z daleké Karviné odvezla tři body po výhře 3:1. Na vítězství se výrazně podílel Marek Švarc, jenž byl u všech plzeňských branek, když dvě padly z jeho hole a na třetí přispěl asistencí.

Nejproduktivnějším hráčem mečounů byl v podzimní části Ondřej Kejř, který na podzim nevynechal jediný zápas. Ve čtrnácti duelech si tak zapsal 16 bodů za pět gólů a jedenáct nahrávek. Na straně hostů nejvíce kanadských bodů v letošní sezóně zatím posbíral Lumír Rosůlek. Ani karvinský útočník nezmeškal v první části sezóny žádný souboj a ve 12 utkáních vybojoval 17 bodů (7+10).

Utkání můžete sledovat v online přenosu zde.