Hodnocení víkendu: Výhry na všech frontách, mužům stačí k postupu jedno vítězství

O prvním dubnovém víkendu se rozběhlo play-off extraligy mužů. Mečouni do něj vstoupili tou správnou nohou a vedou ve čtvrtfinále 2:0 na zápasy. V předehrávce si zastříleli starší žáci, na které navázali junioři. Náročný duel s vítězným koncem za sebou mají dorostenci. Mladším žákům se opět povedl velký obrat.

Ze začátku úvodního čtvrtfinále měli mečouni problém s přechodem do útoku. To si ale vynahradili mezi 10. a 11. minutou, když za necelé dvě minuty vstřelili hned tři branky. Skóre otevřel Vodrážka, jedenáct sekund po něm se trefil Hurt a poté opět obránce Vodrážka, který vyhnal Bryknera z branky soupeře. Po zbytek zápasu se velice často vylučovalo na obou stranách. V poslední minutě druhé části udeřil v oslabení Švarc, který později vstřelil také gól na 5:0. Hradečtí korigovali stav ve 44. minutě, když se trefil Doležal a ukončil Kráčinovu 138 minut trvající neprůstřelnost.

Sobota 6. dubna: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Úvod druhého zápasu domácím vyšel na výbornou. Zásluhou Kunzmanna vedli od druhé minuty zápasu. Do konce třetiny si vytvořili slibné příležitosti oba týmy, ačkoliv územní i střeleckou převahu měla Plzeň. Hned v prvním střídání překonal hradeckého Biegla střelou z vlastní poloviny Polívka a mečouni vedli o dva góly. Zbytek prostřední části nabídl hru nahoru-dolu v pěkném tempu. V té třetí se přiostřilo a mečouni dohrávali v okleštěné sestavě. Duel ale zvládli, a to i s přispěním slepených gólů juniora Víta Lokajíčka. Zbytek zápasu si domácí pohlídali a udrželi čisté konto.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Zvládli jsme oba zápasy díky tomu, že jsme je odehráli v dostatečné, respektive odpovídající kvalitě. Byli jsme i koncentrovaní, což nám pomohlo se přenést přes některé negativní vlivy, včetně hráčských ztrát (Jirka Benedikt, Adam Roušal, Ríša Hurt). Kluci se ale přes týden dají dohromady a na sobotu budeme v plné síle.
Známe historii loňského ČF Hradce Králové s Kladnem – tedy víme, že jsme zatím jen dobře do této série vykročili.

Neděle 7. dubna: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Junioři jako první tým soutěže zajížděli na půdu posledního Nového Strašecí. Do zápasu ale nevstoupili vůbec dobře, když hned ve druhé minutě brankář Kojzar inkasoval. Plzeňané nicméně neponechali nic náhodě a brzy získali vedení na svoji stranu. Zbytek zápasu se odehrál dle všech předpokladů. Hosté se drželi v útočném pásmu a ostřelovali domácího gólmana. Celkově vstřelili dvanáct branek. S lepší produktivitou jich mohlo být klidně více. Pozitivem zápasu bylo to, že se ukázali hráči, kteří v průběhu sezóny nedostávali tolik prostoru na hřišti.

Komentář vedoucího mužstva Jiřího Štípka: Zápas v Novém Strašecí byl pro nás zkouškou kvůli absenci trenéra a několika klíčových hráčů. To se projevilo v koncentraci hráčů, která nebyla stoprocentní. Soupeř toho využil, když šel do překvapivého vedení již ve druhé minutě. Z nepříznivého začátku se ale náš tým brzy oklepal a dále nepouštěl soupeře do nebezpečných zakončení. Konečný stav 3:12 ale neodpovídá poměru střel na bránu, kdy jsme po celý zápas trefovali gólmana soupeře. Kvalita soupeře, při vší úctě, a naše nasazení však nebyly dostatečnou přípravou pro blížící se play-off.

Sobota 6. dubna: HBC Nové Strašecí – HBC Plzeň 3:12 (1:4, 0:5, 2:3)

V neděli po Áčku hostili dorostenci ústeckou Elbu. První třetina se jim herně vyvedla jako z partesu, domácí však dlouho nemohli překonat brankáře soupeře. V poslední minutě úvodního dějství se přeci jen trefil Hanuš. Ve druhé třetině pak šli Plzeňané do dvoubrankového vedení, Elba se ale třináct sekund před druhou sirénou vstřelila kontaktní branku. Ve třetí části si ale domácí zápas ukrást nenechali. Po druhém gólu Matouška zvyšoval na konečných 4:1 v přesilovce Deja.

Komentář trenéra Michala Edla: Vstup do zápasu a první třetina byla snad nejlepší v sezóně, bohužel pouze s výsledkem 1:0. Ve druhé třetině jsme o něco polevili a soupeř nás zaslouženě potrestal. Třetí třetina se nám povedla nasazením i brankově. Přidali jsme třetí a čtvrtou branku a zápas zvládli. Do zápasu jsme zapojili hráče ze Stříbra, kteří se předvedli v dobrém světle. Hráči starších žáků si více říkají o prostor v dorostu, což je také pozitivní.

Neděle 7. dubna: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Proti Stříbru naskočili starší žáci již ve čtvrtek. Na domácí ploše udělali výrazný krok k vítězství hned v první třetině, kterou ovládli poměrem 5:0. Mečouni měli jasnou převahu a otázkou bylo jen to, jakým rozdílem zápas nakonec skončí. Pět minut před koncem překonali mladí Plzeňané hranici deseti branek, ve zbytku duelu diváci viděli ještě tři trefy a zápas skončil nakonec výhrou 11:2. Vstřelený gól slavilo celkem devět plzeňských hráčů.

Komentář trenéra Daniela Krále: Opět jsme se dostali rychle do výrazného vedení, když jsme prokázali fyzickou i herní převahu. Soupeře jsme celý zápas tlačili, jen díky výbornému výkonu gólmana soupeře nebylo skóre ještě výraznější. Ojedinělé šance soupeře likvidovali naši gólmani, až před koncem zápasu soupeř korigoval skóre.

Sobota 6. dubna: HBC Plzeň – HC Buldoci Stříbro 11:2 (5:0, 1:0, 5:2)

Opět po dvou týdnech nastoupili mladší žáci v Dobřanech. Domácí šli do vedení po deseti minutách, mečounům se v první části v útoku příliš nedařilo. To změnil až vyrovnávací trefou na začátku druhé třetiny Meiner. Plzeňané přidali na obrátkách a dobřanský brankář řešil několik ošemetných situací, gól z nich ale nepadl a prosadili se naopak opět domácí. Mečouni si konečné vítězství zajistili povedenou třetinou, ve které dokonali obrat, stejně jako v nedávném utkání. Konečný stav měl podobu 4:2 ve prospěch Plzně.

Komentář trenéra Michala Samce: V Dobřanech nás podruhé prověřil soupeř, který je nebezpečný zejména svými individualitami. Věděli jsme, že soustředěným týmovým výkonem a využitím velkého počtu hráčů máme největší šanci uspět. Vstup do utkání byl velice opatrný. Soupeř hrozil právě zejména z individuálních akcí, my jsme si velkou příležitost vytvářeli poměrně těžce. Ve druhé části jsme přidali na intenzitě a méně početnému týmu soupeře začaly docházet síly. To vedlo k rapidnímu nárůstu šanci, ovšem to, jak jsme dokázali pálit jednu za druhou, bylo až k nevíře. Přesto jsme nakonec díky bezchybným gólmanům a soustavnému tlaku odcházeli šťastnější.

Neděle 7. dubna: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)