Hodnocení víkendu: Výhru slavili pouze junioři a starší žáci, jinak se nedařilo

Poslední dubnový víkend příliš radosti nepřinesl. Áčko v Kladně prohrálo oba semifinálové duely, příští víkend tak zabojuje o prodloužení sezóny. Hořkou pilulku v Berouně spolkl dorost, po dobrém výkonu padli také mladší žáci. Junioři naopak vítězstvím potvrdili druhé místo po základní části a postup na finálový turnaj nemine starší žáky.

Semifinálové boje začaly opatrně. V první třetině si týmy vypracovaly minimum příležitostí, v té největší trefil domácí Barnošák tyč Návarovy branky. Domácí šli do vedení v úvodní minutě druhé třetiny. Náskok hráči Alpiqu zvýšili dvěma slepenými góly na konci druhé části. Mečouni byli v zápase poměrně bezradní a nedokázali si poradit s kompaktně hrajícím soupeřem. Poslední gól vstřelilo Kladno při signalizované výhodě a získalo tak první duel.

Sobota 27. dubna: HBC Kladno – HBC Plzeň 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Ve druhém zápase se Plzeňané prezentovali aktivnější a odvážnější hrou. Paradoxně po první třetině prohrávali po smolném odrazu. Sami hosté si rovněž vypracovali šance, proti byl ale spolehlivý Jirotka. Také Návara v plzeňské brance se činil, když zlikvidoval úniky Schaubelta a Štěpáníka. Pohledné utkání, hrané bez zákeřností nakonec rozhodl druhým vstřeleným gólem mladík Procházka. Mečouni mohli duel zdramatizovat při dvojnásobné početní výhodě v polovině třetí třetiny, bohužel zůstala bez využití a série se za stavu 2:0 přesouvá do Plzně.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Pro nás čtvrtfinále začalo až v neděli. Sobotní zápas až příliš připomínal ten třetí s Hradcem Králové...V neděli jsme hráli sice dost aktivně, ale bez vstřeleného gólu. Škoda smolné první branky, která byla vlastní a na druhé straně neproměněné přesilovky pět na tři v době, kdy ještě byl čas změnit nepříznivý vývoj.

Neděle 28. dubna: HBC Kladno – HBC Plzeň 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

K poslednímu kolu základní části vyjeli junioři do Mladé Boleslavi, ta sice již neměla šanci na play-off, přesto na jaře trápila a porážela favority. Do vedení hosty poslal Vít Lokajíček, hned v další minutě se trefil Komanec. Jinak diváci příliš hokejbalové krásy neviděli. Na rozdíl tří branek zvyšoval na začátku druhé části opět Lokajíček. Boleslav brzy kontrovala, na více se ale nezmohla, a to také kvůli častým vyloučením. Plzeňané sice přesilovky nevyužili, i tak si ale došli pro vítězství, které potvrdilo druhé místo v tabulce. Ve čtvrtfinále tak plzeňské juniory čeká Písek.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Začátek utkání byl takový neslaný nemastný. Byl to spíše boj bez šancí. Nám se pak z prvních dvou podařilo dát dvě branky. Druhou třetinu jsme kvůli nedisciplinovanosti soupeře odehráli téměř celou v přesilové hře, ale čím více jsme chtěli, tím více jsme se utápěli v neproměňování šancí. A ke konci zápasu už to byla i trochu křeč. Důležité jsou tři body, druhé místo v tabulce a teď už se musíme dobře připravit na vyřazovací boje.

Sobota 27. dubna: HBC Tygři Mladá Boleslav – HBC Plzeň 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Plzeňský dorost jako druhý tým soutěže vyjel na půdu třetího Berouna. Utkání začali hosté aktivně, v první třetině si vytvořili několik slibných šancí, branku ale nevstřelili. Nedokázali si poradit s výborně chytajícím Güntherem a proti nim byla také branková konstrukce. Naopak sami inkasovali hned ve třetí minutě. To jako by určilo ráz zápasu. Plzeň se i přes střeleckou převahu a jinak vcelku vyrovnané utkání v koncovce celý zápas trápila. Kelti byli naopak velice produktivní a zvítězili 6:1, čímž si Plzeňané zkomplikovali přímý postup do finále.

Komentář trenéra Michala Edla: Začátek zápasu byl dobrý. Po vyloučení a první střele na naši branku jsme prohrávali. Pak jsme měli několik šancí, ale zůstaly bez branky. Soupeř hrál trpělivě a dával góly. My jsme pořád chtěli hrát, bohužel bez brankové odezvy. Snad jsou pro nás poslední dva zápasy ponaučením. Bez proměňování šancí to nepůjde a na to se zaměříme více tento týden.

Neděle 28. dubna: SK Kelti 2008 – HBC Plzeň 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Blatná naposledy starší žáky Plzně obrala o první bod v sezóně, rovněž první vzájemný zápas na hřišti Datlů nebyl pro mečouny jednoduchý. Plzeň poslal do vedení v 5. minutě Kopal, domácí ale do konce třetiny vyrovnali. Stejná situace se opakovala ve druhé třetině. V té třetí již Plzeňané nepřipustili reakci soupeře na vstřelený gól a branka Pavlíčka v oslabení se nakonec ukázala jako vítězná. Pod třemi se podepsal také brankář Kočka s 31 úspěšnými zákroky.

Komentář trenéra Daniela Krále: V utkání jsme se třikrát dostali do vedení, dvakrát soupeř dokázal vyrovnat. Na trefu M. Pavlíčka v oslabení už soupeř nedokázal najít odpověď. Po závěrečném hvizdu jsme se mohli s předstihem radovat z vítězství v naší skupině. V samotném zápase nám dělal jako obvykle největší problém povrch hřiště, se kterým se těžko srovnáváme.

Neděle 28. dubna: TJ Datels Blatná – HBC Plzeň 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Mladí Plzeňané absolvovali v neděli výlet na jih Čech. V Suchdolu nad Lužnicí se prezentovali velice dobrým výkonem, který se trenérům líbil. Tým podpořili také gólmani. Množné číslo proto, jelikož startující Šebek musel po inkasované ráně do krku odstoupit. Po dvou třetinách na tabuli svítilo skóre 1:1 a rozhodnut se muselo v té třetí. Plzeň do vedení svým druhým gólem poslal Našinec, Suchdolu se ale podařilo vývoj duelu zvrátit a tři body tak do Plzně necestovaly.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas se Suchdolem pro nás byl velkou výzvou, s výjimkou Prachatic jde o nejkvalitnějšího soupeře, jakého může naše soutěž nabídnout. Hráči byli od začátku namotivovaní a tomu odpovídalo i nasazení. Soupeř nás sice poměrně význačně přestřílel, šlo ovšem většinou o střely z dálky, v několika vyložených šancích nás pak podrželi skvěle chytající gólmani. Se hrou jsem mohl být až na výjimky spokojen, byli jsme silní v osobních soubojích a nedali jsme soupeři na hřišti ani metr zadarmo. Vypracovali jsme si i několik pohledných šancí, dvě jsme dokázali proměnit a dostat se do vedení. Touhu kluků po vítězství ještě umocnilo nesportovní chování a frustrace několika hráčů soupeře. Bohužel soupeř utkání nakonec dokázal otočit dvěma šťastnými zásahy při závěrečném tlaku v našem obranném pásmu. Odešli jsme poraženi, ale za předvedený výkon se stydět rozhodně nemusíme.

Neděle 28. dubna: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)