Hodnocení víkendu: Všechny týmy v plzeňské hale úspěšné, přípravka odehrála turnaj

O uplynulém víkendu sehrála tři plzeňská mužstva domácí utkání a všechna se před svými fanoušky radovala z výhry. A-tým porazil Letohrad a po delší době si zapsal důležité body, junioři slavili vysokou výhru nad Rakovníkem a starší žáci zvítězili s Českými Budějovicemi. Přípravka se představila na turnaji v Třemošné.

Plzeňští hokejbalisté na domácím hřišti přivítali Letohrad. Vydařila se jim první třetina, když se během necelých dvou minut třikrát prosadili. Tříbrankové vedení si drželi až do druhé části, kdy hosté jedním gólem snížili. Na konci třetí patnáctiminutovky zkusili Letohradští hru bez brankáře, to ale potrestal Miksan, který pojistil Plzni výhru trefou do prázdné klece. V poslední minutě ještě letohradští hráči využili dvojnásobnou početní výhodu a jen pět vteřin před koncem zápasu domácí upravili na konečných 5:2. Po delší době si tak mečouni zapsali důležité tři body.

Komentář trenéra Stanislava Kastnera: Měli jsme dobrý vstup do utkání a během prvních střídání měli několik šancí. Následně se ale hra vyrovnala a byla plná nepřesností na obou stranách. V druhé polovině první třetiny jsme se zlepšili a byli efektivní v koncovce. Rychle jsme si vybudovali náskok 3:0. Od druhé části jsme ale zbytečně hráli nahoru dolů a soupeře pouštěli do šancí a přesilových her. Soupeř nás z jedné takové šance potrestal a snížil. Pro další vývoj zápasu bylo klíčové ubráněné oslabení na začátku třetí třetiny a i dalších letohradských přesilovek, do kterých jsme soupeře pustili i v závěru utkání a tím si ho zbytečně zkomplikovali. Za tři důležité body jsme rádi, musíme však na sobě stále pracovat.

Sobota 30. října: HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Junioři se v domácím prostředím utkali s Rakovníkem. Do zápasu vstoupili výborně, ve čtvrté minutě už vedli 3:0. V první části hry byli přesní ještě jednou a do další třetiny vstupovali se čtyřbrankovým náskokem. V ní vedení navýšili o pět branek, v posledním dějství na své konto přidali ještě jeden gól. Hosté rozvlnili síť jen jednou, když se prosadili v závěru utkání. Plzeň tak navázala na souboj z minulého týdne a připisuje si další výhru.

Komentář trenéra Tomáše Semery: K utkání jsme přistoupili zodpovědně a od začátku jsme určovali tempo hry, což jsme vyjadřovali i vstřelenými góly. Varovným prstem může být jen třetí třetina, kdy jsme přestali kombinovat a hráči začali hrát až moc sami na sebe.

Sobota 30. října: HBC Plzeň – HBC Rakovník 10:1 (4:0, 5:0, 1:1)

Také starší žáci se představili doma, kde se střetli s Českými Budějovicemi. Plzeňští otevřeli ve čtvrté minutě skóre utkání, v závěru první třetiny se ještě radovali ze dvou branek. V další části byli přesní dvakrát, jednu trefu si zapsali také hosté. V poslední třetině už padaly branky jen do sítě hokejbalistů z jižních Čech a plzeňští hráči jsou zatím bez porážky. Pěti trefami se blýskl Jan Kraus, hattrick zaznamenal Filip Kotrouš.

Komentář trenéra Michala Samce: V soutěžním utkání jsme se představili poprvé po čtrnáctidenní pauze od hokejbalu. Výsledkově nám vyšlo na jedničku, s předvedenou hrou už to bylo, zvlášť v obranné fázi, místy horší, často jsme panikařili a nedařilo se nám vymanit z tlaku v obranném pásmu. Soupeř podal kvalitní výkon, měli jsme trochu štěstí a podržel nás skvěle chytající gólman, takže výsledek 9:1 úplně neodpovídal dění na hřišti. Pozitivitou, na kterou se budeme snažit navázat i v budoucích utkáních, je určitě naše vysoká produktivita i příkladné individuální výkony.

Sobota 30. října: HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 9:1 (3:0, 3:1, 3:0)

Přípravka

V akci byla také přípravka, která odehrála turnaj v Třemošné. Mečouni se potkali s domácí Třemošnou a Dobřany. S brankami na soupeře nestačili, ale s předvedenými výkony jsou trenéři spokojeni.

Komentář trenéra Jiřího Navrátila: V sobotu jsme byli na turnaji v Třemošné, kde jsme sehráli dva zápasy. První byl s domácí Třemošnou. V zápase jsme gólově neustále dotahovali soupeře a když jsme srovnali na 5:5, věřil jsem ve vítězství. Bohužel jsme doplatili na obrovský počet neproměněných šancí a nedůraz s pokrýváním hráčů v předbrankovém prostoru. To nám bylo osudné a minutu před koncem jsme dostali gól na 6:5. Při závěrečné snaze o vyrovnání jsme ještě jednou inkasovali a nakonec prohráli 5:7. Do druhého zápasu proti Dobřanům jsme vstoupili jako do prvního duelu. Kvůli nepokrývání hráčů jsme rychle prohrávali a celou první třetinu byli horším týmem. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale na výhru to nestačilo a prohráli jsme 8:12. Výsledkově to neodpovídá, ale s předvedeným výkonem jsem byl spokojen. Zápas od zápasu jdou výkony hráčů nahoru a už se těšíme na domácí turnaj, který je za 14 dní.